fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

11 Jun
0

Meta dhe Rama me kërcënime mafioze, nuk duan zgjedhje

Partia Demokratike denoncon ashpër presionet dhe kërcënimet ndaj kandidatëve tanë në zgjedhje, nga kontigjenti kriminal që po operon në krah të dyshes Rama-Meta. Kandidati i Aleancës për Punë e Dinjitet për Pogradecin, Eduart Kapri, ka marrë një mesazh kërcënues, të ...

Me Shume
11 Jun
0

Duma: Drejtësi me fatura e ndihmën ekonomike. Do pastrojmë qytetin dhe trefishojmë transportin publik

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma shpalosi programin me banorë të zonës së Shkozetit. Duma tha se pas datës 21 Qershor, çdokush që meriton ndihmën ekonomike do e marrë menjëherë dhe do vendoset drejtësi me faturat abuzive të ujit ...

Me Shume
11 Jun
0

Cara: Ja prova për një nga rekordet kriminale të Ervin Rroshit

Kandidati i djathtë për kryetar Bashkie i Kavajës Engjëll Cara, prezantoi projektin e tij në fshatin Bogo, të komunës Synej. Prioritetet në këtë fshat janë punësimi dhe zhvillimi i turizmit duke qenë se ky fshat është një pikë turistike e ...

Me Shume
11 Jun
0

Duma: 500 banesa sociale, zgjidhje parkimit dhe pastrimit të qytetit

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma prezantoi programin në lagjen 16 të qytetit. Duma tha se në 8 vite qyteti ka mbetur në vend dhe pas 21 qershorit do ndryshohet faqja e tij. “Durrësi përmbytet, por ai thotë se ...

Me Shume
10 Jun
0

Basha: Vullneti i popullit me votë mundëson uljen e taksave dhe çmimeve, hapjen e vendeve të punës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar takimet elektorale në Krujë. Zoti Basha e ka konsideruar pritjen e jashtëzakonshme që i rezervuan banorët e bashkisë së Krujës si shprehje të qartë të vullnetit të qytetarëve për të ndalur të ...

Me Shume
10 Jun
0

Veliaj u fshihet fakteve, miliona euro të dyshimta në fushatë

Erion Veliaj nuk bën transparencë sepse është i korruptuar. Ai tha mbrëmë se ka 108 milionë lekë të vjetra për fushatën e tij. E vërteta është se deri më datë 7 qershor, ai ka shpenzuar 437 mijë euro vetëm me ...

Me Shume
10 Jun
0

Bashkia Elbasan e drejtuar nga të majtët borxh kompanive 3.5 miliardë lekë

Jemi përsëri këtu sot për të kërkuar nga Kryetari i Bashkisë z. Qazim Sejdini përgjigje për dy problematika të cilat qytetarët i kanë ngritur dhe ne kemi kërkuar shpjegime. Sejdini, në lidhje me impiantin e djegies së plehrave, qytetarët kërkojnë ...

Me Shume
10 Jun
0

Banorët e Lezhës: Qyteti është kthyer në beton

Qytetarët e vjetër të Lezhës, pjesë e shoqatës “Lezha” janë bërë pjesë e bashkëbisedimit me kandidatin e djathtë për kryetar në këtë njësi vendore Fran Frrokaj, ku kanë trajtuar bashkërisht problemet e qytetit dhe mundësitë e zgjidhjes së tyre. Duke ...

Me Shume
10 Jun
0

Duma: Projekti për Sukthin, jo djegies së plehrave, ja si do e zgjidhim problemin e pronësisë

Kandidatja për Bashkinë e Durrësit, Grida Duma prezantoi programin përpara banorëve të Sukthit në fshatrat Vadardhë dhe Kullë, për këtë zonë. Duma tha se në një vit e gjysëm, kjo zonë do ketë ujë 24 orë ndërsa do zerohen faturat ...

Me Shume
10 Jun
0

Subvecione për pagesën e dritave për shtresat në nevojë në Korçë

Në takimin me banorë  dhe mbështetësit e Partisë Republikane kandidati Gjergj Mero tha se shtresat në nevojë do të mbështeten dhe nuk do të braktisen, sikurse po vepron  qeveria qendrore dhe bashkia, duke u hequr bukën e gojës,  që është ...

Me Shume
388389390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525528531534537