fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

22 Apr
0

Arritjet e qeverisë, eksodi, mjerimi dhe varfëria‏

Partia Socialiste nuk e fsheh dot dështimin në qeverisjen e vendit duke sulmuar Bashkinë. Eksodi, mjerimi dhe varfëria është arritja e deritanishme e kësaj qeverie. Bilanci i bashkisë është më pozitiv se i 8 viteve të qeverisë Rama.  Lulzim Basha ...

Me Shume
22 Apr
0

Basha: Sundimtarët Rama-Meta shkaktarët e eksodit, thelluan varfërinë dhe vranë shpresën‏

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha prezantoi kandidatin për kryetar të Bashkisë së Vlores z. Genc Deromemaj. Zoti Basha ka ndarë me banorët e Vlorës shqetësimin për eksodin masiv të qytetarëve që ka prekur çdo fshat dhe qytet të vendit, ...

Me Shume
22 Apr
0

Dyshja Rama-Meta, skemë mafioze për blerjen e votave‏

Një skeme tipike mafioze e blerjes së votës për zgjedhjet e 21 Qershorit është zbuluar nga Prokuroria në arrestimin e inspektorëve të lojërave të fatit dhe tatimorëve. Nga përgjigjet e realizuara nga Prokuroria të cilat media i bëri publike, rezulton ...

Me Shume
22 Apr
0

Reagim i Partisë Demokratike ndaj deklaratave të Erion Veliajt‏

E turpshme si një anëtar i këtij kabineti që u kujdes dy vjet për mirëqenien personale e ndan Shqipërinë në tonën dhe të tyre. Njerëzit po ikin se qeveritarë dhe zotëria në fjalë kujdesen vetëm për mirëqenien e tyre. Qytetarët ...

Me Shume
21 Apr
0

Kandidati për Bashkinë e Tiranës Halim Kosova bashkëbisedim me artistët‏

Ema Andrea: Ishte një nga ato takime të sinqerta dhe pa premtime boshe e me fjalë të cilat e dimë që nuk do të bëhen realitet. Kandidati për kryetar të  Bashkisë së  Tiranës, zoti Halim Kosova, ka zhvilluar sot një bashkëbisedim informal me ...

Me Shume
20 Apr
0

Veliaj, bashkautor i varfërisë, papunësisë dhe eksodit të shqiptarëve‏

Ministri i Mirëqënies Personale është përgjegjës për realitetin e pashpresë të mijëra familjeve shqiptare që shohin largimin nga Shqipëria si mundësinë e vetme. Erion Veliaj ka lënë një gjurmë të rëndë në rritjen e varfërisë në vend, në rritjen e ...

Me Shume
20 Apr
0

Basha prezanton kandidatin e Vaut të Dejës, Zef Hila: Pas 21 qershorit na pret një rrugë tjetër, e shpresës dhe e ringritjes‏

Basha: Rama-Meta  godasin qytetarët e pamundur dhe mbrojnë mafiozët e kriminelët  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka prezantuar kandidatin për kryetar bashkie në Vaun e Dejës, z. Zef Hila.  Lideri i opozitës ka ndarë me banorët e Vaut të ...

Me Shume
19 Apr
0

Basha: Me votën e 21 Qershorit, shqiptarët do t’i thonë ndal të keqes‏

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka prezantuar sot në Shkodër kandidaten për kryetare të Bashkisë znj.Voltana Ademi. Me zonjën Ademi, theksoi kryetari i Partisë Demokratike, Shkodra do të dijë të ecë përpara drejt horizonteve të reja, të mirëqenies, taksave të ...

Me Shume
19 Apr
0

Ish të përndjekurit në konventë kombëtare; të bashkohemi me PD në zgjedhje‏

Në takimin e organizuar në Vlorë nga Partia Demokratike u bashkuan shoqatat e ish të përndjekurve politike, ish te burgosurve, të internuarve, të dëbuarve si dhe Unioni Mbarëkombëtar i të Përndjekurve dhe Burgosurve Politike. Departamenti për ish të Përndjekurit Politikë ...

Me Shume
18 Apr
0

Vokshi në Forumin e Grave të PPE, merr mbështetje për dekriminalizimin‏

Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas, deputetja Albana Vokshi mori pjesë në Forumin e  Grave deputete të Partive Popullore Europiane në Varshavë, me temë “Roli i grave në forcimin e demokracive  në Europën qendrore dhe lindore , një vlerësim i ...

Me Shume