fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

24 Pri
0

Tabaku: Ndarja administrative, demagogji oligarkësh, duhet konsensus

Fjala e deputetes së Partisë Demokratike Jorida Tabaku në Kuvend: “Ju doni të bëni vetëm një hartë të re dhe kaq. Arsyeja nuk është pasioni juaj për gjeografinë apo pikturën, por thjesht dhe vetëm se kështu kënaqni interesat e kontrollit ...

ME SHUME
24 Pri
0

Bode: Po emëroni një tutor për fshehjen e pasurive tuaja

Fjala e deputetit të Partisë Demokratike Ridvan Bode në Parlament: Po zhvillojmë një debat të gjerë në Kuvend dhe jashtë kësaj aule shumë qytetarë mund të mendojnë se po bëhet debat për kontrollorët e pasurive të tyre, por në të ...

ME SHUME
24 Pri
0

Reforma territoriale: Rama-Meta, qëllim për ta kthyer në feud elektoral

Fjala e deputetit Keltis Kruja në Kuvend: “Konsensusin e kërkuam ne në përgjigjen tonë dhe kryeministri cfarë tha? Opozita e do konsensusin për të bllokuar.Kjo është një logjikë e cila kryeministrit i vjen natyrshëm nga arsyetimet e tij, nga mënyra ...

ME SHUME
24 Pri
0

PD: Mbyllja e konsullatës shqiptare në New York, Rama dëmton marrëdhëniet me SHBA

Kryeministri Rama ka hedhur një tjetër hap në dëmtimin e marrdhënieve me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, duke mbyllur konsullatën shqiptare në New York.

ME SHUME
24 Pri
0

PD: Arrogancë qeveritare me artistët, Rama kërkon të kapë dhe Teatrin

Zëdhënësja Vorpsi denoncon vendimin e qeverisë për të hedhur poshtë kontratat me artistët e Teatrit të Operës e Baletit dhe Teatrit Kombëtar

ME SHUME
24 Pri
0

Ruli: Dyshja Rama-Meta, etje për pushtet, gllabëron edhe ILDKP-në

Fjala në Kuvend për miratimin e Projektligjit: “Për deklarimin dhe kontrollin e pasurive, të detyrimeve financiare të të zgjedhurve”.

ME SHUME
24 Pri
0

Topalli: Po uzurponi institucionet, kjo quhet Tirani!

Fjala e deputetes së Partisë Demokratike Jozefina Topalli në Parlament.

ME SHUME
24 Pri
0

Islami: Uzurpimi i ILDKP-së, Shqipëria hedh një hap drejt oligarkisë

Fjala në Kuvend e deputetit të Partisë Demokratike Kastriot Islami.

ME SHUME
23 Pri
0

Basha: Vërshimi i rinisë në Partinë Demokratike, lajmi më i mirë

Takimi me rinjtë demokratë/ Lulzim Basha shpall nisjen e fushatës së anëtarësimeve të PD-së të Tiranës.

ME SHUME
23 Pri
0

Basha: Qeveria duhet ta ketë frikë popullin, jo populli qeverinë

Pasiguria dhe kriza ekonomike  kanë mbledhur në një tryezë sindikatat, organizatat e të larguarve nga puna, pensionistët, personat me aftësi të kufizuar, përfaqësuesit e biznesit etj. Ne kete tryeze kane marre pjese edhe kryetari i PD Lulzim Basha e  drejtues ...

ME SHUME