Category Archives: Lajmi fundit

02 Shk
0

Rilindja shet Shqipërinë për 1 miliard Euro

Çfarë i ka mbetur kësaj mazhorance sot pas gjithçka ka ndodhur në këto katër vjet? Çfarë i ka mbetur një qeverie që as e aftë të mbledhë qeverinë në mbledhje nuk është? Çfarë ka mbetur pa tenderuar, e cila taksë ...

Read More
02 Shk
0

Pse refuzon Rama të japë informacion për Balilin?

Edi Paloka për refuzimin e kryeministrit për të marrë pjesë në Mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare  Rama refuzon të marrë pjesë në Këshillin e Sigurisë Kombëtare me temë: “Pse nuk arrestohet Klement Balili” Cfarë di Edi Rama për Klement ...

Read More
31 Jan
0

Rama pakt me krimin; nuk do zgjedhje të lira dhe të ndershme

Basha: Zgjedhjet e lira dhe e ardhmja e vendit në duart e qytetarëve   Mbledhja e grupit parlamentar më dha rastin të informoj edhe parlamentarët tanë për rezultatet e vizitës time në Uashington, Bruksel dhe Berlin, me theks të veçantë ...

Read More
31 Jan
0

Basha pret Borchardt dhe Lu: Opozita e vendosur për zgjedhje të lira, votimi dhe numërimi elektronik, kthim i besimit tek vota e lirë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot në takim kryetarin e pranisë së OSBE në Tiranë, Bernard Borchardt dhe ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu, ku u diskutua mbi zhvillimet më të fundit politike në vend ...

Read More
30 Jan
0

Rama peng i krimit, Meta peng i Ramës, zgjidhja është largimi i të dyve

Sot qeveria Rama-Meta i la vendin qeverisë Rama-Tahiri. Klanet kriminale me përfaqësues Sajmir Tahirin janë sot bashkëkryetarë të qeverisë. Edi Rama as nuk denjoi t’ju japë sot shqiptarëve një shpjegim se pse e shkarkoi ministrin Manjani. Kryeministri duhet të kishte ...

Read More
29 Jan
0

Ndryshimi ka nisur, pushteti do t’u kthehet qytetarëve

Nga Uashingtoni në Bruksel, nga Berlini në Elbasan, jam kaq i lumtur që stacioni i parë në Shqipëri është mes jush, dhe mirë se ju gjej! Miqtë e mi, jeta ime politike, siç e dini fare mirë të gjithë ju, ...

Read More
29 Jan
0

Sherri për Balilin, sherr për pazarin e prishur Rama-Meta

Pas presionit të hapur ndërkombetar për arrestimin e Klement Balilit dhe pasi u prishën për pazarin e ditës, PS dhe LSI kanë nisur sherrin dhe shfaqjen e radhës. Ndërkohë Klement Balili, i kërkuar nga gjysma e policive të Europës, nga ...

Read More
28 Jan
0

Pronarët e dyqaneve të vjetra nxjerrin zbuluar pazaret e Veliajt 

Pronarët e dyqaneve të vjetra tek Pazari i ri në Tiranë zbuluan sot planin klientelist të Erion Veliajt për të shembur dyqanet monument kulture e për ti kthyer në troje ndërtimi. Janë vetë pronarët e këtyre dyqaneve, të vetmet që ...

Read More
28 Jan
0

Do t’i kapërcejmë pengesat dhe transformojmë Shqipërinë në një vend të denjë europian

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi një takim të zgjeruar dhe më pas një drekë pune me disa nga drejtuesit më të lartë të Bundestagut gjerman, përfshi Kryetarin e Çështjeve Europiane Gunther Krichbaum, Kryetarin e Komisionit të Ekonomisë dhe ...

Read More
27 Jan
0

Thelbi i demokracisë europiane janë zgjedhjet e lira dhe llogaridhënia e politikës

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është në Berlin për një vizitë pune ku do të takohet me zyrtarë të lartë dhe përfaqësues të politikës dhe institucioneve gjermane, të Fondacionit Konrad Adenauer dhe të partisë Kristian-Demokrate të kancelares Merkes, ...

Read More