fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

10 Jan
0

Deklaratë për shtyp e Partisë Demokratike

Reagim i Partisë Demokratike pas qëndrimeve të Edi Ramës Partia Demokratike dënon me forcë qëndrimet e Edi Ramës i cili prej një jave sulmon opozitën, por nuk gjen asnjë moment për të dënuar kërcënimin që i është bërë Kryetarit të ...

ME SHUME
10 Jan
0

Basha: Të vendosur në betejën kundër krimit dhe lidhjeve me politikën, deri në fitore

Deklaratë e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha Përshëndetje Jam sot këtu për një mesazh të shkurtër. Dua t’i bëj të ditur Kryeministrit të vendit, se asnjë përpjekje e tij, asnjë kërcënim përmes krimit dhe banditëve të tij, nuk ka ...

ME SHUME
10 Jan
0

Testimi i mjekëve dhe infermierëve, i paligjshëm, diskriminues, korruptiv

Deklaratë e kreut të Departamentit të Shëndetësisë, Tritan Shehu, mbi nismën e qeverisë për të testuar mjekët dhe infermierët Mbas Kryeministrit, Ministria e Shëndetësisë konfirmon fillimin e një procesi të tillë “testimi”, denigrues dhe të jashtëligjshëm. Ata që nuk do ...

ME SHUME
09 Jan
0

Përgjegjësia për kërcënimet e Shullazit dhe bandës së tij ndaj opozitës është tërësisht dhe drejtpërdrejtë e Edi Ramës

Deklaratë e Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike, Arben Ristani. Partia Demokratike e denoncoi faktin se Edi Rama, i ofroi të gjitha lehtësitë Emiliano Shullazit në lidhje me ngjarjen e fundit kriminale, dhe kjo tashmë është e qartë për mbarë ...

ME SHUME
08 Jan
0

Ka mbetur vetëm që Edi Rama ti japë Shullazit zyrë në qeveri

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Ristani, denoncon alibinë që ka ndërtuar qeveria për Emiliano Shullazin, për përplasjen e përgjakshme me armë në mes të Tiranës. Ristani i bën thirrje prokurorisë të bëjë transparencë e të hetojë me profesionalizëm për ...

ME SHUME
08 Jan
0

Dekriminalizimi, nevojë urgjente

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e njeh raporterin për Shqipërinë, z.Fleckenstein, me zhvillimet shqetësuese në vend. Qeveria po nxit paligjshmëri dhe shkelje masive të të drejtave të njeriut. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot raporterin për Shqipërinë ...

ME SHUME
07 Jan
0

Deklaratë e Partisë Demokratike mbi ngjarjen e rëndë në Paris

Sulmi dhe vrasjet që ndodhën sot në Paris ndaj revistës “Charlie Hebdo” dhe stafit të saj ishin thellësisht tronditëse. Duke i dënuar me ashpërsinë më të madhe këto akte terroriste, dhe përcjellë ngushëllimet më të ndjera për jetët e humbura ...

ME SHUME
07 Jan
0

Qeveria në shërbim të bandës kriminale, Rama hesht prej 24 orësh

Kryetari Grupit Parlamentar, Paloka deklaron se faktet e lidhjes së Ministrit të Brendshëm me grupin kriminal, kanë tronditur mbarë opinionin publik. Vetëm Edi Rama hesht prej dy ditësh. Kryeministri nuk mban përgjegjësi, lejon aktivitetin e bandës, i ofron asaj favore, ...

ME SHUME
06 Jan
0

Rama, demagogji për korrupsionin, shkarkon zyrtaren që denoncoi aferat e Veliajt

Deklaratë e Sekretares për Mardhëniet me Publikun, Duma, pas propagandës boshe të Kryeministrit për korrupsionin. Zyrtarja që u ankua me shkrim tek Edi Rama për shkeljet dhe abuzimet në tenderat e Erion Veliajt, u shkarkua nga puna. Mesazhi i Ramës, ...

ME SHUME
06 Jan
0

Rama e Tahiri ofrojnë mbështetje policore për bandën kriminale

Sekretari i Përgjithshëm, Ristani, denoncon përfshirjen fizike të oficerit të policisë në ngjarjen e mbrëmshme, si mbështetje që Ministri i Brendshëm jep për grupin kriminal. Qeveria e Ramës ofron lehtësi por dhe burime njerëzore për bandat. Pasiguria arrin kulmin, qeveria ...

ME SHUME