fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

04 Jul
0

Me Edi Ramën Shqipëria vend i pasigurtë, Belgjika na heq nga lista

Lajmet e këqija për Shqiperinë nuk kanë të sosur. Në kulmin e sezonit turistik dhe në prag të diskutimit për hapjen e negociatave për Shqipërinë, Belgjika ka vendosur ta heqë Shqipërinë nga lista e vendeve të sigurta. Lufta kundër krimit ...

Me Shume
03 Jul
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike dënon deklaratat e këshilltarit të kryeministrit grek te mbajtura në Tirane në një aktivitet të rendesishem politik, në prani të kryeministrit të vendit, Rama. Per Partinë Demokratike qëndrime të tilla që fajësojnë bashkëqytetarët tanë camë, janë të papranueshme ...

Me Shume
03 Jul
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike dënon me forcë ngjarjen e rëndë në Kumanovë të Maqedonisë, ku një qytetar ka perplasur me paramendim me makinë një familje shqiptare atje ku si pasojë mbeti i vdekur Almiri 4 vjeçar. Ky është një krim i shëmtuar ...

Me Shume
03 Jul
0

Me Ramën e Tahirin, Rinasi çerdhe e korrupsionit e inkriminimit, renia e Rinasit renie e sigurisë kombëtare

Edi Rama dhe Saimir Tahiri po rreken të gjejnë përgjegjës e fajtorë larg tyre për ngjarjen e rëndë të aeroportit, por këto janë lëvizje të dëshpëruara, sepse inkriminimi i pikave kyçe të policisë nga Rama dhe Tahiri është arsyeja kryesore ...

Me Shume
02 Jul
0

Paloka fton PBDNj: Momenti i sprovës, të mbrojmë vendin nga kapja e drejtësisë

I nderuar z.Dule Të nderuar anëtarë e mbështetës të Partisë së Bashkimit të të Drejtave të Njeriut. Është privilegj për mua të marr pjesë në këtë aktivitet të lartë politik tuajin, dhe ju sjell përshëndetjet e përzemërta të kryetarit Basha. ...

Me Shume
02 Jul
0

Rama e Tahiri fshehin fakte tronditëse për grabitjen në Rinas

Rama dhe Tahiri po mbajnë të fshehta disa fakte tronditëse në lidhje me grabitjen në pistën e Aeroportit të Rinasit. Fakte që dëshmojnë implikimin e shefave të rëndësishëm të Tahirit në këtë histori. Fakte të pakundërshtueshme tregojnë se Policia është ...

Me Shume
01 Jul
0

Basha: Rama, 80 mijë dollarë në mënyrë të paligjshme për një foto me Obamën, prokuroria të  hetojë

Mirëdita! Paratë e korrupsionit dhe krimit qëndrojnë në themel të pushtetit të djeshëm dhe të sotëm të Edi Ramës. Ky fakt tronditës për çdo vend demokratik të botës i njohur fare mirë në sytë e shumicës dërrmuese të shqiptarëve tashmë ...

Me Shume
01 Jul
0

Me Ramën e Tahirin, vendi pa asnjë standard sigurie, në kohën e kërcënimeve terroriste

Ngjarja e djeshme në Rinas është dëshmi e shkallmimit të çdo standardi sigurie në vend, dhe konfirmim se Shqipëria dhe shqiptarët janë më të ekspozuar se kurrë dhe më të pambrojtur se asnjëherë më parë nga krimi dhe pasojat e ...

Me Shume
30 Jun
0

Skandale të tjera në shëndetësi, mikrobet po qeverisin ngado në qeveri

Jashtë kësaj salle skandale trondiëse po ndodhin. Tre skandale vetëm në pak orë…njëri më i rëndë së tjetri…Anija juaj fut ujë gjithandej… po kjo grabitja ne rinas me armë e me maska edhe pse me forca të shtuara e masa ...

Me Shume
30 Jun
0

Paratë vidhen, shqiptarët vuajnë varfërinë dhe terrorin qeveritar

Të nderuar qytetarë! Të nderuar kolegë! Shqipëria prej muajsh edhe vitesh (tre jo pak), që prej zgjedhjeve të vitit 2013 po përjeton ditë të zeza. Aspak nuk do ta kishin besuar shqiptarët para kësaj kohe se ky realitet që po ...

Me Shume