fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

13 Oct
0

Berisha: Vrasja e Ardit Gjoklajt në Sharrë është vrasje shtetërore. Bllokimi i hetimit gazetaresk për vdekjen e 17 vjeçarit, është një krim ndaj fjalës së lirë dhe vrasje për së dyti e tij!

Ministra kanabistë! Ministre kanabina! Nuk po ju quaj unë, po ju quan e gjithë Shqipëria, po ju quan e gjithë bota. Cfarë doni më shumë se sa 4 artikuj në të katër anët e planetit për Kolumbinë e Europës! A ...

Me Shume
13 Oct
0

Alternativa e Rilindjes për shqiptarët, pasiguria, kriminaliteti dhe ikja nga vendi

Drejtues i seancës, Kolegë deputetë, Kjo seancë duhet të zhvendosej në zonat e fatkeqësive natyrore, sepse janë braktisur nga qeveria. Rama shëtit në Beograd, ministrat në blloqe dhe brryla kapen nga paparazzë dhe njerëzit në nevojë nuk ndihmohen për bindje ...

Me Shume
13 Oct
0

Rezolutë e PD për dënimin e krimeve të regjimit komunist ndaj klerit shqiptar

Paraqitet në Kuvend nisma e deputetëve të Partisë Demokratike Partia Demokratike ka paraqitur sot në Kuvend një rezolutë ku kërkon dënimin e krimeve të regjimit komunist ndaj klerit shqiptar. Rezoluta shpreh gjithashtu mirënjohjen e vecantë për rolin dhe veprimtarinë e ...

Me Shume
13 Oct
0

Basha: Eshtë koha e aleancës së madhe qytetare për tu përballuar me koalicionin e drogës, krimit dhe korrupsionit që po shkatërron vendin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dëgjoi dhe bashkëbisedoi me drejtues të strukturave të Partisë Demokratike në Cërrik. Zoti Basha u ndal në fjalën e tij në shnderrimin e Shqipërisë në një hambar droge gjatë këtij viti, një realitet i ...

Me Shume
13 Oct
0

Investigimi i aferës së Sharrës nxori përfshirjen direkte të Veliajt, ja pse e bllokoi emisionin

Mbrëmë Opinion bëri të mundur transmetimin e emisionit “Publicus”, një investigim mediatik që Erjon Veliaj e kishte bllokuar. Dhe mbrëmë u kuptua fare qartë pse Erjon Veliaj bëri cdo përpjekje për ndalimin e këtij emisioni. Investigimi mediatik nxori qartë aferën ...

Me Shume
12 Oct
0

Rama dhe Tahiri mbrojtën kokat e 21 tonëve me kanabis në Vlorë

Çdo javë ndodh një ngjarje, një skandal që hedh poshtë propagandën e Edi Ramës për rendin, për shtetin që ai thotë se po bën. Cdo javë ka një ngjarje që dëshmon inkriminimin e tij e të ministrit të brendshëm dhe ...

Me Shume
11 Oct
0

Basha: Rama të lërë propagandën e fasadat e të ndihmojë banorët e përmbytur

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pa sot nga afër situatën e krijuar nga përmbytjet në zonën e Laçit. Banorët shprehën shqetësimin për mungesën e vëmëndjes nga autoritetet shtetërore dhe pse brenda një viti janë përmbytur pesë herë. Njëri nga ...

Me Shume
11 Oct
0

Basha: Zbatimi i ligjit të dekriminalizimit, largimi i kriminelëve me të cilët menaxhon dhe mban pushtetin, ështe fundi i Edi Ramës

Aleanca kundër krimit në pushtet po rritet çdo ditë, i mirëpritur kushdo që është per dekriminalizimin, luften kunder droges dhe zgjedhjet e lira Gjithkush që është kundër krimit në pushtet, kundër drogës dhe kundër prishjes dhe kapjes së zgjedhjeve është ...

Me Shume
11 Oct
0

Edi Rama vazhdon të kontrollojë drejtësinë me Xhafën, vëllain e trafikantit ndërkombëtar të drogës

Vetem në kazanin e mbetjeve te Edi Ramës mund të gjesh kryetar komisioni ligjesh, një njeri që pretendon se do të reformojë drejtësinë, ndërkohë që i vellai është në hetim për trafik droge nga shteti Italian. Njeriu i përzgjedhur nga ...

Me Shume
11 Oct
0

Censura e Ramës dhe Veliajt rritet, rritet dhe revolta e qytetarëve

Erjon Veliaj, jo vetëm mbylli një program televiziv që kishte investiguar rreth aferës së tij korruptive e kriminale në Sharrë, por ai nuk lejoi dje as transmetimin e denoncimit të Partisë Demokratike në lidhje me këtë skandal të rëndë të ...

Me Shume