fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

16 Apr
0

Basha: Kryeministri nuk mund ti ikë pyetjes; a ke informacion për përdorimin e forcave të armatosura në trafikun e drogës?

Prononcim për mediat i Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas drekës me ambasadorët e Bashkimit Europian, SHBA dhe OSBE

ME SHUME
16 Apr
0

Intervista e ish-kryeministrit Sali Berisha dhënë për ABCnews

Pyetje: Sot mbushen 15 vjet nga eksodi i kosovarëve, genocidi serb ndaj popullit të Kosovës, mikpritja e shqiptarëve, një histori që ndoshta nga ky moment ishte më e keqja e kosovarëve por filloi të përmirësohej më pas. Sot Kosova është ...

ME SHUME
16 Apr
0

PD: Fabula me dosjet, Ministria e Drejtësisë tenton të largojë vëmendjen nga skandalet

Koordinatorja për mediat, Silvi Bardhi, dënon sajimin e historive të pavërteta, për të mbuluar skandalet qeveritare dhe dështimin e Ministrit për të proceduar gjyqtarët brenda afatit. Ministria e Drejtësisë po bën një përpjekje për të larguar vëmendjen nga dështimet qeveritare ...

ME SHUME
16 Apr
0

PD: Ja si funksionin “rilindja” në Korçë

Zëdhënësja Vorpsi denoncon politikat e qeverisë që sollën vetëvrasjen e një nëne, dhe emërimin në postet kyçe të personave me precedentë penalë

ME SHUME
15 Apr
0

Basha: Rama-Meta përgjegjës për degradimin e dinjitetit të qytetarëve

Të nderuar deputetë, Ngjarjet e rënda po bëhen për fat të keq rutinë e jetës së përditshme shqiptare, por këto të ditëve të fundit janë tronditëse për ndërgjegjen njerëzore të çdo qytetari. Ato përfaqësojnë më mënyrë më emblematike stadin e ...

ME SHUME
15 Apr
0

Basha: Rama-Meta përgjegjës për degradimin e dinjitetit të qytetarëve

Mbledhja e Grupit Parlamentar/Kryetari i Partisë Demokratike ndalet tek skandalet që po vënë çdo ditë nën akuzë qeverinë.

ME SHUME
15 Apr
0

PD: 1.4 tonë drogë nën hundën e qeverisë, këmbanat e alarmit nuk i dëgjon vetëm kryeministri Rama

Deklaratë e deputetit Arben Ristani.

ME SHUME
15 Apr
0

Basha: “Kriteret e NATO-s janë transparenca dhe llogaridhënia, jo fshehje dhe heshtje”

Në konferencën “Shqipëria 5 vjet anëtare e NATO-s”, kryetari i PD ka veçuar si sfidë të Shqipërisë sot shtetin ligjor, demokracinë funksionale, institucionet e forta dhe  demokratike, sistemin funksional të kontrollit dhe balancave mes pushteteve.

ME SHUME
14 Apr
0

PD depoziton në Kuvend kërkesën për seancë dëgjimore urgjente me Ministren e Mbrojtjes

Prononcim i deputetit Noka, në lidhje me informacionin për përfshirjen e ushtrisë në trafikun e drogës.

ME SHUME
13 Apr
0

PD: Dyshja Rama-Meta, përgjegjëse për ndarjen nga jeta të gruas së larguar nga puna

Koordinatorja për Marrëdhëniet Publike, Grida Duma denoncon pasojat dramatike të spastrimeve në administratë

ME SHUME