fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

08 Mar
0

Ka nisur numërimi mbrapsht për dyshen Rama-Meta, të enjten në orën 11 shqiptarët bashkohen kundër krimit në qeverisje‏

-Kur vrasjet e atentatet me tritol kanë tronditur sigurinë e çdo familje dhe i kanë bërë njerëzit me hije, Edi Rama dhe Ilir Meta rezultojnë sipas akuzave të bëra nga radhët e tyre, të përfshirë vetë, drejtpërdrejt në skema likuidimesh ...

ME SHUME
08 Mar
0

Gratë shqiptare, në ballë të protestës ditën e enjte‏

“Ky është 8 Marsi i mohimit të të drejtave, skamjes, qeverisjes së krimit, papunësisë, dhunës . Sot gratë shqiptare janë në spiralen e një krize të thellë shkaktuar nga krimi shtetëror dhe mafia. Gratë janë dhe do të jenë shpirti ...

ME SHUME
07 Mar
0

Reagim i Partisë Demokratike

Shoferi i Shullazit, ministri i krimit që pret në zyrë të akuzuarit për vrasje reagoi sot si frikacaku që po i rrëshqet nën këmbë pushteti i drogës dhe i trafiqeve. Ora e drejtesisë po vjen dhe Saimiri është i tmerruar. Nuk ...

ME SHUME
07 Mar
0

Qeveria po luan me jetën e qytetarëve, 3 vetëflijime brenda javës nga padrejtësia‏

Aktet e dëshpëruara të qytetarëve të braktisur nga qeveria, janë një akuzë e drejtpërdrejtë për Edi Ramën e Ilir Metës, të cilët janë përfshirë në luftën për pushtet, për influencë, për territore e para. Atyre nuk u intereson jeta e ...

ME SHUME
07 Mar
0

Skenari për vrasjen e dy deputetëve, kallëzim penal për Saimir Tahirin e Artan Didin‏

Ministri i Brendshëm dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, kallëzohen për shpërdorim detyre, pengim të zbulimit të së vërtetës, e moskallëzim krimi, të gjithë këto në lidhje me skenarin e porositjes së vrasjes së dy deputetëve ngjarje për të cilën ...

ME SHUME
06 Mar
0

Pas daljes nga Prokuroria, Meta vrap në zyrën e Tahirit, cila alibi u gatua sot?‏

Si kryetar i Kuvendit, si numri 2 i shtetit, i akuzuari numër 1 në vend, hyn e del si të dojë nëpër zyra. Sa kohë që ai është veshur me pushtetin e kryekuvendarit, Ilir Meta përbën pengesë serioze për një ...

ME SHUME
05 Mar
0

Basha: Dorëheqja e Ilir Metës, parakusht për një hetim të drejtë dhe objektiv‏

-Dorëheqja e Ilir Metës, ndjekja prej tij e procesit të hetimit nga karrikja e një deputeti të thjeshtë, është një parakusht për një hetim të drejtë dhe objektiv të skandalit, të pandikuar nga politika dhe faktorët kriminalë të përfshirë në ...

ME SHUME
04 Mar
0

Tahiri të japë dorëheqjen, fshehu krimin për 6 muaj dhe bëri negociata private me atentatorin

-Didi e ka mohuar, por Saimir Tahiri, tha sot se Drejtori i Përgjithshëm i Policisë është gënjeshtar, pasi ai e ka takuar personin e dyshuar si atentator e që ka marrë porosinë për të vrarë dy deputetët. Ministri i Brendshëm, ...

ME SHUME
04 Mar
0

Deklaratë e deputetit të Partisë Demokratike Mhill Fufi‏

Edhe pse rezulton se Kryeministri, Kryetari i Parlamentit dhe Ministri i Brendshëm paskan pasur informacion prej 6 muajsh për një plan të eleminimit tim fizik, unë nuk jam thirrur dhe as nuk jam informuar nga asnjë organ apo institucion për ...

ME SHUME
03 Mar
0

Basha: Kjo është përplasja e kumbarëve Rama-Meta dhe e bandave të tyre të thirrura nën armë

Të nderuar deputetë të Partisë Demokratike Të nderuar aleatë Ka lajme të këqia për vendin dhe për këdo që shpresonte se ishte një ëndërr e keqe, ajo që pamë dje. Por është realitet, është një ditë e zezë për demokracinë. ...

ME SHUME