fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

31 Oct
0

Basha: Opozita zotohet të bëjë gjithçka për hapjen e negociatave

Kreu i opozitës z.Lulzim Basha priti sot në një takim Raportuesin në Parlamentin Europian për Shqipërinë z. Nikola Vuljaniç, të cilin e siguroi për mbështetjen e plotë të opozitës në procesin e integrimin për të shkuar një orë e më ...

ME SHUME
31 Oct
0

Ristani: Policia nën gijotinën e Ramës e Tahirit për të hequr profesionistët

Dje, Ministri i Brendshëm, njoftoi pezullimin e gjithë sektorit të luftës kundër krimit ekonomik, ne gjithë vertikalen e vet në shkallë Republike, me arsyen e paarsyeshme të gjoja dekonspirimit të një aksioni policor nga një apo dy individë të veçantë. ...

ME SHUME
31 Oct
0

Basha: “Qytetarët në këmbë për liritë dhe ligjin!

Basha: “Qytetarët në këmbë për liritë dhe ligjin! Basha: “Rama spekulon, Komisioni Europian nuk është avokat i aktit antikushtetues që shkelmoi konsensusin” Kryetari i PD, Lulzim Basha, në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Demokratike deklaroi se Edi Rama gënjeu ...

ME SHUME
31 Oct
0

Basha: PD zotohet për të bërë gjithçka për hapjen e negociatave për anëtarësim. Shqipëria e meriton!

Kryetari i Partisë Demokratike z.Lulzim Basha priti në takim Ambasadorin e Bashkimit Europian në Shqipëri z.Ettore Sequi i cili i dorëzoi zyrtarisht Progres-raportin të Komisionit Europian për Shqipërinë për vitin 2013. Pas takimit Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri z.Ettore ...

ME SHUME
31 Oct
0

Basha: Të zgjedhurit vendorë në këmbë për të mbrojtur me forcën e ligjit qytetarët nga arbitrariteti

Të zgjedhurit vendorë të Partisë Demokratike do të jenë mbrojtës të fuqishëm të lirive dhe të drejtave të çdo qytetari shqiptar, pa dallim ngjyrash politike. Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në mbledhjen e parë të Konventës së të zgjedhurve ...

ME SHUME
31 Oct
0

Basha: “Uroj që çdo sprovë e mbetur, të tejkalohet me sukses!”

Kryetari i PD, njëherazi kryetar i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha ka uruar sot besimtarët myslimanë, me rastin e festës së Kurban Bajramit. Urimin e tij për çdo shqiptar, pavarësisht nëse jeton brenda apo jashtë kufijve administrativë, zoti Basha e ...

ME SHUME
31 Oct
0

Vorpsi: Mazhoranca ka vënë kushte, jo opozita

Deklarata për mediat e zëdhënëses së PD-së Laura Vorpsi: Me keqardhje vërejmë se argumentet e shumtë ligjorë e politikë të opozitës drejtuar dje me shkrim kryeministrit Rama dhe kryetarit të Kuvendit Meta kanë rënë në veshë që nuk duan të ...

ME SHUME
31 Oct
0

Lideri i opozitës Basha, takon zv/Kryeministrin dhe Ministrin e Jashtëm të Greqisë Venizelos

Lideri i opozitës, z. Lulzim Basha, priti në një takim në selinë e Partisë Demokratike, Zv. Kryeministrin dhe Ministrin e Punëve të Jashtme të Greqisë, z.  Evangelos Venizellos. Gjatë takimit u vunë në dukje arritjet në marrëdhëniet dypalëshe mes vendeve ...

ME SHUME
31 Oct
0

Halimi: PD në Kushtetuese për mbrojtjen e pronave të shqiptarëve

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Eduard Halimi: Dy ditë më parë nga Qeveria është botuar në këtë fletore zyrtare me numër 163/2013, Vendimi 932 datë 30.09.2013 “Për unifikimin kompetencave të INUK”.  Sipas këtij vendimi, Edi Rama, Kryeministri ...

ME SHUME
31 Oct
0

Vorpsi: Drejtoresha e doganave, sulm pa bazë administratës së mëparshme, fsheh emërimet politike

Deklarata për media e zëdhënëses së PD-së Laura Vorpsi: Për qeverinë shqiptare, mesa duket çdo ditë është dita e gënjeshtrës. Së fundmi, drejtoresha e doganave deklaroi se në dy vitet e fundit, Drejtoria e Doganave nuk paska bërë asnjë kallëzim ...

ME SHUME