fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

25 Gus
0

Korrupsioni, Meta dhe Rama blenë kryetarin e komunës para zgjedhjeve të 21 qershorit

Korrupsioni elektoral dhe blerja e votave janë evidentuar si praktike kryesore e zgjedhjeve të 21 qershorit nga raportet kombëtare dhe ndërkombëtare. Sot po ju tregojmë një aferë të pastër korrupsioni, të blerjes përpara zgjedhjeve të një kryetari komune, për ti ...

ME SHUME
24 Gus
0

Basha viziton familjen Haziraj: Eksodi dramë kombëtare. Shkaktarët heshtin

Jam sot këtu për t’i shprehur ngushëllimet më të ndjera familjes Haziraj që humbi vajzën, Elën, 23 vjeçare në një aksident në Gjermani ku ndodhej bashkë me të fejuarin e saj, Saimir Gjokpalaj, i plagosur, të cilit po kështu i ...

ME SHUME
20 Gus
0

Rama amnistoi vjedhjen e 160 milionë dollarëve, nuk ka zgjidhje për krizën. PD, plan për shpëtimin e ekonomisë.

Para tri javësh me një VKM sekrete në 29 Korrik, Edi Rama legalizoi vjedhjen e 160 milion dollarëve nga  tatimet dhe doganat e vendit. Sot tri javë pas këtij akti Edi Rama shpalli amnistinë për hajdutët dhe kontrabandistët. Nuk gjeti ...

ME SHUME
19 Gus
0

Qeveria hedh në rrugë dëshmitarët e drejtësisë, mbron bandat e krimit

Prej dy vitesh, qeveria e Edi Ramës ka zgjedhur të braktisë bashkëpunëtorët e drejtësisë për krime shumë të rënda, dhe të bashkëpunojë me bandat dhe të akuzuarit. Rasti i dëshmitarit Arben Kicja është tronditës. Ai është një nga dëshmitarët kyç, ...

ME SHUME
18 Gus
0

Abuzimi i OSHE, 720 milionë lekë për klientin e qeverisë

Siç e ka bërë traditë Edi Rama me agjensitë e tij, OSHE ka vendosur të mbledhë një shumë të madhe parash, 720 milionë lekë, për tia dhënë një miku të qeverisë. Ndiqet praktika e vendosur tashmë nga Edi Rama, me ...

ME SHUME
15 Gus
0

PD dënon sulmin dhe përndjekjen e Ramës ndaj medias dhe gazetarëve kritikë

Partia Demokratike dënon përndjekjen që Edi Rama po i bën punonjësve, gazetareve dhe përfaqësuesve të medias. Dërgimi i të dhënave personale ne pikat kufitare me urdherin ndaj policisë për kontroll të imtesishëm per gazetaret, analistet por dhe qindra punonjësve të ...

ME SHUME
15 Gus
0

Boçi viziton banorët e dëmtuar nga shpërthimet: Qeveria të japë llogari

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi vizitoi dje banorët e Xibrakës të cilët kanë pësuar dëme materiale në banesat e tyre nga shpërthimet pa kriter në një poligon afër zonës. Sipas Boçit, realiteti nuk përputhet nga shpjegimet e zyrtarëve pasi ...

ME SHUME
15 Gus
0

Reagim i Partisë Demokratike

Partia Demokratike dënon me forcë mbajtjen e fëmijës së mitur 4 vjeçar për rreth 11 orë në komisariatin e Pogradecit, ç’ka ka sjellë pasoja në shendetin e tij. Ky është një akt i rëndë që dëshmon se represioni i qeverisë ...

ME SHUME
14 Gus
0

Çmimi i lartë dhe kontrabanda e naftës po shkatërrojnë shqiptarët, PD do heqë taksën Rama

Qytetarëve shqiptarë po u kushton çdo ditë e më shumë çmimi në rritje i karburantit, një darë financiare që sjell rrënim e varfëri. Çmimi i naftës sot duhej të ishte të paktën 240 lekë më i lirë nëse nuk do ...

ME SHUME
13 Gus
0

I besuari i Ramës në Burrel, trafik me vendet e punës, çon drejt vetëvrasjes specialisten e OSHE

Drama e 41 vjeçares Nexhmije Bushi, nënës dhe bashkëshortes nga Burreli, që tentoi vetvrasjen pas largimit nga puna, është pjesë e tragjedisë që po shkakton prej dy vitesh qeveria me spastrimet e pamotivuara, për të hapur vende pune për militantët ...

ME SHUME