fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

04 Jun
0

Basha takon në Berlin Komisionerin e BE për Buxhetin dhe Burimet Njerëzore, Oettinger

    Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në një shënim në llogarinë e tij në facebook njoftoi mbi takimin që kishte patur me Komisionerin e BE për Buxhetin Oettinger, gjatë takimeve që ai po mban në Dialogun e Nivelit ...

ME SHUME
03 Jun
0

Ervin Salianji dhe Andrea Mano në tendat e banorëve të dëmtuar nga tërmeti: Të shpallet gjendja e jashtëzakonshme!

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike Ervin Salianji konstatoi në Korçë gjendjen e rëndë dhe braktisjen nga qeveria të familjeve të prekura nga tërmeti. Salianji ishte në zonën e Floqit, ku pa nga afër qytetarët të futur në disa tenda, ku janë ...

ME SHUME
03 Jun
0

Shqipëria i vetmi vend anëtar i NATO-s me të burgosur politikë. Mbetjet komuniste Edi Rama dhe Sandër Lleshaj, përgjegjës

Shqipëria i vetmi vend anëtar i NATO-s me të burgosur politikë. Mbetjet komuniste Edi Rama dhe Sandër Lleshaj, përgjegjës për ndalimin, shoqërimin dhe arrestimin pa asnjë provë të protestuesve paqësorë.   DEKLARATË E NËNKRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, EDI PALOKA   ...

ME SHUME
03 Jun
0

Shtyhet seanca në Gjykatën e Apelit ndaj Klevis Balliut: Është thjesht një çështje politike për të trembur opozitën, për të trembur qytetarët që të mos dalin të protestojnë.

Shtyhet seanca në Gjykatën e Apelit ndaj Klevis Balliut: Është thjesht një çështje politike për të trembur opozitën, për të trembur qytetarët që të mos dalin të protestojnë.   DEKLARATË, KLEVIS BALLIU NGA GJYKATA E APELIT   Seanca u shty ...

ME SHUME
02 Jun
0

Basha: Edi Rama ka vetëm një rrugë: Ik.

Ky bashkim popullor është asambleja më madhështore e shqiptarëve europianë, të vjedhur, të dhunuar e të tradhëtuar, që kërkojnë zgjidhjen e krizës me largimin e Edi Ramës.   E sotmja është dita e fundit, kur unë ju drejtohem me argumentet ...

ME SHUME
01 Jun
0

Basha: Sovrani duhet të vendosë kudo në Shqipëri, si tek Unaza e Re

Me kurajon e përditshme qytetare, banorët e Unazës së Re kanë frymëzuar përballjen kombetare me të keqen! Por ndalja e së keqes nuk mjafton! Ajo duhet shkulur me rrënjë!   Banda kriminale, e korruptuar dhe çnjerëzore që na qeveris është ...

ME SHUME
31 May
0

Basha: Për ata që pyesin se kur do ta rrëzojmë Edi Ramën, kam vetëm një përgjigje: Ejani të dielën në orën 19 në protestën tonë

  Banda kriminale në pushtet, në ditët e saj të fundit është vërsulur si kurrë ndonjëherë në histori dhe ato që po luhen janë paratë e vogëlushëve shqiptarë, është buka e gojës së tyre, është djersa e prindërve të tyre ...

ME SHUME
31 May
0

Rruga Milot – Balldre, projekt mafioz, do të vjedhë shqiptarët

Projekti mafioz i rrugës prej 17 km Milot- Balldre, do të kushtojë 295 milionë euro, nga 254 milionë sa ishte parashikuar në kontratë, po përdoret për pastrimin e parave, po vjedh dhe zhvat qytetarët, ka nxjerrë kostot më të larta për km ...

ME SHUME
31 May
0

Klevis Balliu depoziton provat filmike ku dëshmohet dhuna dhe gazi lotsjellës ndaj banorëve të Bulevardit, nga Policia e Shtetit.

Klevis Balliu në emër të Partisë Demokratike dorëzoi në Prokurorinë e Tiranës provat filmike dhe foto të cilat dëshmojnë se Policia e Shtetit me urdhër të Edi Ramës ka dhunuar dhe helmuar me gaz lotsjellës banorët e “Bulevardit”.   Të ...

ME SHUME
30 May
0

Basha: Për të hapur rrugën europiane të vendit duhet të largojmë Edi Ramën

  Kontrata korruptive 260 milionë euro për 17 km, Milot- Balldre, ku 1 km kushton 15 milionë euro, do të zhbëhet. Edi Rama, Belinda Balluku, Damian Gjiknuri do të shkojnë para drejtësisë.   Shans nuk keni të vidhni shqiptarët me ...

ME SHUME