fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

01 Nov
0

Basha: Modeli i Ramës është krimi, oferta për fermerët hashashi, punësimi,  në arat me kanabis

Hashashi është kultura bujqësore që u ofron Edi Rama fermerëve dhe arat me kanabis, vendet e punës për shqiptarët. Këtë deklaroi kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë dëgjimit dhe bashkëbisedimit me drejtues të strukturave të Partisë Demokratike në degën ...

Me Shume
31 Oct
0

Në 2016-ën, miqtë e Ramës morën rreth 52 miliardë lek, ndaj s’ka para për investime, fermerët dhe punësimin

E vetmja shpresë e Edi Ramës për të mbajtur pushtetin, janë paratë e krimit dhe korrupsionit. Kjo duket qartë në realitetin që po kalon vendi sot.  Ashtu si hashashi këtë vit është thelluar dhe korrupsioni. Miqtë e Ramës vazhdojnë të jenë ...

Me Shume
31 Oct
0

Për para dhe pushtet, Edi Rama është gati të bëjë gjithçka për “Eskobarin e  Ballkanit” Klement Balilaj

Edi Rama po bën çdo përpjekje të shpëtojë Klement Balilajn. I shpallur në kërkim ndërkombëtar dhe i skeduar si “Eskobari i Ballkanit”, dje me gjuhën e Edi Ramës, Klement Balilaj tha se për këtë fajin e ka Saliu. Ndonëse për ...

Me Shume
31 Oct
0

Basha: Mbulimi i vendit me drogë është projekti i Edi Ramës për të blerë pushtetin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dëgjoi dhe bashkëbisedoi me drejtues të strukturave të Partisë Demokratike të Matit. Në këtë takim, zoti Basha u njoh me shqetësimin e madh të banorëve për kultivimin e drogës. Trafikantët i marrin gratë dhe ...

Me Shume
30 Oct
0

Rama dha 220 milionë dollarë për 11 miqtë e tij, do ishin 500 dollarë në xhepin e çdo fermeri në Shqipëri

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua me fermerë në fshatin Kurdari të Klosit. Kjo është një ndër zonat me prodhimtarinë më të madhe dhe numëron rreth 800 fermerë. Në Kurdari ka  67 hektarë vreshta rrushi. Fermerët thanë se ...

Me Shume
29 Oct
0

Basha:  Lidhja e krimit me politikën, paraja  e siguruar nga trafiqet, krimi dhe korrupsioni po shkatërrojnë procesin politik në Shqipëri

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot Bashkëraporterët e Komisionit të Monitorimit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës, z. Andrej Hunko dhe z. Joseph O’Reilly. Basha ndau me  reporterët e Këshillit të Europës shqetësimin për drogën, krimin, korrupsionin, ...

Me Shume
29 Oct
0

Landfilli i Fierit, aferë korruptive e Ramës, asnjë transparencë për kontratën koncensionare

Çdo ditë po dalin në drite fakte të reja që vertetojnë se nxitimi i Edi Ramës për të miratuar ligjin e mbetjeve është thellsisht korruptiv. Rast flagrant është edhe koncesioni për ndërtimin e impiantit të djegjes së mbetjeve në Portëz ...

Me Shume
29 Oct
0

Regjimi i Ramës antihuman, heq kirurgun për infermjeren në Dibër 

Skema kriminale e blerjes së votave në Dibër është duke u shpërblyer për të garantuar vjedhjen e zgjedhjeve të ardhshme në vend. Kësaj radhe viktimë është bërë shëndetësia dhe një mjek i njohur i Dibrës. Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqja ...

Me Shume
29 Oct
0

Vokshi: KiE të monitorojë shfrytëzimin e fëmijëve dhe grave në landfillin e Sharrës

Partia Demokratike denoncoi në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës shfrytëzimin e fëmijëve dhe grave për punë të rënda nga Bashkia e Tiranës dhe ndërhyrjet e Kryetarit të Bashkisë  për të censuruar gazetarët që raportuan për këtë skandal të rëndë ...

Me Shume
28 Oct
0

Rama dhunon protestuesit kundër plehrave, mbron trafikantët e drogës

Për dy lekë më shumë në xhepat e vet, Edi Rama është gati të bëjë gjithçka, të fyej, shantazhojë dhe të dhunojë qytetarët e tij. Rast flagrant është dhuna policore e ushtruar sot ndaj banorëve të fshatit Portëz ku Edi Rama ka ...

Me Shume