fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

31 Oct
0

Basha: Opozita shqiptare, në mbështetje të administratës publike

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, priti sot në takim Dr. Ernst Reichel, Drejtor i Drejtorisë për Vendet e Evropës Juglindore në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Republikës Federale të Gjermanisë, i cili shoqërohej edhe nga Ambasadori i Gjermanisë ...

ME SHUME
31 Oct
0

Basha: Rama ekzekutoi konsensusin, po riciklon konfliktin politik

Deklaratë për shtyp e Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha: Mbrëmë, me një akt të njëanshëm anti-kushtetues dhe në mungesë totale transparence, Edi Rama shpalli shfuqizimin gjashtë mujor të ligjit “Për nëpunësin civil”, i miratuar me konsensus dhe unanimitet në ...

ME SHUME
31 Oct
0

Koncensionet, Mima: Qeveria zgjedh rrugën e anulimit bazuar vetëm në datën 0

Konferencë për shtyp e deputetit të Partisë Demokratike, Florion Mima: Ashtu siç kishim paralajmëruar, Qeveria e Rilindjes, vijoi dje me anulimin e shumë koncesioneve në hidroenergjetikë, procedurat e të cilave kishin muaj e ndoshta edhe vite që kishin nisur e ...

ME SHUME
31 Oct
0

Bumçi: Mazhoranca, spastrim në shërbimin e jashtëm, hiqen 6 konsuj

Prononcim për media e deputetit të Partisë Demokratike Aldo Bumçi në Kryesinë e Kuvendit të Shqipërisë: Fushata e spastrimeve në administratë ka përfshirë edhe shërbimin e jashtëm. Këto ditë janë pushuar nga puna disa konsuj, përfaqësues tonë në botë. Janë ...

ME SHUME
31 Oct
0

Vorpsi: Drejtor i Albpetrolit, personi më i afërt dhe i besuar i Koço Kokëdhimës

Deklaratë për media e zëdhënëses së Partisë Demokratike Laura Vorpsi: Emërimi i sotëm i drejtorit të Albpetrol është shembulli i skemës që ka kryeministri Rama për të vënë asetet kombëtare, shërbimet, dhe pasuritë e shqiptarëve në duart e klanit të ...

ME SHUME
31 Oct
0

Basha: Vënia në pikëpyetje e zbatueshmërisë së ligjit, akt destabilizues për vendin

Tre gënjeshtrat e Ramës për të justifikuar shtyrjen e hyrjes në fuqi të ligjit për nëpunësin civil Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, deklaroi sot se Edi Rama u justifikua dje me 3 gënjeshtra për shtyrjen e hyrjes në fuqi ...

ME SHUME
31 Oct
0

Bylykbashi: Rama kërkon të shtyjë dhe jo të zbatojë “Ligjin për nëpunësin civil”

Deklaratë për shtyp e deputetit të Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi: Kur na ndajnë më pak se 36 orë nga hyrja në fuqi e Ligjit për Nëpunësin Civil, Rama po tenton në mungesë të plotë transparence të shkelmojë konsensusin e arritur ...

ME SHUME
31 Oct
0

Kryetari Basha takohet me ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë z.Hellmut Hoffmann

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha priti në një takim mirëseardhje ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanise z. Hellmut Hoffmann. Pasi i uroi përzemërsisht mirësardhjen, z. Basha i shprehu z. Hoffmann mirënjohjen më të thellë të tij dhe Partisë Demokratike, ...

ME SHUME
31 Oct
0

Shkrirja e Gardës, Noka: Tahiri, akt të papreçedent revanshi dhe hakmarrje

Deklaratë për shtyp e deputetit të Partisë Demokratike Flamur Noka: Dje të gjithë shqiptarët u njohën me një akt të papreçedent revanshi dhe hakmarrje që tregon qartë orientimin dhe fillin politik antishtet të këtij pushteti. Dje Tahiri, pa bërë ende ...

ME SHUME
31 Oct
0

Ligji për “Nëpunësit civil”, Basha takon ambasadorët e vendeve anëtare të BE dhe KE

Basha:  Qëllimi i ndryshimi të ligjit, spastrimi politik i administratës dhe zëvendësimi me militant, minon konsensusin Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka ndarë me ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Europian dhe Komisionit Europian shqetësimin për shtyrjen, përtej datës ...

ME SHUME