Category Archives: Lajmi fundit

07 Feb
0

Spitalet në rrethe në degradim të plotë, Rama-Beqa kanë prioritet biznesin e tyre me shëndetësinë

Deputetja Deda sheh nga afër kushtet e Maternitetit të Lezhës dhe mungesat e mjeteve bazë. Ndërsa hajdutëria e Rama-Beqës me biznesin e tyre në shëndetësi vazhdon, spastrimet e personelit mjekësor thellohen, gjendja e spitaleve sidomos në rrethe është në degradim ...

Me Shume
06 Feb
0

Fshesa Beqaj, personeli mjekësor në rrugë për të siguruar milionat për biznesin e tij dhe të Ramës

    Kampioni i korrupsionit, Ilir Beqa, po vazhdon fushatën e tij të spastrimit të infermierëve e personelit shëndetësor në rrethe, duke larguar nga puna dhjetra profesionistë që kanë një jetë në shërbim, thjesht e vetëm për të nxjerrë paratë ...

Me Shume
06 Feb
0

Mijëra ton hashash në Vlorë gati të nisen në Itali, Tahiri garant i trafikut

Gomonia me drogë e nisur nga Vlora  është vetëm një fragment i një trafiku të mirëorganizuar të tonelatave me hashash, ku janë të përfshirë Habilajt e Llanajt , drejtori i policisë Vlore, dhe sigurisht gjithçka bëhet me mbikqyrjen e Saimir ...

Me Shume
05 Feb
0

Rama mashtroi, banorët e përmbytur në Vlorë 1 vit pa dëmshpërblim nga shteti

Përfaqësues të Partisë Demokratike të Vlorës dhe disa drejtues të Departamenteve të PD-së, takuan banorë të zonave të përmbytura të cilët ende nuk kanë kaluar pasojat e reshjeve dhe ende nuk kanë marrë asnjë shpërblim nga qeveria. Përfaqësuesit e Partisë ...

Me Shume
05 Feb
0

Projekti i dakortësuar i  Byrosë Kombëtare të Hetimit nuk është ai që kishte ndërmend Edi Rama, prandaj e zvarrit miratimin

Pyetje: Z Basha do të donim nga ju një përgjigje për draftin e dakortësuar me amerikanët, si e parashikon varësinë e byrosë Kombëtare të Hetimit? Basha: Për draftin e dakordësuar mendoj që është mirë të bëhet një transparencë e plotë ...

Me Shume
05 Feb
0

Protesta e avokatëve e drejtë, PD në krah të profesioneve të lira

Partia Demokratike e konsideron të drejtë protestën e avokatëve ne gjithë Shqipërine dhe mbështet kërkesat e tyre, si të ligjshme e kushtetutese. Vendimi i qeverisë për të caktuar ajo pagën minimale të avokatëve sjell rritjen disa herë të barrës së ...

Me Shume
05 Feb
0

Pas denoncimeve të PD, Rama detyrohet të pranojë aferën korruptive me firmën turke për Skavicën

Të kapur në mashtrim, paligjshmëri e korrupsion me aferën Skavica, qeveritarët kundërshtojnë njëri tjetrin, ose më sakte njëra palë i kundërvihet palës tjetër. Dje Gjiknuri doli kundër Rames. Opinioni publik e pa qartë aferën korruptive që kjo qeveri donte të ...

Me Shume
05 Feb
0

Dekriminalizimi, ekspertët amerikanë tregojnë si zbatohet në USA

Me kërkesë të kryetarit të Komisionit të Dekriminalizimit, Oerd Bylykbashi, ekspertë të ambasades së SHBA bënë sot një prezantim të praktikave më të mira ligjore të përdorura nga agjensitë qeveritare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për të verifikuar figurën ...

Me Shume
04 Feb
0

Çdo ditë  më shumë e Saimir Tahirit në krye të rendit është festë për bandat, dramë dhe tragjedi për familjet shqiptare 

Mirëmbrëma të nderuar qytetarë Masakra e Elbasanit, është një ngjarje që ka tronditur mbremë të madh e të vogël. Një goditje e radhës psikologjikisht për çdo shqiptar, për rendin dhe sigurinë në vend. Eshtë fatkeqësisht e njëjta skenë e përsëritur, ...

Me Shume
04 Feb
0

Shqipëria një mini-Afganistan,18 vrasje në 32 ditë!

Zonja deputete, zotërinj deputetë, zonja kryesuese e seancës, të dashur qytetare dhe qytetarë që ndiqni këtë seancë, së pari shfrytëzoj rastin të përshëndes përzemërsisht rezolutën e Parlamentit Evropian të sapo votuar për Kosovën, e cila i jep një mbështetje të ...

Me Shume