Category Archives: Lajmi fundit

07 Sep
0

Reagim i Partisë Demokratike për ngjarjen kriminale në Gruemirë

Partia Demokratike dënon më forcë sulmin kriminal ndaj qytetarit dhe mbështetësit të Partisë Demokratike në Gruemirë, Arsim Burgaj. Prona e Burgajt është shkatërruar me tritol nga një sulm me motive politike, prapa të cilit qendron deputeti socialist Paulin Sterkaj, i ...

Me Shume
06 Sep
0

Rasti i Prengës, dëshmi e inkriminimit masiv nga Rama dhe Meta

Pyetje: z. Strazimiri, çfarë u vendos në mbledhjen e sotme të Këshillit? U vendos ti hapet rrugë Prokurorisë për hetimin e mëtejshëm dhe ti hiqet imuniteti i deputetit Prenga. Unë do të doja të theksoja që kemi 2 vjet që ...

Me Shume
06 Sep
0

PD publikon dëshminë tronditëse të oficerit Zagani për lidhjet e ministrit të brendshëm me bandat e drogës, Tahiri të Largohet

Një nga dëshmitë më tronditëse të kohëve të fundit, të oficerit të lartë të anti-drogës, Zagani, që flet për lidhjet e Ministrit të Brendshëm me bandat e trafikut të hashashit, heroinës e kokainës, u ndërpre me dhunë nga qeveria. Oficeri ...

Me Shume
05 Sep
0

Kryesia e Partisë Demokratike përcakton qendrimet për gjendjen e rëndë në vend

Gjendja në vend është e rëndë dhe e përkeqësuar ndjeshëm gjatë 72 orëve të fundit. Sot në mëngjes, në të gdhirë, një deputet i Edi Ramës i sjellë enkas prej tij nga skutat më të errëta të krimit, gjakosi brenda ...

Me Shume
05 Sep
0

Fundi i shtetit ligjor, deputeti i Ramës hap zjarr brenda në komisariat, Rama-Tahiri fshehin për 10 orë ngjarjen

Sot pas mesnate, brenda komisariatit të policisë në Laç, deputeti socialist Armando Prenga ka shkaktuar një gjakderdhje, një kasaphanë me disa të plagosur. Brenda komisariatit të Policisë, aty ku duhet të ofrohet siguri për qytetarët, në zyrën e shtetit, që ...

Me Shume
04 Sep
0

Rama dhe Tahiri dhunojnë median, ndalojnë dëshminë për lidhjet kriminale

Edi Rama dhe Saimir Tahiri kanë dhunuar sot median, duke bllokuar përmes kërcënimeve dhe presionit ndaj gazetarëve të neës 24, intervistën e paralajmëruar ku oficeri i lartë i anti-drogës, Dritan Zagani, dëshmon me zë dhe me figurë me fakte dhe ...

Me Shume
04 Sep
0

PD dorëzon në Kuvend ligjin për dekriminalizimin, pastrim të pushtetit publik nga krimi

Sot Partia Demokratike paraqiti zyrtarisht në Kuvend ligjin e po‎saçëm për dekriminalizimin. Ky ligj i hap rrugën largimit të menjëhershëm të kriminelëve nga parlamenti, pushteti vendor dhe çdo funksion publik dhe ndalon kandidimin e tyre në të ardhmen. Ky veprim ...

Me Shume
04 Sep
0

Thellohet skandali i rryshfetit, hetimet dhe deklaratat e avokatëve të qeverisë të çojnë tek Ilir Meta

Skandali i rryshfetit të Ilir Metës u thellua dhe mori më shumë erë nga përpjekja e Edi Ramës për ta mbuluar, edhe pse reagimi i Kryeministrit është i thatë, sa për të larë gojën. Me anë të zyrës së tij, ...

Me Shume
03 Sep
0

Rryshfeti miliona euro, Ilir Meta të dorëhiqet, prokuroria të nisë hetimin

Jam sot këtu për ti kërkuar Prokurorit të Përgjithshëm të Republikës, të nisë një hetim të shpejtë e serioz ndaj Ilir Metës, i cili akuzohet se ka marrë rryshfet nga kompania DIA, kompani që ishte kontraktuar nga CEZ, nën ndikimin ...

Me Shume
03 Sep
0

Krerët e Policisë dhe qeveria nën akuzë, oficeri i lartë: Tradhëtuan policinë, ndihmuan trafikantët e drogës

Sot, krerët e lartë të Policisë dhe qeveria janë nën akuzë për favorizim të trafikut të drogës, për lejimin e rrugëve të transportit të saj, për dhënie imuniteti ndaj grupeve të strukturuara kriminale. Akuza vjen nga një oficer i lartë ...

Me Shume