fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Korça bashkohet për punë, dinjitet dhe të ardhme të sigurt‏

Mijëra qytetarë korçarë mirëpritën sot ofertën e re të Partisë Demokratike, për një mundësi të vërtetë për qytetin e tyre, që do të sjellë punë, do të ulë çmimet e ...

ME SHUME

Basha prezanton Alibeajn në Fier: Votoni njeriun e vlerave‏

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha prezantoi sot kandidatin për kryebashkiak të Fierit, Enkeleid Alibeaj, në sheshin qendror të qytetit, të mbushur me antuziasmin e qindra qytetarëve pjesmarrës. Basha tha ...

ME SHUME

Eshtë momenti i qytetarëve, doktor Halim Kosova për Tiranën‏

Partia Demokratike shpalli sot Dr.Halim Kosovën si kandidatin për Bashkinë më të madhe në vend. Kryetari i Partisë Demokratike tha se kjo është një zgjedhje qytetare. “Eshtë momenti i qytetarëve. ...

ME SHUME

Basha i kërkon ODIHR-it prezencë maksimale në zgjedhje‏

Kryetari i Partisë Demokratike shpreh shqetësimin për cënimin nga qeveria të standarteve dhe mungesën e klimës së duhur parazgjedhore. Prania sa më e madhe e vëzhguesve do të ndihmonte për ...

ME SHUME

Rama-Meta po futen me krimin në zgjedhje, qytetarët do t’u tregojnë vendin‏

-“Shkolla” e trafiqeve vazhdon të jetë shkolla e preferuar e partisë së Edi Ramës. Nga kjo “shkollë” ka ardhur Bushi i Krujës, Roshi i Kavajës, dhjetra e qindra të tjerë ...

ME SHUME

Oferta e re për Durrësin vjen me bijën e qytetit, intelektualen Grida Duma‏

Partia Demokratike ka shpallur sot në Durrës, kandidaten për Kryetare Bashkie, zonjën Grida Duma. Kryetari i Partisë Demokratike, tha se kjo është një ditë e bukur për Durrësin. “Eshtë një ...

ME SHUME

PD përshëndet deklaratën e Konferencës Ipeshkvnore‏

Partia Demokratike përshëndet deklaratën e sotme të Konferencës Ipeshkvnore për zgjedhjet vendore. Shqetësimi që ngre Kisha Katolike dhe kërkesa e saj për dekriminalizimin, për dhënien fund praktikave të shitblerjes së ...

ME SHUME

Rama dhe Meta bllokojnë dekriminalizimin, kanë ndaluar procesin prej 3 javësh‏

Edi Rama dhe Ilir Meta kërkojnë ta mbajnë në këmbë regjimin hibrid që kanë instaluar të krimit me pushtetin dhe të pushtetit me krimin, në mënyrë që trafikantët, autorët e ...

ME SHUME

Rama nën akuzë, sulmon opozitën dhe kandidon Gjicin e dyshimtë të 6 milionë eurove‏

Disa pyetje për kandidatin e Ramës, Safet Gjici. -A ka dijeni ai për grabitjen e 6 milionë eurove në mes të ditës nga një bankë në Tiranë? -Pse kompania e ...

ME SHUME

Ramën me Brukselin e lidhin vetëm skandale‏

Asnjë shpjegim nga Edi Rama, edhe pse nisja e hetimeve për Peter Swinen, arkitekt i qeverisë flamane, i ka çuar dyshimet drejt e tek ai. Pasi rezultoi si bllokues i ...

ME SHUME
402403404405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519