fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

28 Feb
0

Deputeti i mazhorancës Aqif Rakipi dhë vëllai i tij rrahin barbarisht kryetarin e PD-së së Peqinit për motive të pastra politike

Dal në këtë orë të vonë për të komunikuar me ju, për një ngjarje të rëndë të ndodhur sot në Pajovë të Peqinit, rreth orës 18.00, brenda në një lokal, ku kryetari i degës tonë në këtë qytet, Diell Çela, ...

ME SHUME
28 Feb
0

Duma në Torovicë të Lezhës: Qytetarët shpresë tek PD për të ndryshuar realitetin

Sekretarja e Marrëdhënieve me Publikun, Grida Duma e shoqëruar nga kryetari i PD-së së Lezhës Paulin Marku takoi banorët e Torovicës së Lezhës të cilët vuajnë ende nga përmbytja dhe mungesa e vëmëndjes qeveritare. Një zonë e pasur bujqësore me ...

ME SHUME
28 Feb
0

Këshilltarët e PD: Të mblidhet urgjentisht Këshilli Bashkiak, të votohet propozimi ynë për ulje taksash e heqje tarifash

Këshilltarët e PD në Bashkinë e Tiranës deklaruan sot se paketa fiskale e Erion Veliajt është e paligjshme. Ata kërkuan mbledhje urgjente të Këshillit Bashkiak. Çdo ndryshim i paketës fiskale duhet bërë në mënyrë ligjore në mbledhjen e Këshillit Bashkiak. ...

ME SHUME
28 Feb
0

Kryetari i Ramës në Ersekë godet me armë qytetarët

Një ngjarje e rëndë kriminale ka ndodhur para dy netësh në Ersekë, ngjarje që tregon se Edi Rama ka thirrur banditët në armë, dhe synon ta kthejë Partinë Socialiste në një sipërmarrje kriminale. Njeriu të cilit Edi Rama i ka ...

ME SHUME
27 Feb
0

Kryetari i PD-së Lulzim Basha uron presidentin e zgjedhur të Kosovës z. Hashim Thaçi

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka dërguar një mesazh urimi Presidentit të zgjedhur të Republikës së Kosovës,zotit Hashim Thaçi   I nderuar President i zgjedhur i Republikës së Kosovës, I dashur Hashim,   Me rastin e votimit tuaj ...

ME SHUME
27 Feb
0

Basha: Përballje në Shqipëri jo mes demokratëve dhe socialistëve por mes qytetarëve dhe një kleptokracie të inkriminuar

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mori pjesë në Forumin e Tiranës për Liri Ekonomike me popranine e filozofit dhe ideologut konservator britanik Roger Scruton. Sot përballja nuk është mes socialdemokratëve dhe konservatorëve, theksoi kreu i opozites, por mes qytetarëve ...

ME SHUME
27 Feb
0

Dhuna dhe fyerjet e Ramës të papranueshme, të martën në orën 12 gratë mblidhen në protestë para kryeministrisë

  Në emër të grave demokrate, por jam e sigurt se në emër të çdo gruaje, vajze dhe nëne sot në vend, dua të dënoj ashpër gjuhën dhe sjelljen fyese, të paprecedentë që ka ushtruar ne mënyrë të përsëritur Edi ...

ME SHUME
27 Feb
0

Qeveria rrëzon BE, rivendos detyrimin e lejes mjedisore për 70 përqind të aktivitetit ekonomik në vend

Bashkimi Evropian ka shpenzuar përmbi 6 milion euro për përafrimin e legjislacionit mjedisor shqiptar me Direktivat e mjedisit të BE. Por korrupsioni i kësaj qeverie po bën që paratë e taksapaguesve europianë të shkojnë për shtimin e rryshfeteve të militantëve ...

ME SHUME
26 Feb
0

Byroja fal fyesit e deputeteve Rama-Braçe, dënon opozitën

Byroja e Kuvendit vendosi sot pasdite të rrëzojë kërkesën e opozitës për masë disiplinore ndaj kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Komisionit të Ekonomisë Braçe për fjalorin e tyre të rëndë fyes ndaj deputeteve të opozitës në Kuvend. Në mënyrë ...

ME SHUME
26 Feb
0

S’ka normalitet në Parlament, pa pezulluar me ligj deputetët që gjakosin qytetarët

Në një prononcim për mediat pas mbledhjes së grupit parlamentar kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka theksuar vendosmërinë për t’i shkuar deri në fund betejës për dekriminalizimin e Parlamentit. “Qëndrimi i Grupit Parlamentar është i qartë dhe i prerë ...

ME SHUME