Category Archives: Lajmi fundit

26 May
0

“Kryeministri” në intervista pune për Ministër të Brendshëm para kryeministrisë

“Kryeministri” para gardhit policor tek kryeministria duke marrë intervista pune për Ministër të Brendshëm. Qytetarët ironizuan situatën me Ministrin e Brendshëm të përfshirë në mbrojtjen e vëllait trafikant droge, duke hapur portalin Kryeministri.com. Me urdhër të paligjshëm nga AKEP u ...

Me Shume
26 May
0

Banderola “Poshtë Pashallarët e Krimit”

Banderola me slloganin “Poshtë Pashallarët e Krimit”, risjell në vëmendje skandalin Xhafaj për shkak të episodit të njohur kur, gjatë pazarit për drogën, Agron Xhafajn e quajnë “Pasha”. Banderola mban portretet e Edi Ramës dhe dy ministrave të tij të ...

Me Shume
26 May
0

Harta e familjeve politiko mafioze

Harta e familjeve politiko mafioze është një instalacion për të simboliziar qeverinë e Edi Ramës në 5 vitet e fundit. Për herë të parë, gjatë qeverisë së Ramës Shqipëria mori kudo në Perëndim imazhin e një vendi që, me mbeshtetjen ...

Me Shume
26 May
0

Drejtësia në duart e Edi Ramës!

Në Sheshin Skënderbej shfaqet statuja e Drejtësisë me portretin e Edi Ramës, që simbolizon kapjen politike të drejtësisë për t’i shërbyer krimit dhe korrupsionit. Statujën e Drejtësisë 3 metra të lartë e mbajnë 10 të rinj të maskuar si Edi ...

Me Shume
24 May
0

Qeveria Rama e lidhur me krimin dhe korrupsionin janë pengesa për Shqipërinë europiane

Raporti ka të paktën një muaj që ka dalë dhe Edi Rama nuk u kujtua të ftonte për diskutimin e këtij raporti. Përkundrazi, u vërsul për të marrë meritat për këtë raport dhe për të treguar me gisht opozitën si ...

Me Shume
24 May
0

Grabitja për herë të dytë e Prokurorisë së Durrësit është një tjetër provë se shteti është shpartalluar, se krimi ka fuqinë dhe ka mbrojtjen politike.

Deklarata e deputetit të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj Krimi që ka kapur shtetin e Edi Ramës ka bërë një tjetër goditje kriminale sot. Ia ka arritur të bastisë mu në zemër edhe vetë organin i cili supozohet ta luftojë atë ...

Me Shume
24 May
0

Deklarata e deputetit të Partisë Demokratike, Genc Pollo

Rezoluta për Integrimin Europian që Partia Socialiste vetë e hartoi dhe e vetë e votoi, ishte një tekst plotë furçe dhe bojëra për makiazhin e fytyrës së qeverisë. Nëse qeveria dhe Edi Rama do të donte një Rezolutë konsensuale atëherë ...

Me Shume
23 May
0

Mafiozë të Xhafajt kërcënuan dhe tentuan të blejnë me 200 mijë euro dëshmitarin x, Albert Veliu për të mohuar deklarimet

Jam sonte në këtë orë të vonë të mbrëmjes para jush për të denoncuar thellimin e skandalit dhe  skenarit kriminal të Edi Ramës dhe Fatmir Xhafajt të cilët po përdorin shtetin e kapur dhe kanë hedhur në veprim strukturat e  ...

Me Shume
22 May
0

Rama me skenar kriminal mashtrimesh. Droga e Maminasit është e Olsi Ramës.

Deklaratë e deputetit Gent Strazimiri Për të mbrojtur veten dhe vëllezerit Xhafaj, Edi Rama është vënë në krye të një skenari kriminal mashtrimesh, manipulimesh dhe kërcënimesh kundër çdo denoncuesi të krimit me lidhje qeveritare. Njësoj si me ekspertizën e zërit ...

Me Shume
21 May
0

Të dhënat personale, qeveria shkel urdhërin e Komisionit për Mbrojtjen e të Dhënave Personale, çështjen PD e dërgon në Komisionin Europian

Komisioneri për Mbrojtjen e të Dhënave Personale i ka dhënë të drejtë Partisë Demokratike dhe ka urdhëruar Ministrinë e Arsimit “Për bllokimin e përpunimit të të dhënave personale të prindërve deri në momentin e përfundimit të hetimit”.  Ministrja Nikolla shkel ...

Me Shume