fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

20 Oct
0

Qeveri klanore, Tropoja është harruar nga buxheti

Të nderuar kolegë! Keni vënë në zjarr kazanin e propogandës, për të devijuar vëmëndjen e shqiptarëve me diskutimet shterpë të deputetëve dhe ministrave të cilët prej disa orësh po sikletosen për të mbuluar me retë e mashtrimit, një nga praktikat ...

Me Shume
20 Oct
0

Qeveria ka rritur pabarazinë, qytetarët jetojnë më keq

I nderuar drejtues i seancës! Të nderuar deputetë! Të nderuar qytetare e qytetarë! Buxheti faktik për vitin 2015, na prezantohet sot si një raport për situatën makroekonomike dhe buxhetore për vitin që kaloi, për rezultatet dhe treguesit kryesorë të buxhetit ...

Me Shume
20 Oct
0

Buxheti faktik 2015 bllokim i frymëmarrjes në ekonomi

Në mungesë të një plani real për ekonominë dhe të një vizioni të qartë se cilat do të jenë burimet e rritjes ekonomike dhe mirëqenies në vend, qeveria paraqiti,  miratoi dhe zbatoi  buxhetin e vitit 2015. Buxheti 2015 ndoqi vetëm ...

Me Shume
20 Oct
0

Basha: Pas garantimit të zgjedhjeve të lira, duhet të gjejmë sistemin që fuqizon zgjedhësin

Pa prerë tentakulat e krimit dhe larguar Edi Ramën nuk ka dhe nuk mund të ketë proces të ndershëm zgjedhor. Ky është prioriteti i Partisë Demokratike dhe çdo qytetari të ndershëm sot, tha kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në ...

Me Shume
19 Oct
0

Rama nuk e shpëtoi dot drogën e Bushit, prokuroria aksion pa dijeninë e qeverisë

Mbrëmë, teksa Edi Rama mohonte drogën në emisionin “Studio e Hapur”, Prokuroria e Krimeve të Rënda dhe Shërbimi inteligjent, kapën 1.3 tonë kanabis në Krujë, në territorin e Artur Bushit. Ndërkohë që fut në kazanin e tij mediat më të ...

Me Shume
19 Oct
0

Basha: E vetmja kontratë që respekton Edi Rama është ajo me krimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dëgjoi dhe bashkëbisedoi me drejtues të strukturave të PD në Librazhd dhe Përrenjas.  Garantimi i zgjedhjeve të lira dhe të ndershme në një realitet ku shtetin e ka marrë në dorë krimi dhe trafikantët, ...

Me Shume
18 Oct
0

Basha: Interesi i vetëm i Edi Ramës janë paraja dhe pushteti, të cilin e garanton me lidhjet me krimin

Në bashkëbisedimin me drejtuesit e strukturave të Partisë Demokratike dega 6, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u ndal tek ngjarja kriminale e vrasjes se Ardit Gjoklajt dhe në veçanti tek mbrojtja që Edi Rama u jep vrasësve. Kjo ngjarje ...

Me Shume
18 Oct
0

Veliaj thellon inkriminimin, mohon vrasjen e Arditit, merr në mbrojtje të kërkuarin nga drejtësia

Mbrëmë në Top Story, Erion Veliaj, jo vetëm nuk mbajti asnjë përgjegjësi për vdekjen e Ardit Gjoklajt në landfillin e tij korruptiv e kriminal, por mori në mbrojtje edhe partnerin në biznes, kryesocialistin peqinas, të shpallur në kërkim por të ...

Me Shume
17 Oct
0

Arsimi në 3 vite, plaçkë që ndahet mes Ramës e aleatëve

Për 3 vite arsimi u bë si tryeza e cakenjve,  ku Edi Rama ndan copa me aleatët e tij, në një luftë që ka për synim të kapë sa më shumë vende pune, dhe nuk ka aspak parasysh mësimdhënien. Edi ...

Me Shume
17 Oct
0

Antimafia italiane flet për të vërtetën e drogës që mohon Rama

Zyrtari kryesor i antimafias italiane që heton drogën e nisur cdo ditë nga Shqipëria për në vendin fqinj, Kataldo Mota, jep alarmin për sasitë e mëdha me kanabis, të pahasura më parë. Edi Rama e mohon, por prokurori që heton ...

Me Shume