fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

17 Jun
0

Basha: Thirrja në prokurori e drejtuesve të PD është në shkelje të ligjit

Kryetari i PD, Lulzim Basha dhe dy drejtuesit e tjerë, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi e kanë konsideruar në shkelje të ligjit thirrjen e tyre në prokurori sot në orën 9.30. Në një letër drejtuar prokurorisë së Tiranës, Kryetari i ...

ME SHUME
16 Jun
0

Basha: Edi Rama po kërkon të nxisë dhunë masive dhe vëllavrasje

  Vendimi burracak për të mbajtur si të burgosur politikë kryetarët e PD në Përrenjas dhe Librazhd është represion ndaj kundërshtarëve politikë, i urdhëruar direkt nga Edi Rama.   Opozita nuk frikësohet dhe as nuk tërhiqet. Edi Rama mund t’u ...

ME SHUME
15 Jun
0

Në 21 Qershor, Shqipëria në protestë. Edi Rama duhet të largohet me sa më pak kosto si kryeministri që bleu zgjedhjet me krimin dhe përgjegjësi kryesor për mbylljen e derës së Europës për të tretën herë!

Në 21 Qershor, Shqipëria në protestë. Edi Rama duhet të largohet me sa më pak kosto si kryeministri që bleu zgjedhjet me krimin dhe përgjegjësi kryesor për mbylljen e derës së Europës për të tretën herë!   DEKLARATË E SEKRETARIT ...

ME SHUME
14 Jun
0

Arrestimi i kundërshtarëve politikë nga Edi Rama është bilanc regjimesh represive.

Arrestimi i kundërshtarëve politikë nga Edi Rama është bilanc regjimesh represive.   DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA.   Të nderuar bashkëqytetarë! Dje gjatë mbrëmjes dhe vonë gjatë natës policia politike e Edi Ramës ka ndaluar dhjetëra anëtarë ...

ME SHUME
13 Jun
0

Basha: 30 qershori dhe shkarkimi i presidentit janë teatër i vënë në skenë nga Edi Rama

  Shqipëria po shkon drejt situatës së grushtit të shtetit, të organizuar nga Edi Rama në bashkëpunim me mafian e drogës, përmes ndihmës së të cilës erdhi në pushtet.   Askush nuk ka më asnjë dyshim se zgjedhjet parlamentare 2017 ...

ME SHUME
13 Jun
0

“Hetim politik me akuza qesharake të sajuara nga Edi Rama. Nuk më bëhet vonë për to. As nuk trembem, as nuk tërhiqem!”

DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA Edi Rama, me metoda putiniane, ka vendosur të hapë hetime kundër meje, me akuza qesharake, të sajuara keq nga prokuroria e tij politike. Mua nuk më bëhet vonë fare për këto akuza ...

ME SHUME
11 Jun
0

Edi Rama njeriu më i rrezikshëm në vend. Për pushtetin e tij kriminal, është gati të sakrifikojë rendin kushtetues, demokracinë dhe paqen sociale.

Edi Rama njeriu më i rrezikshëm në vend. Për pushtetin e tij kriminal, është gati të sakrifikojë rendin kushtetues, demokracinë dhe paqen sociale.   Aleanca me Qytetarët për Mbrojtjen e Demokracisë dhe Rendit Kushtetues do t’i japë fund modelit kriminal ...

ME SHUME
10 Jun
0

Basha: Nuk do të ketë zgjedhje lokale në 30 qershor, askush nuk do të shkarkojë Presidentin e Republikës

  Vendimi i Presidentit i shërben interesit publik. E mbështes atë, por pa largimin e Edi Ramës nuk mund të ketë zgjedhje të lira e të ndershme as më 30 Qershor, as më 30 Korrik, as më 30 Gusht.   ...

ME SHUME
08 Jun
0

Basha: Anullimi i 30 qershorit është prova e forcës së bashkimit tonë, por është vetëm një hap i vogël përpara

  Vendimi për anullimin e 30 qershorit u diktua nga bashkimi i shqiptarëve të lirë me vlerat europiane dhe amerikane për të mos pranuar një proces monist, kriminalo-autokratik të bandës së Edi Ramës.   Bota është tronditur nga përgjimet e publikuara ...

ME SHUME
08 Jun
0

Gazment Bardhi: PD është e vendosur: asnjë hap pas për të drejtën themelore të njerëzve të lirë, votën e lirë.

  Deklaratat e Policisë së Shtetit janë një sajesë e neveritshme, që synojnë përplasje, konflikt dhe frikë tek qytetarët.   PD është e vendosur: asnjë hap pas për të drejtën themelore të njerëzve të lirë, votën e lirë, të pandikuar ...

ME SHUME