fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

31 Tet
0

Halimi: Rama çdo ditë anulon koncesionet e biznesit, kërcënon drejtpërdrejt Kushtetutën

Fjala e deputetit të Partisë Demokratike Eduard Halimi përpara gazetarëve: Vreri dhe hakmarrja politike, kanë verbuar Edi Ramën, i cili po shkel çdo ditë Kushtetutën e vendit dhe të drejtat kushtetuese të qytetarëve shqiptare. Ashtu siç deklaroi dhe sot dhe ...

ME SHUME
31 Tet
0

Bumçi: Blair pohoi se nuk punon falas. Sa dhe si do ta paguajë z.Rama?

Deklaratë për media e deputetit të Partisë Demokratike Aldo Bumçi: Gënjeshtra i ka këmbët e shkurtra, por në rastin e z.Rama, gënjeshtra nuk zgjat më shumë se disa orë. Kryeministri Rama tha dje në drekë se Tony Blair do të ...

ME SHUME
31 Tet
0

Vokshi: Rama vuan nga sindroma e vitit zero

Deklaratë për media e deputetes së Partisë Demokratike Albana Vokshi: Sot z. Rama, doli në konferencë të përbashkët për shtyp me z. Blair për të lançuar për herë të dytë iniciativën për “njësinë e prioriteteve”. Por, njësia që kërkon të ...

ME SHUME
31 Tet
0

Bogdani: Rama emëron njerëzit më të përshtatshëm për evazion, abuzime, dhe vjedhje

Deklaratë për media e deputetit të Partisë Demokratike Gert Bogdani: Shqiptarëve u kujtohet me siguri se kur Edi Rama emëroi këshilltarët e tij, ai i mbushi mediat me meritat e tyre.  Opinioni publik u ushqye për ditë të tëra me ...

ME SHUME
31 Tet
0

Vorpsi: Qeveria, para për vete, ndërsa për popullin arka qenka bosh

Deklaratë për media e zëdhënëses së Partisë Demokratike Laura Vorpsi: Dje, zoti Rama e pati të pamundur të maskonte gënjeshtrën dhe hipokrizinë  në pikëllimin e tij para trupit diplomatik për financat dhe arkën bosh të shtetit. Salla e re dhe ...

ME SHUME
31 Tet
0

Paloka: Rama dhe Koço ndajnë sinorët, njëri Albpetrolin tjetri Legalizimet

Fjala e Kryetarit të Grupit Parlamentar Edi Paloka në seancën e Kuvendit: Zoti Kryetar i Parlamentit, Po flas këtu në emër të të gjithë opozitës shqiptare. Të dashur qytetarë ! Kur ne denoncuam dhunën dhe arrogancën me të cilën Edvin ...

ME SHUME
31 Tet
0

Berisha: Shkelja e konsensusit, akti më i rëndë në tërë ekzistencën e pluralizmit

Deklaratë për media e Prof. Dr. Sali Berisha: Në historinë 23-vjeçare te marrëdhënieve te forcave të mëdha politike, ky është akti më i rëndë në tërë ekzistencen e pluralizmit. Të gjithë ata që kanë ndjekur zhvillimet e vështira demokratike në ...

ME SHUME
31 Tet
0

Halimi: Gjykata Kushtetuese të shpallë si antikushtetues aktin normativ

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Eduard Halimi në Gjykatën Kushtetuese: Depozituam në emër të Grupit Partlamentar të Partisë Demokratike, Partisë Republikane, Grupit Parlamentar të Partisë për Drejtësi, Unitet dhe Integrim, kërkesën për shpalljen si antikushtetues të aktit ...

ME SHUME
31 Tet
0

Prishja e konsensusit, Basha: Pabesi burracakësh, tani flasim me qytetarët

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në konferencën për media mbajtur pas mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së, theksoi se: “Rama i ka ngulur thikën konsensusit. I ka ngulur thikën një vlere që publiku shqiptar dhe bashkësia ndërkombëtare e kërkojnë  ...

ME SHUME
31 Tet
0

Basha: Opozita shqiptare, në mbështetje të administratës publike

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, priti sot në takim Dr. Ernst Reichel, Drejtor i Drejtorisë për Vendet e Evropës Juglindore në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Republikës Federale të Gjermanisë, i cili shoqërohej edhe nga Ambasadori i Gjermanisë ...

ME SHUME