Category Archives: Lajmi fundit

04 Sep
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike përshëndet deklaratën e Ambasadores së BE-së Vlahutin se çelja e negociatave ka si kusht luftën kundër kanabisit. Më në fund, Ambasadorja u tha shqiptarëve të vërtetën të cilën kryetari Basha dhe Partia Demokratike e ka thënë çdo ditë ...

Me Shume
03 Sep
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Vrasja e gjyqtares Fildes Hafizi nuk do të kishte ndodhur nëse krimineli nuk do të favorizohej nga veprimet e papërgjegjshme të shtetit. Nëse krimineli nuk do të ishte liruar nga një aministi skandaloze apo nëse policia do t’i kishte dhënë ...

Me Shume
20 Aug
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

U bë një javë që deputeti mik i Edi Ramës, Aqif Rakipi, ka ikur nga vendi i ngjarjes ku aksidentoi për vdekje qytetarin Seit Sorra, dhe asnjë masë nuk është marrë ndaj tij. Sipas nenit 273 të Kodit Penal, Aqif ...

Me Shume
18 Aug
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Sulmi terrorist që goditi Barcelonën dhe shkaktoi 14 viktima të pafajshme dhe dhjetëra të lënduar është një agresion burracak ndaj vlerave të botës demokratike. Lutjet tona shkojnë pranë viktimave, familjeve të tyre dhe të lënduarve. Partia Demokratike ë​shtë në këto momente ...

Me Shume
Godina e Partise Demokratike - PD
14 Aug
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Neni 273 i Kodit Penal, i cili është në fuqi edhe për miqtë e Edi Ramës, dikton se Aqif Rakipi mban përgjegjësi edhe për largim nga vendi i aksidentit, përgjegjësi që në vetvete denohet deri në 1 vit burgim. Mbarë ...

Me Shume
12 Aug
0

Zyrtarët e lartë të PD me senatorët amerikanë: vendi nën diktatin e qeverisë së inkriminuar, PD do luftojë çdo ditë kundër drogës e krimit

Nje delegacion prej katër senatorësh nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës,  Roy Blunt, John Cornyn, Tom Cotton dhe Thom Tillis zhvilluan një takim mbi aktualitetin politik në vend me zyrtarë të lartë të Partisë Demokratike. Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi ...

Me Shume
12 Aug
0

Deklaratë e Partisë Demokratike​

Partia Demokratike kërkon zbardhje dhe transparencë të plotë të një ngjarjeje të ndodhur sot në orët e para të mëngjesit, ku të dhënat janë se deputeti Aqif Rakipi ka aksidentuar për vdekje me makinë një person. Ka dyshime serioze se ...

Me Shume
26 Jul
0

Olli: Thirrje këshilltarëve të bojkotojnë rritjen e çmimin të ujit në Tiranë

Ne zhvilluam sërish një takim konsultativ me këshilltarët e djathtë dhe vijojmë të qendrojmë tek fakti që çfarëdo interpretimi, apo çfarëdo kërkese sado dashamirëse të jetë, në raport me çështjen e rendit të ditës për tarifat e ujit të pijshëm, ...

Me Shume
26 Jul
0

Prononcimi i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas mbledhjes së parë të Grupit Parlamentar

Ishte mbledhja e parë e Grupit të ri Parlamentar të opozitës, të Partisë Demokratike. Ishte një takim i parë midis të gjithë deputetëve të këtij Grupi Parlamentar ku ka një ndërthyrje midis përvojës dhe prurjeve të reja. Mesazhi i parë ...

Me Shume
25 Jul
0

Deklaratë e kreut të këshilltarëve të Partisë Demokratike në Këshillin Bashkiak të Tiranës, Leonard Olli

Nesër është vendosur mbledhja e Këshillit Bashkiak, ku si zakonisht u njoftua në mesnatë, një praktikë e njohur kjo, e mungesës së transparencës nga z. Veliaj dhe ashtu si në çdo rast, grupi i këshilltarëve të Partisë Demokratike, ka zhvilluar ...

Me Shume