Category Archives: Lajmi fundit

01 Shk
0

Durrësi entuziast mirëpret Lulzim Bashën, alternativën ekonomike të PD dhe ftesën për protesta

Gati dy javë para 16 Shkurtit, Kryetari Lulzim Basha, i ka ndërthurur thirrjet për t’iu bashkuar protestës në Tiranë me shpjegimin e alternativës së PD për zhvillimin ekonomik të vendit. Basha i testoi me sukses në terren propozimet e demokratëve, ...

Read More
01 Shk
0

Kryekëshilltari ekonomik i grupit të CDU, Henze: Qeveria Rama ka dështuar. Besojmë tek alternativa e Lulzim Bashës. 

•          Kryekëshilltari ekonomik i grupit të CDU, Henze: Qeveria Rama ka dështuar. Besojmë tek alternativa e Lulzim Bashës.   FJALA E KRYEKËSHILLTARIT EKONOMIK TË GRUPIT TË CDU, DR.MARTIN HENZE   Një nga mesazhet më të këqija që i jepet biznesit ...

Read More
31 Jan
0

Më 16 shkurt të jemi si një familje e madhe, sepse nuk ka forcë tjetër që mund ta ndalë pushtetin e korruptuar të Edi Ramës

FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA NË PROTESTËN E BANORËVE TË UNAZËS SË RE. Përshëndes banorët e Unazës për qëndresën e jashtëzakonshme, e cila sot ka hyrë në ditën e 89. Dua të ndaj sot me qytetarët lajmin ...

Read More
31 Jan
0

Ose sipas propozimit për qeveri tranzitore, ose populli do ta pastrojë këtë sallë, që i ështe grabitur.

Kryeautori i vjedhjes së zgjedhjeve me krimin duhet të vijë në Parlament! Nuk mund të bëni sikur nuk ka ndodhur asgjë! Zëri i Amerikës faktoi se gjysma e parlamentit është e zgjedhur nga një grusht kriminelësh me të cilët keni ...

Read More
30 Jan
0

Partia Demokratike kërkon tërheqjen zyrtare të projektit të PS për të mbrojtur me imunitet deputetët që janë në ndjekje penale

Gjatë diskutimit me Komisionin e Ligjeve për ndryshimet në Rregulloren e Kuvendit,  opozita nuk dha konsensusin për rikthimin e imunitetit për deputetët, duke detyruar kreun e grupit parlamentar të PS, Taulant Balla të deklarojë se tërhiqet nga propozimi. Nisur nga ...

Read More
30 Jan
0

TAKIMI I KRYETARIT BASHA ME BANORË TË KAMZËS

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në kuadër të turit të tij në të gjithë Shqipërinë, u takua me banorë të Kamzës, te cilët i treguan nga afër sesi qeveria i ka braktisur prej 5 vitesh. Në Valias, problem kryesor ...

Read More
30 Jan
0

Opozita do ripërsërisë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për implikimin e mazhorancës në trafikun e drogës.

Nënkryetari i PD dhe kryetari i komisionit hetimor për implikimin e strukturave policore në trafikun e drogës, Edi Paloka ka kërkuar sot në konferencën e kryetarëve shtyrjen e afatit të hetimeve, pasi institucionet nuk bashkëpunojnë me parlamentin, për dorëzimin e ...

Read More
30 Jan
0

Erion Veliaj po përgatit dy afera të mëdha korruptive: dhënien me koncesion të parkimeve në Tiranë dhe grabitjen e tokës publike tek Policia ashkiake për interesa privatë. 

Erion Veliaj po përgatit dy afera të mëdha korruptive: dhënien me koncesion të parkimeve në Tiranë dhe grabitjen e tokës publike tek Policia ashkiake për interesa privatë.   Partia Demokratike e dënon këtë politikë të neveritshme që synon grabitjen e ...

Read More
29 Jan
0

Ekspertët europianë shfaqin dyshime të forta për projektligjin e qeverisë Rama për kontrollin e medias

Në konferencën ndërparlamentare të organizuar nga Parlamenti Europian, mbi strategjitë e komunikimit për vendet e Ballkanit Perëndimor, u diskutuan sfidat e mëdha të demokracive në zhvillim nē komunikimin me qytetarët e votuesit. Zëdhënësja e Grupit Parlamentar te Partisë Demokratike, deputetja ...

Read More
29 Jan
0

Anullimi i Ligjit korruptiv dhe klientelist për Arsimin e Lartë, dyfishimi i buxhetit të arsimit është i mundshëm

BASHKËBISEDIMI I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA ME STUDENTË TË UNIVERSITETIT TË SHKODRËS. Këtu nga Shkodra po ju jap një lajm nga një vendim që kemi marrë dje me Grupin Parlamentar të Partisë Demokratike. Ju e dini qëndrimin tonë ...

Read More