Category Archives: Lajmi fundit

27 Jan
0

Tahiri ministri i lidhjeve kriminale, ka shkatërruar besimin e qytetarëve tek policia

Saimir Tahiri predikoi pa turp sot ligjin, besimin dhe etikën në polici, tre elementë për të cilat ky ministër duhej të kishte ikur me kohë nga detyra e të ishte përgjigjur para drejtësisë. Saimir Tahiri ka shkelur ligjin, dhe këtë ...

Me Shume
26 Jan
0

Nën presionin e denoncimeve, Edi Rama përgjysmon rryshfetin e tij në konçesionin e check-up

Nën presionin e denoncimeve të Partisë Demokratike, dhe të një pjese të medias së lirë, Edi Rama sot u detyrua të përgjysmojë rryshfetin e tij me konçesionin e check-up-it. Ndërkohë që e kishte paracaktuar fituesen e këtij koncesioni, donatoren e ...

Me Shume
26 Jan
0

Korrupsioni Zgjedhor dhe Politik armiku më i madh i shqiptarëve

Ju falenderoj për ftesën, për iniciativën ju, Koalicionin e Vëzhguesve Vendorë dhe organizatat që ju kanë mbështetur, dhe në veçanti partnerët europianë dhe amerikanë. Sot jemi mbledhur për një temë konkrete që quhet “Korrupsioni zgjedhor”  dhe unë e vlerësoj shumë ...

Me Shume
26 Jan
0

Crown Agents konfirmon korrupsionin e Ramës në dogana

Raporti i publikuar pak ditë më parë nga kompania Crown Agents, mbi korrupsionin dhe abuzimet në doganë, është një tjetër provë kokëfortë e gjendjes së mjerueshme në të cilat ndodhen doganat, të cilat janë kthyer në fole të korrupsionit dhe ...

Me Shume
25 Jan
0

Shkresa e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike drejtuar Metës për komisionin e posacem të Reformës Zgjedhore

REPUBLIKA E SHQIPËRISË GRUPI PARLAMENTAR I PARTISË DEMOKRATIKE KRYETARI Tiranë, më 25.01.2016 Lënda:            Për fillimin e mënjëhershëm të punës së Komisionit të Posacëm           Parlamentar për Reformën Zgjedhore Drejtuar:           ZOTIT ILIR META                            KRYETAR I KUVENDIT TË SHQIPËRISË Kryetar i Kuvendit, ...

Me Shume
25 Jan
0

Rama mbron Kokëdhimën nga drejtësia, Kushtetuesja të zbardhë vendimin

Gjykata Kushtetuese vonon zbardhjen e vendimit për mandatin e Koço Kokëdhimës, i kapur me 150 shkelje të ligjit themelor, duke përfituar fonde publike me biznesin e tij. Jam sot këtu, për ti kerkuar Gjykatës Kushtetuese të zbardhë e të bëjë ...

Me Shume
25 Jan
0

Tomorr Alizoti në krye të Departamentit të të Përndjekurve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka emëruar në krye të Departamentit të të Përndjekurve Politikë zotin Tomorr Alizoti. Z. Alizoti ka mbaruar studimet e larta për gjermanistike dhe më tej për sociologji në vitin 2006 në Manhaim në Gjermani. ...

Me Shume
24 Jan
0

Korrupsion dhe me stadiumin, plani i Ramës për “Qemal Stafën”, biznes për të dhe miqtë e tij

  Plani i Edi Ramës për stadiumin Qemal Stafa, është një skemë e mirëfilltë korruptive, projekti ndoshta më fitimprurës për të, miqtë dhe klientelën e tij. Edi Rama kërkon ta kthejë stadiumin kombëtar, në një qendër të madhe tregtare dhe ...

Me Shume
24 Jan
0

Vijon me intensitet dikutimi i platformave në Partinë Demokratike

Partia Demokratike vijon me ritme të larta konsultimin e platformave në sektorët kryesorë, platforma që do të jenë programi dhe alternative për nxjerrjen e vendit nga kriza, për zhvillim, punësim e mirëqënie. Departamentet e Energjisë dhe Burimet Natyrore , ai ...

Me Shume
23 Jan
0

Deklaratë e ish nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës, Enno Bozdo

Kryemashtruesi i Bashkisë së Tiranës vazhdon të mburret me punët e të tjerëve sepse për vete s’ka asgje për të treguar përveç pazarit për rritjen e çmimit të biletave dhe konçesionit për parkun Rinia. Është aq i pacipë në genjeshtrat ...

Me Shume