fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

24 Feb
0

Basha-Ahlin, krimi në Shqipëri, shqetësim në rritje

Kryetari i Partisë Demokratike priti sot në takim Kryetarin e Parlamentit suedez, z.Urban Ahlin dhe delegacionin që e shoqëronte. Zoti Basha i shprehu z.Ahlin mirënjohjen për mbështetjen  që Suedia i ka dhënë Shqipërisë në procesin e anëtarësimit në Bashkimin Europian, ...

Me Shume
24 Feb
0

Basha: Çdo qytetar, çdo familje akuzon sot qeverinë Rama-Meta

Vetëvrasjet për energjinë elektrike  janë një akuzë për qeverinë. Të burgosurit, të poshtëruarit, të munduarit për këtë shkak akuzojnë qeverinë. Edhe qytetarët që mund të mos kenë probleme për të paguar energjinë, por që nuk mund të mos e ndjejnë ...

Me Shume
23 Feb
0

Kryetari i Bashkisë së Pogradecit ikën duke gënjyer

Nëse duhej ti shpëtonte procedimit penal për të cilin e kishte kërcënuar Edi Rama, duke sharë qeverinë e mëparshme, kjo është çështje e tij. Qytetarët e Pogradecit e dinë të vërtetën, e dinë shumë mirë dhe i kanë prekur nga ...

Me Shume
23 Feb
0

Koncesion i ri i Ramës, 96 miliardë për klientët e tij

96 miliardë lekë do të jepen për sterilizimin e veglave kirurgjikale dhe dezinfektimin e sallave. Këto 96 miliardë lekë do të jepen me 30 Mars për klientët e preferuar të qeverisë, me një procedurë aspak transperante. 96 miliardë lekë janë ...

Me Shume
23 Feb
0

“Lumi Vjosa”, qeveria mban të fshehtë projektin

Prononcim për mediat i deputetit Bumçi. Pse nuk kemi informacion?! Kjo mungesë informacioni çfarë fsheh?! Çfarë frike ka pala shqiptare që nuk informon publikun në lidhje me projektet mbi Lumin Vjosë?! Çfarë po fsheh me këtë heshtje?! Këto janë shqetësime ...

Me Shume
22 Feb
0

OSHEE, masha e verbër e Ramës që po dhunon sistematikisht qytetarët

OSHEE po kthehet dita-ditës në një organizatë kriminale, përgjegjëse për dhunimin sistematik të qytetarëve, dhe deri më sot shkaktare e drejtpërdrejtë e humbjes së disa jetëve. Duke qënë një mashë e verbër në duart e Edi Ramës, OSHEE po aplikon ...

Me Shume
22 Feb
0

Rama bllokon e mban ndezur konfliktin politik

Modeli i Ramës është verifikuar e certifikuar tashmë si modeli i ngritur mbi mashtrim që po përkeqëson jetën e qytetarëve çdo ditë. Sa herë që flitet për interesat e drejtpërdrejta të qytetarëve, Edi Rama shfaqet si prodhues i konfliktit politik, ...

Me Shume
22 Feb
0

Testimi, përpjekje e qeverisë për të fshehur problemet e thella të shëndetësisë

Qeverisja, në vend që të reflektojë dhe tërhiqet nga vendime të tilla të rrezikshme, ngulmon në rrugën e saj duke thelluar përplasjet me personelin e sistemit shëndetësor. Ajo po tregohet e shurdhër qoftë edhe për të dëgjuar mendimet e Urdhërave, ...

Me Shume
21 Feb
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Kryeministri i vendit vizitoi së fundi Brukselin dhe i vetmi lajm që krijoi nga qendra e Europës ishte fyerja e gazetares shqiptare Erisa Zyka. Edi Rama manifestoi arrogancë dhe ofendoi korrespondenten e njohur pikërisht në zemrën e Europës së vlerave, ...

Me Shume
21 Feb
0

OSHEE çon në vetvrasje babain e tre vajzave

Pothuajse çdo ditë raportohen akte dëshpërimi të qytetarëve përballë kësaj sjellje anti-humane të qeverisë dhe OSHEE, që nuk kanë sy të shohin e vesh të dëgjojnë. Ata nuk po u lënë qytetarëve asnjë zgjidhje tjetër përpos errësirës e burgut. Dhe ...

Me Shume