fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

22 Oct
0

Basha në Samitin e PPE-së: Bashkëqeverisja me krimin po dhunon standardet demokratike dhe godet padrejtësisht qytetarët

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mori sot pjesë në Samitin e Partive Popullore Europiane ku u diskutua edhe situata në Ballkan. Kapja e shtetit nga krimi i organizuar dhe oligarkët e lidhur me pushtetarët, përqendrimi i pushtetit dhe pasurive ...

Me Shume
22 Oct
0

Për Ramën dhe dishepujt e tij të korrupsionit

Kryeministri Rama sot do t’i kishte bërë nder vetes së tij sikur të kishte vazhduar të heshte në lidhje me aferat korruptive të deputetëve dhe të Ministrave të tij. Minimalisht do mbeteshim me shpresën që aim und të distancohej nga ...

Me Shume
22 Oct
0

Ministri i Shëndetësisë, kampion korrupsioni me 11 milionë dollarë për kompaninë e tij

Së pari desha ti drejtohem mediave të fokusohen në hapësirën pas meje për të parë se ku janë ministrat dhe për të kuptuar se sa e interesuar është qeveria shqiptare për ti shërbyer këtij vendi, për ti kthyer përgjigje pyetjeve ...

Me Shume
22 Oct
0

OSHEE po shlyen borxhet e donatorëve të fushatës së PS e LSI

Ky projektligj bën fjalë për ratifikimin e marrëveshjes të financimit nga KfË për përgatitjen e projektit dhe studimeve të fizibilitetit për ndërtimin dhe rindërtimin e sistemeve të furnizimit me ujë të zonave rurale, për përzgjedhjen e skemave të ujësjellsave, të ...

Me Shume
21 Oct
0

Basha në PPE: Krimi dhe korrupsioni kanë kapur shtetin

I dashur  Presidenti Daul I dashur kryeministri Rahoy Zonja dhe zotërinj Të nderuar kolegë Dua të shpreh urimet e mia më të përzemërta presidentit Daul për rizgjedhjen e tij si kreu i familjes tonë politike dhe t’i uroj atij dhe ...

Me Shume
21 Oct
0

Kampioni i korrupsionit, Beqaj thellon skandalet 

Beqaj tha sot se është ministër i sëmundjeve. Po!!! Është ministri i sëmundjes madje kampioni i sëmundjes më të rëndë për një shtet dhe shoqëri demokratike. Është ministri kampion i korrupsionit dhe i grabitjes së taksave të qytetarëve shqiptarë. Ministri ...

Me Shume
21 Oct
0

Si u ndanë milionat e OSHE për miqtë e Edi Ramës, pa tender, pa garë

Milionat që OSHE ka dhënë për deputetë të Edi Ramës, kandidatë për kryetarë bashkie apo donator të Partisë Socialiste apo LSI-së, kryesisht janë ndarë me negociim pa shpallje gare. Me porosi; hajde dhe merr nga thesi ca miliona. Kështu ka ...

Me Shume
21 Oct
0

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po merr pjesë në Kongresin e Partive Popullore Europiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po merr pjesë në Kongresin e Partive Popullore Europiane (EPP) që zhvillohet në 21 dhe 22 tetor në Madrid, Spanjë Në këtë kongres ‎do të trajtohen një gamë e gjerë e sfidave me të ...

Me Shume
20 Oct
0

Pa u bërë drejtësi për vjedhjen e 600 milionë eurove nuk do të ketë stabilitet në Shqipëri

Sot u bëmë dëshmitarë të një shfaqje tjetër me regji qendrore nga ato që Edi Rama ia ka marrë dorën dhe i ka bërë risinë e vetme dhe ritualin më të mërzitshëm të qeverisjes së tij. Një shfaqje, e cila ...

Me Shume
19 Oct
0

Basha: Po të bëhemi bashkë rreth të mirës do të dimë ti themi ndal të keqes që po na gërryen çdo ditë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha iu bashkua përkujtimit të shqiptares së madhe Nënë Tereza në 12 vjetorin e Lumturimit të saj organizuar nga Bashkia Lezhë. Forca e mesazhit dhe përkushtimit të Nënë Terezës rrezaton sot në këtë situatë të ...

Me Shume