fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

13 May
0

Partia Demokratike dënon me ashpërsi deklaratën e Ministrisë së Brendshme si një deklaratë që nxit dhunë dhe nuk i shërben stabilitetit të vendit.

    DEKLARATE E SEKRETARIT TE PERGJITHSHEM TE PD GAZMENT BARDHI   Partia Demokratike dënon me ashpërsi deklaratën e Minstrisë së Brendshme si një deklaratë që nxit dhunë dhe nuk i shërben stabilitetit të vendit.   Qeveria që qëndron në ...

ME SHUME
13 May
0

Sandër Lleshaj dhe çdo bandit me uniformë që zbaton urdhrat e tij të paligjshëm për të goditur opozitën, do të mbajnë përgjegjësi personale. Prokuroria duhet të nisë menjëherë hetimet.

Sandër Lleshaj dhe çdo bandit me uniformë që zbaton urdhrat e tij të paligjshëm për të goditur opozitën, do të mbajnë përgjegjësi personale. Prokuroria duhet të nisë menjëherë hetimet.   DEKLARATA E ENKELEJD ALIBEAJ   Partia Demokratike dënon me ashpërsi ...

ME SHUME
13 May
0

Qytetarët dhe opozita e bashkuar në 18.30 sot sërish në protestë kombëtare.

Qytetarët dhe opozita e bashkuar në 18.30 sot sërish në protestë kombëtare. Edi Rama është sot një dordolec politik që nuk tremb më as sorrat dhe jo më qytetarët të cilët e kanë shkarkuar me masivitetin e protestës, me revoltën ...

ME SHUME
12 May
0

O me juntën kriminale, o me popullin e bashkuar për liri dhe demokraci!

E gjithë qendra e Tiranës, rrugët dhe sheshet e saj, u mbushën nga dozat luftarake të gazit helmues dhe gazit lotsjellës, që ishte akti kriminal, me të cilin kjo juntë kriminale i përgjigjet aspiratës së shqiptarëve të bashkuar për liri ...

ME SHUME
11 May
0

Basha: Jemi të vendosur: zgjedhje me krimin, zgjedhje me Edi Ramën nuk do të ketë.

  Pjesëmarrja plebishitare në protestën për Shqipërinë si Europa tregon vendosmërinë e shqiptarëve për të mos pranuar më kurrë zgjedhje të vjedhura, Shqipërinë e krimit dhe korrupsionit të Edi Ramës.   Udhëkryqi ku ndodhet Shqipëria është produkt i asgjesimit të ...

ME SHUME
10 May
0

300 studentë nga gjithë Europa i bashkohen PD dhe opozitës. Bashkim i madh kombëtar dhe europian në protestën e 11 Majit.

Bashkimi i madh kombëtar dhe europian në protestën e 11 Majit. 300 studentë nga gjithë Europa i bashkohen PD dhe opozitës në protestën euopiane për zgjedhje të lira e të ndershme.   300 studentë europianë do të bëhen të shtunën ...

ME SHUME
09 May
0

Basha: Më 11 Maj të gjithë bashkë në Tiranë për të larguar kasapin e zgjedhjeve, për qeverinë tranzitore, për Shqipërinë si Europa.

  Lideri i opozitës Lulzim Basha u prit me entuziazëm të pazakontë, si në Gjirokastër, ashtu edhe në Mallakastër. Pavarësisht reshjeve të shiut, mallakastriotët dolën me makinat e tyre për të pritur zotin Basha me thirrjen më popullore sot në ...

ME SHUME
09 May
0

Basha: Koha të zgjedhim mes Shqipërisë së hajdutërisë dhe krimit ose Shqipërisë së shpresës

    Sot është 9 Maji, Dita e Europës, dhe sot nga Gjirokastra, kjo energji e jashtëzakonshme, frymëzuese për kauzën tonë të drejtë, i thotë çdo shqiptari, pavarësisht prej bindjeve politike, pavarësisht prej moshës, pavarësisht prej krahinës, pavarësisht prej fesë, ...

ME SHUME
09 May
0

Spaho: Ne do ta largojmë Ramën me çdo kusht e me çdo mjet. Ta harrojë se do të zhvillojë zgjedhje më 30 qershor.

DEKLARATË E EDMOND SPAHOS NË GJYKATËN E TIRANËS PAS VENDIMIT PËR KLEVIS BALLIUN DHE TRE BANORËVE TË UNAZËS SË RE   Sikurse e patë, procesi i sotëm ishte i montuar politikisht nga policia dhe prokuroria, me synimin e vetëm për ...

ME SHUME
09 May
0

Studentët dhe rinia në krah të betejës sonë për të larguar një qeveri të dalë nga blerja e votave me krimin

  Studentët dhe rinia në krah të betejës sonë për të larguar një qeveri të dalë nga blerja e votave me krimin dhe, me zgjedhje të lira, të votojë një qeveri që ka prioritet punësimin dhe arsmin cilësor.   Pa ...

ME SHUME