fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

20 May
0

Pse ka zemërim në Shqipëri, çfarë synojnë protestat dhe çfarë i duhet Shqipërisë për hapjen e negociatave të anëtarësimit me BE.

  Basha shpjegon për BBC World: Pse ka zemërim në Shqipëri, çfarë synojnë protestat dhe çfarë i duhet Shqipërisë për hapjen e negociatave të anëtarësimit me BE.   INTERVISTA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA ME GAZETARIN E BBC WORLD, ...

ME SHUME
19 May
0

Basha në Dhomën e Lordëve: “Vetëm një qeveri e dalë nga zgjedhje të lira mund të luftojë krimin e organizuar”

  Darkë pune me Lordë dhe Deputetë të Parlamentit Britanik   Në mbyllje te vizitës së tij në Parlamentin Britanik dhe Dhomën e Lordëve, lideri i opozitës Basha ishte i ftuar i nderit në një darkë pune me anëtarë të ...

ME SHUME
19 May
0

Mesazhi i fortë i Bashës nga Parlamenti Britanik: Nuk ka zgjedhje pa u ndëshkuar politikanët që vodhën me krimin zgjedhjet e 2017!

    Gjatë vizitës në Westminster, Kryetari i PD Lulzim Basha dhe delegacioni që e shoqëron, zhvilluan një takim me kryesuesit e Grupit Parlamentar bipartizan për Shqipërinë në Parlamentin Britanik, deputetët John Grogan (kryetar i grupit) dhe Martin Vickers (nën ...

ME SHUME
19 May
0

Basha: Shqipëria e Frikës e Edi Ramës dhe Shqipëria e Shpresës që po ndërtojmë së bashku nuk mund të bashkëekzistojnë.

  Mirënjohje për pritjen entuziaste në Londër. Edhe këtu shqiptarët i gjeta me shpresë dhe besim se rrugëtimi i nisur do ta çojë Shqipërinë drejt një ndryshimi historik, që do të përmirësojë jetën e gjithë shqiptarëve kudo jetojnë. Ka një padurim ...

ME SHUME
18 May
0

Basha në Parlamentin britanik: PD ka vullnetin dhe vendosmërinë për të luftuar krimin e organizuar dhe trafikun e drogës.

Në Parlamentin Britanik, kryetari i opozitës, Lulzim Basha, u prit nga Kryetari i Komisionit të Sigurisë dhe Inteligjencës, Dominic Grieve. Në këtë takim, zoti Basha theksoi domosdoshmërinë për të forcuar shtetin ligjor dhe demokracinë në Shqipëri, si dhe për të ...

ME SHUME
18 May
0

Edi Rama po kthen votimin monist, duke urdhëruar fallsifikimin e procesit me kandidatë fallco e të paligjshëm nga Bindja Demokratike.

Për herë të parë pas 30 viteve pluralizëm, Edi Rama po kthen votimin monist, duke urdhëruar fallsifikimin e procesit me kandidatë fallco e të paligjshëm nga Bindja Demokratike. Bindja Demokratike, e krijuar në paradhomën e Edi Ramës, nuk përmbush asnjërin ...

ME SHUME
17 May
0

Basha në Parlamentin Britanik: Shqipëria ndodhet në krizë të rrezikshme

  Basha në Parlamentin britanik: Vendi ndodhet në krizë të rrezikshme Konservatorët britanikë, aleatë kryesorë për modernizimin e PD   KRYETARI I PD, LULZIM BASHA, TAKIME NË BRITANINË E MADHE   Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndodhet për një ...

ME SHUME
17 May
0

Konservatorët britanikë, aleatë kryesorë për modernizimin e PD

Në selinë qendrore të Partisë Konservatore Britanike në Londër, Kryetari i PD, Lulzim Basha, u prit nga Kryetari i Partisë Konservatore britanike z. Brandon Lewis. Kryetari Basha i shprehu Kryetarit Lewis mirënjohjen per mbështetjen e jashtëzakonshme që Partia Konservatore po ...

ME SHUME
16 May
0

Bërja me pagesë e autostradës Tiranë-Durrës është projekt korruptiv, me fitues të paracaktuar nga qeveria në ikje.

  Bërja me pagesë e autostradës Tiranë-Durrës është projekt korruptiv, me fitues të paracaktuar nga qeveria në ikje. Në qeverisjen e Partisë Demokratike autostrada Tiranë – Durrës do të mbetet një rrugë kalimi pa pagesë. Në vend që të paguajë ...

ME SHUME
13 May
0

Basha: E sotmja është një marshim proteste kundër zgjedhjeve të blera e të diktuara nga krimi

Ne jemi në këtë marshim proteste për ta thënë qartë se e refuzojmë dhunën e qeverisë së ardhur me dhunë. Fuqia jonë nuk është tek dhuna, por tek bashkimi, shoresa dhe vendosmëria për të fituar.   48 orë më parë ...

ME SHUME