fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

13 Jun
0

Reagim i Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike, Arben Ristani

Ndërkohë që po lexoja letrën e hapur të mikut dhe kolegut tim, Astrit Patozi ku ai fliste për vrasje të zgjedhjeve dhe zgjedhësve në Vorë, më bie zilja e telefonit.  Kryetari i degës së Partisë Demokratike Delvinë, më njoftuan se ...

Me Shume
13 Jun
0

Po na i vrasin para syve tanë

Letër e hapur Drejtuar: Presidentit të Republikës, z. Bujar Nishani Kryeministrit, z. Edi Rama Kryetarit të Partisë Demokratike, z. Lulzim Basha Ambasadorit të SHBA-së, në Tiranë, z. Donald Lu Ambasadores së BE-së në Tiranë, zonjës  Romana Vlahutin Shefes së Misionit të ...

Me Shume
13 Jun
0

Basha: Me votën e 21 qershorit do ta heqim lakun nga fyti i shqiptarëve do kthejmë shpresën, punën dhe dinjitetin

21 qershorin kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e ka cilësuar si ditën e shpresës së madhe, të daljes nga kriza, të qytetarëve të Dibrës dhe të gjithë Shqipërisë. Këtë shpresë e dëshmojnë qytetarët që po mbushin çdo ditë sheshet ...

Me Shume
13 Jun
0

Basha: Me votën e bashkuar, të djathtë e të majtë t’i hapim rrugë ofertës së shpëtimit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar turin elektoral në Mat. Për gjashtë javë me radhë, tha zoti Basha  qeveria Rama-Meta është përpjekur me çdo instrument, t’ju mpijnë këtë padurim, për të larguar të keqen por fitorja e qytetarëve shqiptarë ...

Me Shume
13 Jun
0

Taksat e qeverisë mbyllin bizneset dhe shtojnë gratë dhe vajzat e papuna

Në një takim me gratë e Beratit, përfaqësuese të komunitetit rom, punonjëse të fasonerisë dhe gratë e strukturave të Partisë Demokratike kryetarja e LDGSH njeherësh kryetare e Komisionit parlamentar të Çështjeve Sociale, tha se kjo qeveri, ky kryeministër diskirminon gratë dhe ...

Me Shume
13 Jun
0

Bandat e armatosura të PDIU e qeverisë në Peqin, valë dhune nga frika e humbjes së zgjedhjeve

Jam këtu për të denoncuar një valë dhune e presioni që po ushtron kandidati i PDIU dhe i mazhorancës në Peqin, dhunë që arriti kulmin dje pas mitingut përmbyllës të jashtëzakonshëm që bëri Partia Demokratike me praninë e kryetarit Lulzim ...

Me Shume
13 Jun
0

Meta e Rama duan Bashkinë e Vorës me çdo mjet të paligjshëm e mafioz

Mazhoranca Rama-Meta apo Meta-Rama nuk po ndalet  përpara as një akti të jashtëligjshëm dhe kriminal në funksion të dhunimit të vullnetit të qytetarëve që kanë vendosur të votojnë kandidatët e opozitës në zgjedhjet e 21 qershorit. Aktet e fundit në ...

Me Shume
13 Jun
0

Bashkia do shlyejë kamatëvonesat për tarifat e prapambetura të ujit dhe taksat vendore

Në një nga takimet me qytetarët,  kandidati Gjergji Mero tha se Bashkia e re do të shlyejë për shtresat në nevojë gjithë kamatëvonesat e tarifave  të prapambetura të ujit dhe  ato  vendore si pastrimi, gjelbërimi etj. Me bashkinë e re, ...

Me Shume
13 Jun
0

Bashkia e Elbasanit borxh firmave të ndërtimit 3.5 miliardë lekë

Kandidati për Kryetar Bashkie i Partisë Demokratike në Elbasan Ardjan Turku, zhvilloi një takim me banorë të lagjes Luigj Gurakuqi të qytetit. Duke folur përpara banorëve kandidati Turku, theksoi edhe njëherë faktin se ka ardhur momenti që kreu aktual i ...

Me Shume
13 Jun
0

Duma: Një qytet ndryshe pas 21 Qershorit

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma prezantoi programin me banorët e lagjes nr 1 në qytet. Duma tha pas 21 qershorit, Durrësi do të jetë një qytet krejt ndryshe nga ai që përmbytet apo që nuk mirëmban arkeologjinë. “Këtu ...

Me Shume
385386387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525528531534