fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

25 Aug
0

Thirrja e Veliajt; hajde punoni në Landfill, i mori jetën Arditit

Dëgjojeni pak thirrjen publike të këtij që sot hesht, censuron mediat e që po bllokon zbardhjen e të vërtetës për aferën e madhe kriminale e korruptive të landfillit të Sharrës. “Dua t’u bëj thirrje të gjithë atyre që sot e ...

Me Shume
24 Aug
0

Shqipëria qeveriset nga një kryeministër që erdhi në pushtet me premtime, por po largohet duke lënë pas shumë halle

Kandidati për kryebashkiak të Dibrës, Sherefedin Shehu u takua me banorë të fshatrave Tomin dhe  Limjan. Zoti Shehu u njoh nga banorët me problematikat e shumta me të cilat përballen dhe indiferencën totale të qeverisë. Banorët theksuan se në këto ...

Me Shume
24 Aug
0

Rama tjetër tender për Sadriun, 220 milionë lek më shumë se sa oferta më e ulët

Duke ndjerë humbjen e thellë të 11 shtatorit, Edi Rama ka vendosur të japë akoma më shumë nga  paratë e shqiptarëve Sadriut qe ai t’i përdorë për të blerë vota. Vetëm dy ditë më parë Sadriu i Ramës ka marrë një tjetër ...

Me Shume
24 Aug
0

Shefi i krimeve të Mirëditës, krahë Arben Ndokës për zgjedhjet në Dibër

Ristani: Rama i tmerruar nga humbja në Dibër, vë në dispozicion të banditëve e kriminelëve oficerë të korruptuar dhe të kriminalizuar të policisë I braktisur nga dibranët dhe shqiptarët dhe përballë humbjes së thellë  të 11 shtatorit,  Edi Rama ka ...

Me Shume
24 Aug
0

Çdo ditë del në pah përgjegjësia e Veliajt me vdekjen e Arditit

​Të gjitha dëshmitë që kanë dalë në media, të punonjësve të landfillit, të familjarëve të tyre, tregojnë se ishte thirrja e Erjon Veliajt që i bëri të shkonin e të punonin aty. Erion Veliaj me thirrjen që bëri në televizione, ...

Me Shume
23 Aug
0

Rama nis shëtitoren 1 milion euro në prag të zgjedhjeve për të mashtruar dhe vjedhur dibranët

Kandidati për kryebashkiak te Dibrës, Sherefedin Shehu ka vijuar takimet derë me derë ne fshatrat e Dibrës. Z. Shehu u takua me banorë të fshatrave Pekë dhe Pjeqë. Sherefedin Shehu theksoi se Rama nuk mund ta ketë kurrë Dibrën pasi në ...

Me Shume
23 Aug
0

Tenderët e oligarkëve, Rama i jep Sadriut 200 milionë lekë më shumë se kostoja e punës

Nuk ndalen favoret e Ramës për oligarkun e tij Sadri, në shkelje të ligjit. Paniku prej votës së 11 shtatorit, e ka bërë Edi Ramën të hapë qesen e të dorovisë paratë e shqiptarëve sipas interesit klientelist. Oligarku i Ramës ...

Me Shume
23 Aug
0

Frika nga vota, Rama mbledh trafikantët dhe tutorët në Dibër

Në panik nga humbja e sigurtë dhe e thellë në Dibër, Edi Rama ka thirrur banditë dhe mercenarë me shpresën se atë që nuk e merr dot me votë do ta marrë me dajak e me kërbaç. Përveç bandave të ...

Me Shume
22 Aug
0

Shehu: Ne do t’i kthejmë dinjitetin Dibrës, mundësinë për punësim dibranëve, dhe shpresën të rinjve 

Kandidati për kryetar të Bashkisë së Dibrës z.Sherefedin Shehu zhvilloi një bashkëbisedim me banorët në Kastriotit dhe në Brest të Sipërm. Zoti Shehu u njoh me shqetësimet e banorëve te cilët janë lënë tërësisht në harresë. Asnjë investim nuk është ...

Me Shume
22 Aug
0

Rama në 2010 vendosi ti prishte pallatet pa leje Sadriut, Rama në 2016 i lejon dhe shtesë kati pa leje

Sadriu i Ramës po vazhdon të përfundojë edhe katin shtesë në Pallatin e tij në zemër të Tiranës, dhe Edi Rama jo vetëm që e lejon, ndalon ligjin të funksionojë, por del dhe e mbron publikisht përmes dallëndyshes së INUK-ut, ...

Me Shume