Category Archives: Lajmi fundit

08 May
0

Grabitja e postës sekrete, dëshmi se shteti e krimi janë një i vetëm

Grabitja e postës sekrete në Prokurorinë e Durrësit është një nga aktet më të rënda dhe të paprecedentë në të gjithë historinë e shtetit shqiptar. Nuk ka ndodhur kurrë më parë, as në momentet më kritike të vendit, që të ...

Me Shume
08 May
0

PD padit penalisht Kryeministrin dhe Ministret e Arsimit dhe Shëndetësisë për shpërdorim detyre

Deklarata e deputetes Albana Vokshi Bashkë me kolegun tim Bardh Spahia në emër të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike sapo regjistruam një kallëzim penal kundër kryeministrit Edi Rama, Ministres së Arsimit, Rinisë dhe Sporteve Lindita Nikolla, si dhe ministres së ...

Me Shume
07 May
0

Deklaratë e deputetit Flamur Noka

Sot është dita e katërt që Saimir Tahiri shëtit i lirë rrugëve të Tiranës dhe nuk arrestohet nga drejtësia e Edi Ramës edhe pse zyrtarisht është pa imunitet. Mosarrestimi i Saimir Tahirit është dëshmia se ish Ministrit të Brendshëm, trafikant ...

Me Shume
06 May
0

Deklaratë e nënkryetarit të PD, Edi Paloka

Çdo minutë që kalon që nga dorëzimi i mandatit të Saimir Tahirit, vërteton qartazi se ky akt nuk është gjë tjetër veçse një lojë e tij dhe e kapos së tij në përpjekje për ti hedhur hi syve të shqiptarëve ...

Me Shume
05 May
0

Deklaratë e deputetit Enkelejd Alibeaj

Dy ditë pasi Tahiri, me marrëveshje me Ramën hoqi dorë nga nga mandati i deputetit ai vazhdon të jetë i lirë. Pak orë pas këtij episodi të serialit kriminal qe Rama, gjatë gjithë qeverisjes së tij po luan më Shqipërinë, ...

Me Shume
05 May
0

Skandali i Ministrisë së Shëndetësisë, urdhëron mjekët të mbledhin të dhënat personale të pacientëve

Skandali i vjedhjes së të dhënave personale të qytetarëve shqiptarë nga qeveria për manipulimin e zgjedhjeve te ardhshme ka marrë përmasat e një operacioni kapilar, të paligjshëm shtetëror. Partia Demokratike disponon dhe po publikon dokumentat që provojnë se nuk është ...

Me Shume
05 May
0

Deklarata e kryetarit të PD, Lulzim Basha gjatë homazheve në varrezat e Dëshmorëve dhe memorialin e Përkujtimit të Viktimave të Komunizmit

Sot është dita kur përkulemi para sakrificës më sublime të bijve dhe bijave të Shqipërisë që u flijuan në altarin e lirisë. Nderojmë sot ata që luftuan dhe dhanë jetën për lirinë kundër pushtuesve fashistë. Nderojmë sot ata që dhanë jetën ...

Me Shume
04 May
0

Ajo që duhet dhe që i hap rrugë drejtësisë, është largimi i Edi Ramës.

  Dorëzimi i mandatit nga Tahiri është konfimimi  se Edi Rama ka mbrojtur dhe vazhdon ta mbrojë Sajmir Tahirin dhe se kjo është loja e të dyve bashkë për të mbyllur dosjen “Tahiri”.   Kryeprokurori pa vetting i duhej Edi Ramës ...

Me Shume
04 May
0

Me urdhër të kryeministrit Edi Rama, Ministria e Arsimit ka nisur fushatën e kundraligjshme për t’u marrë prindërve të dhënat personale përmes nxënësve me qëllim përdorimin e tyre për manipulimin e zgjedhjeve.

Deklaratë e Kryetares së Komisionit të Arsimit Albana Vokshi Sipas porosisë nga kabineti i kryeministrit mësuesve u është kërkuar nga Ministria e Arsimit që të marrin sa më shpejt të dhënat përsonale të prindërve duke plotësuar formularët e gatshëm të ...

Me Shume
02 May
0

FLD tanimë zyrtarisht anëtar i rrjetit të fondacioneve të PPE

Fondacioni për Liri dhe Demokraci është tanimë zyrtarisht dhe anëtar i qëndrës Wilfried Martens, think-tanku zyrtar i PPE. Kandidatura e FLD-së u miratua gjatë mbledhjes së Asamblesë së Përgjithshme të qëndrës Wilfried Martens, zhvilluar në Bruksel më datë 25 prill, ...

Me Shume