fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

29 Apr
0

PD do të jetë partia e parë në Ballkan, që angazhon anëtarësinë në zgjedhjen e deputetëve të ardhshëm për Kuvendin e Shqipërisë.

Me mbështetjen e të gjithë partive kryesore të botës perëndimore, PD do të jetë partia e parë në Ballkan, që angazhon anëtarësinë në zgjedhjen e deputetëve të ardhshëm për Kuvendin e Shqipërisë. Pavarësisht prej sistemit që do të ketë Shqipëria, ...

ME SHUME
28 Apr
0

Basha për median sllovene: “Shqipërinë mund ta shpëtojë vetëm një Demokraci Europiane

    Lideri i opozitës shqiptare: “Politikanët që janë të lidhur me krimin e organizuar, duhet të dënohen, jo të shpërblehen”   Ljubljanë – Rrugët e Shqipërisë janë të mbushura me protestues që kanë vetëm një kërkesë: zgjedhje të parakohshme ...

ME SHUME
26 Apr
0

Basha: Paga minimale për mjekët do të jetë 1200 euro, kurse për infermierët 700 euro në muaj

  Sistemi shëndetësor shqiptar renditet i fundit në Ballkan për të gjithë treguesit shëndetësorë. Problemet s’lindën sot, por sot shqiptarët paguajnë më shumë për shëndetësinë dhe shërbimi është më i keq se kurrë.   Organizata botërore për vlerësimin e sistemit ...

ME SHUME
26 Apr
0

Basha: Bllokimi i rrugëve, paralajmërim se Edi Ramës dhe bandës së tij po i mbaron koha

  E sotmja është vetëm fillimi i mosbindjes civile. Shqiptarët e bashkuar janë në këmbë, si dëshmi dhe provë e vendosmërisë për ta çuar deri në fund dhe për ta fituar betejën për zgjedhje të lira.   E sotmja le ...

ME SHUME
25 Apr
0

Të rinjtë protestojnë përpara parlamentit: Nuk largohemi nga Shqipëria, duam zgjedhje të lira e të ndershme.

Të rinjtë protestojnë përpara parlamentit: Nuk largohemi nga Shqipëria, duam zgjedhje të lira e të ndershme. 200 këpucë të të rinjve shqiptarë të cilët janë larguar nga Shqipëria, flamujt e vendeve ku kanë mërguar dhe parulla “Ti Shqipëri s’më jep ...

ME SHUME
24 Apr
0

Projektligji i Koorporatës së Investimeve e bën Edi Ramën pronar de facto të çdo pasurie publike

·         Projektligji i Koorporatës së Investimeve e bën Edi Ramën pronar de facto të çdo pasurie publike të paluajtshme në vend, i cili, pa i dhënë llogari askujt, mund ta përdorë Korporatën për të shpërndarë pronat publike tek të njëjtët ...

ME SHUME
23 Apr
0

PD krijon koalicionin politik opozitar dhe qytetar për zgjedhjet e ardhshme.

  PD krijon koalicionin politik opozitar dhe qytetar për zgjedhjet e ardhshme. Ky koalicion do të zgjerohet për t’i dhënë Shqipërisë të ardhmen europiane që meriton. Angazhimi i parë i koalicionit opozitar, që përbën maxhorancën e re politike, morale dhe ...

ME SHUME
21 Apr
0

Zoti të na ndriçojë rrugën e bashkimit!

Urimi i kryetarit Lulzim Basha nga Kisha e Shna Ndout në Laç. Sapo kam mbërritur në një vend, një nga vendet më të shenjta për shqiptarët, për besimtarët e Krishtit dhe për të gjithë shqiptarët, Kishën e Shna Ndout në ...

ME SHUME
19 Apr
0

Emërimi si prokuror nga KLP i bashkëshortit të Ermonela Felajt është politik, antikushtetues dhe i paligjshëm.

Emërimi si prokuror nga KLP i bashkëshortit të Ermonela Felajt është politik, antikushtetues dhe i paligjshëm. Në kundërshtim me Kushtetutën, KLP ka emëruar prokuror ushtarin e Edi Ramës pa kaluar në veting dhe pa mbaruar magjistraturën. Përdorimi politik i drejtësisë ...

ME SHUME
18 Apr
0

Largimi i Edi Ramës është kushti i parë dhe i panegocueshëm për nisjen e dialogut politik me PS

  Largimi i Edi Ramës është kushti i parë dhe i panegocueshëm për nisjen e dialogut politik me PS, dialog i cili duhet të çojë drejt një qeveria tranzitore me mandat për të përgatitur zgjedhje të lira dhe të ndershme. ...

ME SHUME