Category Archives: Lajmi fundit

04 Mar
0

Shëndetësia më keq se në vitin 90, paratë nuk hidhen për qytetarët

Në ditën e 15 të protestës në Sheshin e Lirisë u diskutua për shëndetësinë me mjekë dhe profesorë të njohur të vendit. Mjeku radiolog nga Vlora Egli Veliu që u bë i njohur për denoncimin në media për situatën e ...

Me Shume
04 Mar
0

Mesazhi i Lulzim Bashës sot në ditën e 15 të protestës në Sheshin e Lirisë

Dita e 15-të e protestës ka zbardhur me premtimin e pranverës që po vjen dhe kjo do të jetë pranvera e parë e Republikës së Re dhe fitore së çdo qytetari shqiptar.   Unë dua të falënderoj sot në këtë ...

Me Shume
03 Mar
0

Prononcimi i z.Basha pas takimit me Përfaqësuesen e Lartë për Politikën e Jashtme të BE, Federica Mogherini

“Sapo përfundova një takim me Përfaqësuesen e Lartë për Politikën e Jashtme të Bashkimit Europian, znj.Federica Mogherini. Pata rastin ta njoh konkretisht me rrugëzgjidhjen e propozuar nga opozita për krizën e rëndë politike që vendi po kalon; i krimit të ...

Me Shume
03 Mar
0

Mesazhi ynë, vendimi juaj ka qenë, është dhe do të mbetet deri në fund një qeveri teknike që do të garantojë zgjedhje të lira dhe të ndershme

Në natën e katërmbëshjetë në sheshin e lirisë, qytetarët dëgjuan rininë e Fondacionit për Liri dhe Demokraci në aktivitetin e tyre me temë Vota ska çmim. Të mbështetur nga fondacione simotra si ajo konrad Adenauer prej një muaji ka hapur ...

Me Shume
03 Mar
0

Deklaratë e koalicionit opozitar

Koalicioni opozitar duke vlerësuar momentin kritik për Shqipërinë dhe shqiptarët për shkak të kërcënimit të zgjedhjeve dhe të votës së lirë dhe të ndershme nga krimi dhe droga me lidhje qeveritare, shpreh gatishmërinë për një tryezë dialogu të vërtetë dhe ...

Me Shume
02 Mar
0

Galeria e turpit, me foto, fakte dhe krime, ja banda e Edi Ramës në Parlament, bashki dhe zyra

Protestuesit e natës së 13 në Sheshin e Lirisë u bënë pjejsmarrës të një prezantimi të kriminelëve të veshur me pushtet nga kryeministri i vendit Edi Rama. Ervin Salianji denoncoi me emer, mbiemër, vepër penale por edhe mënyrën e mbrojtjes nga kjo ...

Me Shume
02 Mar
0

Kreu i Rinisë Republikane të Presidentit Trump në Sheshin e Lirisë: Duhet të qendroni me këtë lëvizje derisa ti shporrni këta të inkriminuar dhe hajdutë dhe të zgjidhni një qeveri të lirë dhe demokratike

Sekretari i Përgjithshëm i Rinisë së Partisë Republikane në SHBA, Jason Emert erdhi sonte në cadrën e lirisë, ku shpalli mbështetjen për kërkesat e opozitës, dhe për Lulzim Basha, duke u shprehur se ai do të jetë kryeministri i vendit. ...

Me Shume
01 Mar
0

Droga kërcënon rendin demokratik në vend

Pasdite në sheshin e lirisë ishin psikologë, mësues, studentë, nxënës dhe qytetarë të thjeshtë të cilët biseduan lidhur me problemet sociale që sjell kanabizimi i Shqipërisë. Kryedemokrati Lulzim Basha dëgjoi përjetimet e studentëve apo nxënësve të shkollave të cilët deklaruan ...

Me Shume
01 Mar
0

Ahmet Premçi: 95% e punonjësve të policisë do të donin të ishin këtu në këtë shesh, të thonin fjalën e tyre

Lulzim Basha bashkëbisedim në sheshin e lirisë me ekspertë dhe qytetarë mbi drogen dhe krimin. Në 2016, 8 milion rrënjë bime kanabis sativa të mbjella në Shqipëri, me vlerë tregu afërsisht 6 miliardë euro. Shkëputje të politikës nga krimi, dhe ...

Me Shume
01 Mar
0

Republika e drogës kërkon të mbajë pushtetin, Republika e re do shkulë narkotrafikun

Mesazhi i Lulzim Bashës sot në ditën e 12 të qëndresës në Sheshin e Lirisë   Të dashur qytetare dhe qytetarë të Tiranës dhe mbarë Shqipërisë që ndodheni këtu në këtë Shesh të Lirisë, në këtë qëndresë të vendosur dhe ...

Me Shume