Category Archives: Lajmi fundit

14 Jul
0

Me 25 Qershor humbi Shqipëria, PD e vetmja me moral e vizion për të nxjerrë vendin nga kriza e për të çuar deri në fund luftën për zgjedhje të lira e të ndershme

Lulzim Basha në takimet me demokratët e Kukësit, Hasit e Tropjës, dhe të Njësisë 7 në Tiranë, e vuri theksin tek deformimi i vullnetit të qytetarëve me 25 qershor, përmes shitblerjes së votës, me paratë e krimit dhe drogës, dhe ...

Me Shume
14 Jul
0

Selami: Ta bëjmë Partinë Demokratike e Shqipërinë histori suksesi

Kandidati për Kryetar të PD, Eduard Selami, në turin e takimeve me demokratët në Kukës, Has dhe Tropojë, bëri thirrje për hapjen e një dialogu me gjithë shtresat dhe qytetarët, për ta kthyer Partinë Demokratike në një parti popullore jo thjesht  të qendrës ...

Me Shume
13 Jul
0

Selami: Të hapim dialog për koalicion vlerash, na kthejnë në pushtet

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami në turin e takimeve me demokratët në jug të vendit, Sarandë, Vlorë, Himarë, Selenicë bëri thirrje për krijimin e një koalicioni vlerash me të gjithë shqiptarët, për të rikthyer shpresën te PD. ...

Me Shume
13 Jul
0

Partia Demokratike është e vetmja forcë që ka moralin, vizionin dhe  vullnetin për një qeveri të njerëzve e jo të politikanëve të korruptuar

Lulzim Basha ishte me demokratët e Sarandës, Selenicës, Himarës dhe Vlorës, ku u ndal në analizën e zgjedhjeve dhe sfidat që presin përpara. Basha tha se zgjedhjet e 25 qershorit nuk ishin të lira e demokratike, dhe PD tregoi se ...

Me Shume
12 Jul
0

Vetëm Partia Demokratike e ka moralin për të udhëhequr betejën ndaj krimit, drogës e korrupsionit që solli mazhorancën fiktive me 25 qershor

Lulzim Basha bashkëbisedoi dje me demokratë të Gjirokastrës, Tepelenës, Memaliajt, Përmetit, Këlcyrës. Basha theksoi se mazhoranca e sotme është fryt I deformimit të vullnetit të qytetarëve kryesisht falë shitblerjes së votës, një skemë që kishte kohë që ishte vënë në ...

Me Shume
12 Jul
0

Selami: Basha të tërheqë menjëherë ministrat teknikë

Eduard Selami  ka vijuar turin e takimeve  me  demokratët në Tepelenë, Gjirokastër dhe Këlcyrë, ndërsa i ka kërkuar Lulzim Bashës,  të shprehet qartë kundër një koalicioni të mundshëm me Partinë Socialiste dhe të tërheqë mënjëherë  ministrat teknik. Nëse vazhdohet  të ...

Me Shume
11 Jul
0

Selami: Do të rikthej në identitet vlerat e së djathtës

Në takimet me strukturat e Qarkut të Tiranës, kandidati për kryetar i Partisë Demokratike Eduard Selami, ka theksuar se platforma e tij synon të rikthejë  të djathtën në  identitet. Partia Demokratike,  tha ai, po  shkon nga humbja në humbje, pasi ...

Me Shume
11 Jul
0

Basha: PD në betejë me mazhorancën fiktive të dalë nga blerja masive e votës

Lulzim Basha vijon turin e takimeve me demokratët e Tiranës në zonën e Vorës, Kombinatit, Kasharit, Dajtit e Farkës. Basha tha se mazhoranca e zgjedhjeve të 25 Qershorit është fiktive dhe reflekton vetëm shitblerjen masive të votës së shqiptareve dhe ...

Me Shume
10 Jul
0

Selami: Do kthej demokracinë në PD, Vendimet do i marrin demokratët. Jo bashkëqeverisje me PS, e vendosin forumet

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike Eduard Selami vijoi takimet e tij me demokratët e Qarkut të Dibrës. Selami tha se Partia Demokratike është sot më pak demokratike ndërsa lidershipi i saj duhet të ndryshojë mentalitet. “Kemi tre humbje të ...

Me Shume
10 Jul
0

Projekti im u jep dinjitet qytetarëve, mundësi të zgjedhin të lirë. Qeveria e ndali këtë projekt me para droge, me blerje vote, me banda e krim

Lulzim Basha vazhdoi turin e takimeve me demokratët e Qarkut të Dibrës dhe njësive 8 dhe 9 në Tiranë. Basha u shpreh se rezultati i 25 qershorit nuk shpreh vullnetin e vërtetë të shqiptarëve, por deformimin përmes blerjes masive të ...

Me Shume