fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

30 May
0

Policia dhe Prokuroria konsumuan alkool natën e 16 Shkurtit, duke sulmuar dhunshëm deputetët e opozitës.

Enkelejd Alibeaj publikon foton e cila fakton alkoolin e konsumuar në krye të detyrës nga drejtuesit më të lartë të Policisë dhe prokurorit Kol Hysenaj natën e16 Shkurtit, kur agresuan dhunshëm deputetët e opozitës.   6 përfaqësuesit e PD iu ...

ME SHUME
29 May
0

Basha: Largimi i Edi Ramës, i panegociueshëm. Ju ftoj që këtë entuziazëm ta sillni të shumëfishuar në Tiranë ditën e diel në orën 19.

  PD ka luftuar çdo ditë dhe dëshiron hapjen e negociatave, që po refuzohet prej tre vjetësh dhe do të refuzohet sërish nga vendet anëtare.   Edi Rama duhet t’u kishte kërkuar sot ndjesë shqiptarëve për gënjeshtrën e një viti ...

ME SHUME
29 May
0

Jemi përballë një tentative të kërcënimit politik të opozitës nga pushteti.

Policia na pengoi në të drejtën tonë kushtetutuese dhe ligjore për të marrë informacion. Interesi ynë ishte për të marrë informacion për protestuesit e arrestuar e të dhunuar në mënyrë të kundraligjshme.   Drejtori i Përgjithshëm, Nëndrejtori i Përgjithshëm, Prokurori ...

ME SHUME
28 May
0

Basha: Pazar në kurriz të qytetarëve, kurrë, kurrë, kurrë. Asnjëherë.

  Bashkimi me ne i 110 të rinjve në Elbasan është mesazhi më i qartë se shqiptarët kanë tejkaluar ndasitë partiake dhe janë të vendosur për fitoren e kauzës për Shqipërinë si Europa.   Çdo ditë që kalon e bën ...

ME SHUME
28 May
0

Për të fshehur korrupsionin, Edi Rama ka klasifikuar si sekret shtetëror qindra tendera me vlerë miliona euro.

Për të fshehur korrupsionin, Edi Rama ka klasifikuar si sekret shtetëror qindra tendera me vlerë miliona euro. Edi Rama dhe agjencitë e tij refuzojnë t’u japin përgjgije gazetarëve për tenderat e shpallur sekret shtetëror dhe që cënojnë hapur konkurencën. Kushdo ...

ME SHUME
27 May
0

Familja jonë politike EPP – European People’s Party është konfirmuar forca e parë në parlamentin dhe qeverisjen europiane.

Qytetarët europianë, me pjesmarrjen më masive të 20 viteve të fundit në zgjedhjet për Parlamentin Europian, konfirmuan vendosmërinë për të mbrojtur dhe çuar përpara vlerat europiane. Jam i lumtur që familja jonë politike EPP – European People’s Party është konfirmuar ...

ME SHUME
26 May
0

Basha telefonon Eurodeputeten e parë shqiptare, shqiptaro-suedezen Arba Kokalari: Krenar dhe i lumtur me fitoren e Arbës.

Të dashur miq, sapo urova në telefon Eurodeputeten e parë shqiptare, shqiptaro-suedezen Arba Kokalari që u konfirmua pak çaste më parë si fituesja e mandatit të eurodeputetes për partinë e Moderatëve suedezë, simotrës tonë në Partinë Popullore Europiane! Natë e ...

ME SHUME
26 May
0

Demokracinë nuk e japim, të drejtat dhe liritë tona nuk i dorëzojmë.

Ne jemi Populli i Europës, ne jemi Populli i Lirisë, ne jemi Populli i Demokracisë. Ne jemi njerëz që besojmë në vlera, besojmë tek dinjiteti i njeriut, besojmë tek familja, besojmë tek atdheu. Demokracinë nuk e japim, të drejtat dhe ...

ME SHUME
25 May
0

Basha: Protesta e 25 majit, madhështore. Rama ik! Hapi rrugë zgjidhjes politike

“E Duam Shqipërinë si gjithë Europa” është mesazhi, misioni, aspirata që i ka mbledhur shqiptarët në këtë bashkim të pashembullt, për të mos pranuar asgjë më pak se vlerat, standardet dhe parimet e Evropës.   Zëri juaj po dëgjohet. Nuk ...

ME SHUME
24 May
0

Basha: Edi Rama sakrifikoi sigurinë tuaj për krimin dhe oligarkinë, ne sakrifikuam mandatet për t’u rreshtuar në krahun e qytetarëve.

  Për Shqipërinë si Europa duam, kërkojmë dhe mirëpresim ndihmën që na ofrojnë në momente kritike për vendim aleatët perëndimorë. Mirënjohje Gjermanisë mike dhe vendeve të tjera të BE-së dhe SHBA që, publikisht dhe jopublikisht, nuk e lini vetëm popullin ...

ME SHUME