fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

21 Nov
0

Basha: JO-ja e mekur e Ramës, fitore e shoqërisë së lirë

Fjala e plotë e kreut të opozitës Lulzim Basha në selinë e Partisë Demokratike pas reagimit të Kryeministrit për armët kimike: 15 nëntor 2013 Të nderuar zonja dhe zotërinj! Të rinj dhe të reja, të dashur bashkëqytetarë! Pak minuta më ...

ME SHUME
21 Nov
0

Basha: Rama të dalë e ti thotë jo ardhjes së armëve kimike në Shqiperi

14 Nëntor 2013 Fjala e plotë e kreut të PD-së z Lulzim Basha në seli pas mbledhjes së Grupit Parlamentar: Në këtë orë të mbrëmjes, mijëra qytetarë shqiptarë gjenden akoma në rrugët dhe sheshet e qyteteve tona, të kryeqytetit, duke ...

ME SHUME
21 Nov
0

Halimi: Referendum! Asnjë vendim derisa të shprehet populli!

Prononcimi i deputetit të PD-së Eduard Halimi përpara Kryesisë së Kuvendit, pas dorëzimit të Kërkesës për Referendum për ardhjen ose jo të armëve kimike nga Siria. Paraqitëm kërkesën për Referendum Kushtetues në lidhje me ardhjen në Shqipëri të armëve kimike ...

ME SHUME
21 Nov
0

Berisha: Kryeministri të vijë të japë shpjegime në Parlament

Fjala e ish kryeministrit Sali Berisha në Kuvend: Zonja deputete, zotërinj deputetë Z Kryetar i Parlamentit Të dashur qytetare dhe qytetarë shqiptarë. Prej më shumë se një muaji, një fantazëm frike dhe tmerri troket në çdo portë të qytetarë shqiptarë. ...

ME SHUME
21 Nov
0

Basha: E papranueshme marrja e armëve kimike të Sirisë. PD depoziton kërkesën për referendum!

Fjala e plotë e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha në mbledhjen e Grupit Parlamentar të PD-së: Të  nderuar deputetë, Prej më shumë se një javë qytetarët shqiptarë po përjetojnë  një  alarm dhe ankth në rritje për lajmet e frikshme ...

ME SHUME
21 Nov
0

PD: Drejtoresha e DAP do përgjigjet penalisht për largimet e paligjshme nga puna

Deklarata e plotë e deputetit të PD, Oerd Bylykbashi: Vetëm në dy javët e fundit, të dhënat tregojnë se rreth 2500 nëpunës kanë humbur vendin e punës, apo janë nxjerrë në listë pritje. Shumë prej tyre janë kërcënuar apo janë ...

ME SHUME
21 Nov
0

Basha lobon në PPE për marrjen në dhjetor të statusit të vendit kandidat nga Shqipëria

Basha: Opozita e vendosur të bëhet një barrierë e pakapërcyeshme për arbitraritetin, abuzivitetin, arrogancën dhe mungesën e transparencës Asamblea Politike e Partisë Popullore Europiane, e cila përbëhet nga 73 parti, nga 39 vende, zgjodhi sot si Presidentin e saj te ...

ME SHUME
21 Nov
0

Basha: Rama i papërgjegjshëm në raport me transparencën dhe llogaridhënien para qytetarëve shqiptarë

Prononcimi i Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, mbrëmë për emisionin “FAKT”, lidhur me debatin për arsenalin kimik të Sirisë: Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha,  e ka cilësuar të papranueshme faktin, që qeveria nuk bën transparencë as për një ...

ME SHUME
21 Nov
0

Basha: PD do të bëjë gjithçka, për marrjen e statusit në dhjetor

Basha: “Demokracia në rrezik nga shitblerja e votës, paligjshmëria, arbitrariteti dhe mungesa e transparencës” Kryetari i opozitës, z. Lulzim Basha priti komisionerin për Zgjerimin, Stefan Fyle. Zoti Basha vlerësoi si një arritje madhore, rekomandimin pozitiv të Komisionit Europian, për statusin ...

ME SHUME
21 Nov
0

Basha: Është vetëm fillimi i një beteje pa kompromis për votën e lirë, për ligjin, për demokracinë

Fjala e kreut të PD z.Lulzim Basha në protestën e opozitës përpara kryeministrisë: Miq të dashur, Zonja dhe zotërinj, gra, burra, të rinj, të reja, të moshuar, pjesëmarrës të nderuar e të respektuar në ketë marshim proteste të thirrur sot ...

ME SHUME