fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

13 Apr
0

Rama refuzon dekriminalizimin, kandidon në Krujë të arrestuarin për drogë‏

Me kandidimin e Bushit, Edi Rama ka vendosur zyrtarisht të dalë kundër dekriminalizimit. Jo vetëm e përzgjodhi dhe i hapi dyert e parlamentit, por tani po bën një pakt tjetër me trafikantin, duke u përpjekur për ti dhënë më shumë ...

Me Shume
11 Apr
0

Rama refuzon të ulë çmimin e energjisë e të naftës, refuzon të lehtësojë jetën e qytetarëve‏

Dyshja Rama-Meta rrëzuan amendamentet e opozitës me forcën e kartonit por jo të arsyes, duke djegur në fakt një mundësi për të përmirësuar jetën e shqiptarëve në kushtet e një varfërie ekstreme, të një papunësie ekstreme, dhe të shtrëngesës së ...

Me Shume
10 Apr
0

Basha: Mjerimi ka mbërthyer çdo familje, Shqipëria ka nevojë urgjente për një ofertë të re për punë dhe dinjitet

Tre kushtet e opozitës për kandidatët: Të painkriminuar, të mos rrisin taksat dhe të dëgjojnë zërin e qytetarëve.  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është njohur sot me shqetësimet e banorëve të Krujës dhe Fushë- Krujës. Qytetarët janë ankuar per ...

Me Shume
10 Apr
0

Rama-Meta, rrëzuan amendamentet e opozitës refuzuan të lehtësojnë jetën e shqiptarëve‏

Refuzimi i dy Amendamenteve për uljen e çmimit të energjisë dhe uljen e çmimit të naftës, nuk ishte refuzim i propozimeve të opozitës, por refuzim për të ndihmuar qytetarët, për të lehtësuar jetën e tyre. Refuzoi pikërisht dyshja Rama-Meta, të ...

Me Shume
09 Apr
0

Partia Demokratike nxit dhe mbështet bashkëpunimin e dy partive shqiptare në Maqedoni‏

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare të Maqedonisë, Menduh Thaçi në një takim ku u diskutua për situatën politike në Maqedoni. Kryetari Basha, rikonfirmoi mbështetjen e plotë të Partisë Demokratike për kauzën e ...

Me Shume
08 Apr
0

PD pranë banorëve në Marinzë, qeveria të ndërhyjë menjëherë‏

Qytetarët shprehen të shqetësuar për shëndetin e vënë në rrezik nga shpërthimi i puseve të naftës. Kërkohet rimbursim dhe ndërhyjre e menjëhershme e qeverisë. Deputeti Mihaj dhe përfaqësuesit e PD takojnë banorët. Banorët e Marinzës në Fier shprehen të indinjuar ...

Me Shume
08 Apr
0

Korrupsion dhe ndotje me impiantin e mbetjeve në Elbasan‏

Qytetarët e Elbasanit ngrenë shqetësimin për ndikimin që ka në jetën e tyre landfillimi që ndërtoi Edi Rama, pa transparencë, në shkelje të ligjit, dhe pa respektuar kriteret teknike. Pikëpyetje të mëdha u ngritën në takimin e departamenteve të PD ...

Me Shume
08 Apr
0

Kriza ekonomike dhe krimi i vetmi produkt i Edi Ramës dhe Ilir Metës

-Këta prodhues të pakonkurueshëm zullumesh kanë gjetur të mbahen, si pas fijes së kashtës, pas shprehjes “çdo çudi zgjat tre ditë”. Pra nuk llogarisin të dalin nga cikli i skandaleve me llogaridhënie, me transparencë, me dorëheqje, me  reflektime dhe me ...

Me Shume
08 Apr
0

Të akuzuarit për përdhunim e falsifikim, në Doganë e në Tatime‏

I akuzuari dhe i shpalluri në kërkim për përdhunim, me Edi Ramën dhe Ilir Metën bëhet doganier në Korçë. I arrestuari për falsifikimin pasaportash, me Edi Ramën dhe Ilir Metën bëhet shef i IT në drejtorinë e Tatimeve në Korçë. ...

Me Shume
07 Apr
0

Rama-Meta, sulm politik përmes ILDKP, për të fshehur zullumet e tyre‏

Instrumentat e kapura të ILDKP-së shërbyen sot një porosi politike të Edi Ramës, duke sulmuar opozitën. Nuk ka asgjë të vërtetë në atë çfarë deklaron ILDKP-ja për zotin Ridvan Bode. Z.Bode i ka përmbushur detyrimet për deklarimin e pasurisë sipas ...

Me Shume