fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Fuqia blerëse ka rënë, biznesi po falimenton në Durrës‏

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma dëgjoi nga afër bizneset në Tregun Industrial dhe Tregun Ushqimor në lagjen numër 12 të qytetit. Tregtarët e vegjël shprehen se janë në ...

ME SHUME

Veliaj kërkon t’i fshihet debatit për varfërinë, eksodin, taksat e rritura, çmimin e rritur të energjisë‏

Askush nuk ka ndërmend të marrë leksione politike apo fushate nga Erion Veliaj, një kandidat që ka mashtruar qytetarët për 2 vjet që kur ka qenë ministër i Rilindjes, i ...

ME SHUME

Basha: Shqiptarët janë zhytur në mjerim, Rama-Meta në drejtimin e duhur të pasurimit të tyre‏

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha prezantoi kandidatin për kryetar të Bashkisë së Kukësit z. Bashkim Shehu.  Z. Basha është ndalur tek situata e rëndë ekonomike që ka pllakosur vendin  ku ...

ME SHUME

Do t’i shërbej secilit pa dallim, siç kam bërë si mjek e drejtues‏

Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova u takua me banorët e Farkës e Petrelës ku dëgjoi shqetësimet e tyre për varfërinë, papunësinë dhe pamundësinë e tyre për të ...

ME SHUME

Nxitje për tregtarët e fermerët që të rriten e të shtojnë vendet e punës‏

Kandidati për kryebashkiak në Tiranë, Halim Kosova u takua me tregtarët e tregut Çam të cilët po vuajnë rënien e fuqisë blerëse. Problemeve të tyre u shtohen dhe taksat e ...

ME SHUME

Demagogjia e Veliajt, kërkon debat me dr.Halim Kosovën për të mbuluar dështimin e tij‏

Sot nga kullat e betonizuara nga shefi i tij, Erjoni vazhdoi propagandën mediatike për çdo gjë, pa kuptuar akoma funksionet e Bashkisë. Ai sot nuk guxoi të dalë e të ...

ME SHUME

Basha: Shqiptarët të bashkuar për të larguar të keqen me votë. Lezha nuk do të mbetet peng i Gjirit Lalzit‏

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha prezantoi sot kandidatin për kryetar të Bashkisë së Lezhës Fran Frrokaj. Lideri i opozitës ka theksuar se ashtu si në Lezhë dhe në të ...

ME SHUME

Turizmi në Tiranë, burim të ardhurash dhe punësimi‏

urizmi duhet ti sjellë të ardhura qytetit dhe të krijojë vende pune. Kjo është ideja që ka kandidati për kryebashkiak në Tiranë, Halim Kosova, i cili shprehet se ka shumë ...

ME SHUME

Puna është modeli që ofroj, puna është modeli që kërkon Durrësi‏

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma vazhdon takimet e përditshme në çdo rrugicë të qytetit e në veçanti të rrethinave të tij duke u ndalur në veçanti në zonën ...

ME SHUME

Halim Kosova për qytetarin, rininë, familjen, Tiranën‏

Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova, pati një bashkëbisedim me të rinjtë me moderimin e aktorit të njohur Jul Deda. Duke iu përgjigjur disa pyetjeve, z.Kosova ka folur ...

ME SHUME
406407408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525528531