fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

18 May
0

OSBE dhe Këshilli i Europës, kërkojnë pavarësinë e ILDKP-së

Deklaratë e deputetit Halimi/Organizatat e rëndësishme europiane, i përgjigjen shqetësimeve të Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dhe shprehen të gatshme të japin ekspertizën e tyre në procesin e amendimit ligjor

ME SHUME
18 May
0

PD: Edi Rama bëri drejtor njeriun e 750 kg kanabis

Deputeti Ristani denoncon emërimet kriminale të Kryeministrit. I arrestuari në 2006 me superaksion të policisë, bëhet Drejtori Rajonal i Transportit të Sarandës.

ME SHUME
17 May
0

Basha: Protestë mbarëpopullore kundër kartelit të drogës, të premten para kryeministrisë

Kryetari i Partisë Demokratike i bën thirrje të gjithë shqiptarëve për të bashkuar zërin kundër kartelit më të rrezikshëm, kartelit të drogës

ME SHUME
17 May
0

PD: Kushtetuesja i jep të drejtë opozitës, qeveria rrëzon sërish kërkesën për hetim për drogën

Deklaratë e deputetit Bylykbashi për zbardhjen e vendimit të Gjykatës Kushtetuese dhe vendimin e mazhorancës për të mos lejuar hetimin parlamentar të trafikut të drogës

ME SHUME
16 May
0

PD: Mazhoranca nuk do transparencë për drogën, rrëzoi hetimin

Deklaratë e deputetit Halimi pas vendimit të konferencës së kryetarëve në Kuvend

ME SHUME
16 May
0

PD: PS-LSI po deformojnë vullnetin e zgjedhësve korçarë

Deklaratë e deputetit Edmond Spaho për mapinpulimin me Këshillin e Qarkut të Korçës

ME SHUME
16 May
0

PD: Kërcënimi i dëshmitarit, rrit përmasat e skandalit qeveritar të drogës

Deklaratë e deputetit Ristani, pas kërcënimeve që po merr dëshmitari okular i trafikut të drogës në Divjakë

ME SHUME
15 May
0

Basha: Jemi besëlidhur sot kundër kartelit të drogës dhe për Shqipërinë europiane

Fjala e Kryetarit të Partisë Demokratike në protestën e mbajtur para Kuvendit të Shqipërisë

ME SHUME
14 May
0

Basha: Rinia shqiptare do ti japë përgjigje oligarkëve të drogës

Kryetari i Partisë Demokratike i kërkon rinisë shqiptare të protestojë së bashku me opozitën, nesër në orën 10.00 para Kuvendit.

ME SHUME
14 May
0

PD: Halli i Ramës; ti ikë përgjegjësisë, halli i qytetarëve; të ndalin drogën

Deklarata për mediat e deputetit të PD Ristani pas daljes publike të kryeministrit Rama

ME SHUME