Category Archives: Lajmi fundit

29 Jan
0

Basha në PPE:  Rama nuk e do reformën në drejtësi. Korrupsioni dhe krimi me lidhje qeveritare kanë fundosur Shqipërinë

    Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mori pjesë në Asamblenë Politike të Partisë Popullore Europiane. Gjatë punimeve të asamblesë zoti Basha u prit në një takim nga Presidenti i Partisë Popullore Europiane Joseph Daul si dhe u takua ...

Me Shume
29 Jan
0

Edi Rama bën gati Insigun për miqtë e tij Gon Papuli e Gaz Demi

Edi Rama tregoi sot me gisht për një orë rresht popullin e tij si hajdut, në një sallë të mbushur me dhunë me punonjës administrate në orar zyrtar, ndërkohë që ai vetë qëndron në krye të bandës që vjedh dhe ...

Me Shume
29 Jan
0

Edi Rama injoron interesat kombëtare, kthim mbrapa në KiE për Kosovën

Mazhoranca ka treguar edhe në Këshillin  e Europës papergjegjshmëri në perfaqesimin e interesave kombetare. Dje Këshilli i Europës ka kaluar një rezolute e cila rikthen disa prej standardeve të para-pavarësisë së Kosovës, i jep UNMIK kompetenca shtesë në marrdhëniet me ...

Me Shume
28 Jan
0

Koncesioni i TVSH-së, antikushtetues

Më duhet ta nis këtë diskutim me një lajm të mirë. Një lajm që lidhet me ndërgjegjësimin e ministrit të financave për korrupsionin në përmasa historike të drejtorisë së Doganave, ky është një hap i vogël për problemin por jam ...

Me Shume
28 Jan
0

400 milionë dollarë mungojnë në arkën e shqiptarëve

Të  nderuar kolegë, Te nderuar qytetare, Perpara nesh kemi sot per miratim projektligjin “Për ratifikimin e marrëveshjes së huasë, ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe Bankës Ndërkombëtare për Rindërtim dhe Zhvillim, për projektin “ofrimi i shërbimeve publike me në qendër qytetarin”. ...

Me Shume
28 Jan
0

E vetmja qeveri që jep koncensione me lekët e shqiptarëve  

Marreveshja e huase, ndermjet Republikes se Shqiperise dhe Bankes Nderkombetare per Rindertim dhe Zhvillim, per projektin “Ofrimi i sherbimeve publike me ne qender qytetarin”, ka per qellim sherbime publike te permiresuara dhe procedura te thjeshtuara per ofrimin e sherbimeve, per ...

Me Shume
28 Jan
0

Të mos humbim kohë, të ulemi dhe të nisim punën mbi një reformë të vërtetë në drejtësi!

Zoti kryesues i seancës, zonja deputete, zotërinj deputetë, Tre orë më parë unë i shtrova disa pyetje fondamentale kreut të ekzekutivit dhe të Partisë Socialiste, dhe ai lundroi në detin e gënjeshtrave nga një cep në tjetrin por nuk ktheu ...

Me Shume
28 Jan
0

Rama po krijon Republikën e Koncensioneve ku qeveria qeveris koncesionarët ndërsa koncesionarët qeverisin popullin

Të nderuar kolegë, Po shqyrtojmë një marrëveshje e cila ka një emërtim mjaft tërheqës, ofrimi i shërbimeve publike me qendër qytetarin. Është ajo për të cilën politika inspiron natë e ditë, qytetari dhe nevojat e tij. Por pertej emrit, eksperienca ...

Me Shume
27 Jan
0

Koncesionet e Edi Ramës nuk sjellin, por marrin para nga arka e shtetit​

Të dashur anëtarë të Grupit Parlamentar, Të dashur bashkëqytetarë që na ndiqni përmes medias, Fillimin e mbledhjes së grupit parlamentar dua ta përdor për një sqarim, për një bashkëbisedim me ju dhe me qytetarët për sa i përket stadit aktual ...

Me Shume
27 Jan
0

Tahiri ministri i lidhjeve kriminale, ka shkatërruar besimin e qytetarëve tek policia

Saimir Tahiri predikoi pa turp sot ligjin, besimin dhe etikën në polici, tre elementë për të cilat ky ministër duhej të kishte ikur me kohë nga detyra e të ishte përgjigjur para drejtësisë. Saimir Tahiri ka shkelur ligjin, dhe këtë ...

Me Shume