fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

02 Dec
0

I tmerruar nga protestat popullore, Rama shpif dhe vjedh propozimet e PD

I tmerruar nga revolta popullore, nga bashkimi i madh i qytetarëve në protestën e 8 dhjetorit, Edi Rama po riciklon çdo ditë shpifje ndaj kryetarit të Partisë Demokratike. Eshtë kjo frikë që e detyron të kopjojë propozimet e opozitës. Falja ...

Me Shume
02 Dec
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike përshëndet ftesën që NATO i bëri Malit të Zi për të nisur negociatat e anëtarësimit në Aleancë. Ky është një vendim historik jo vetëm për Malin e Zi por për të gjithë Balkanin Perëndimor për të përmbushur vizionin ...

Me Shume
02 Dec
0

Gjirokastër: Ky është Dhjetori i dytë për liri dhe demokraci

Partia Demokratike dhe anërarët e Grupimit “Dhjetori 90”, startuan nga Gjirokastra turin e aktiviteteve përkujtimore të Lëvizjes studentore “Dhjetori 90,  sa afër dhe larg”. Lëvizja studentore që udhëhoqi revoltën kombëtare të rrëzimit të diktaturës më të egër në Evropë dhe ...

Me Shume
02 Dec
0

Qeveria, licensë për prerjen e pyjeve, moratoriumi vjen pasi të shkatërrohen parcelat e mbetura

Para 5 ditësh, vetëm pak minuta pas zhvillimit të ankandit për prerjen e pyjeve të fundit të mbetura në parcelat në Korçë (Bofje, Shere, Panarit dhe Treskë), Berat (Mali i Bardhë, Qeshibesh, Liqeth), Lezhë (Munelle) dhe Gjirokastër (Dhembel), qeveria deklaroi ...

Me Shume
01 Dec
0

Me 8 Dhjetor bashkohemi për të përmbysur tiraninë e krimit, korrupsionit e hajdutërisë së Edi Ramës dhe për të marrë në dorë fatet tona

Të dashur të rinj e të reja të Forumit Rinor të degës së Durrësit Në Forumin Rinor, në Partinë Demokratike ashtu si dhe në partitë simotra anembanë Europës, tradita e zgjedhjes me parimin një anëtar një votë, tradita e besimit ...

Me Shume
01 Dec
0

Nga paniku i revoltës popullore, Edi Rama riciklon shpifje e mashtrime

I kapur në frikë e panik nga revolta popullore, Edi Rama urdhëroi sot shpifësin e tijj të dënuar me vendim gjykate, të riciklojë shpifje e sulme kundër kryetarit të Partisë Demokratike. E vërteta e aferës së pallatit 16 katësh në ...

Me Shume
30 Nov
0

Me 8 Dhjetor të ndalim Ramën me 40 hajdutët e tij dhe ti hapim vendit një rrugë të re zhvillimi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mori pjesë në Konventën e 16-të Zgjedhore të Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Në 16 nga 20 konventat, kandidatët për kryetar forumi, Belind Këlliçi, Ervin Salianji dhe Oriela Nebijaj kanë shpalosur platformat e tyre ...

Me Shume
30 Nov
0

Edi Rama, 120 milionë euro mikes së tij, që të bëjë taksinë për kampionet e gjakut

Koncesioni 120 milionë euro për Vilma Nushin, është korrupsioni më skandaloz që ka ndodhur deri tani me Edi Ramën, edhe pse vjedhjet dhe abuzimet janë nga më masivet e më të larmishmet në çdo drejtim e në çdo fushë. Edi ...

Me Shume
29 Nov
0

Të rinjtë kuksianë, më 8 Dhjetor në shesh kundër qeverisë

Të rinjtë e Kukësit, Hasit dhe Tropojës zhvilluan konventën për kreun e ri të Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Qindra të rinj mbushën sallën kryesore të qytetit të Kukësit dhe ndoqen debatin mes 3 kandidatëve Belind Këlliçi, Ervin Salianji, Orjela ...

Me Shume
29 Nov
0

Bijtë e korruptuar të etërve, Rama dekoron vrasësit e diktatorit Hoxha

Dekorimi nga Edi Rama i xhelatëve më të urryer të regjimit komunist, i hetuesve, prokurorëve e gjykatësve që kanë vrarë pa gjyq, kanë dënuar me vdekje, kanë internuar, torturuar e dhunuar mijëra qytetarë gjatë diktaturës, është një akt i pashembullt ...

Me Shume