Category Archives: Lajmi fundit

04 Oct
0

PS miraton me një vit vonesë amendamentet e opozitës për të mos iu shkurtuar fondet organeve të vettingut

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE Partia Socialiste refuzoi një vit më parë amendamentet e opozitës për të miratuar pa asnjë shkurtim kërkesën e organeve të vettingut për burime njerëzore. Ishte vendim i Edi Ramës që të shkurtonte me 40 % numrin ...

Me Shume
04 Oct
0

Qeveria hesht për kamerat e policisë së Fushë Krujës, për të mbrojtur Taulant Ballën për praninë e tij atje gjatë kërcënimit me pistoletë në kokë të nënkomisar Emiljano Nuhut.

Qeveria hesht për kamerat e policisë së Fushë Krujës, për të mbrojtur Taulant Ballën për praninë e tij atje gjatë kërcënimit me pistoletë në kokë të nënkomisar Emiljano Nuhut.   Sa herë Edi Ramës i kapet në krim një deputet ...

Me Shume
04 Oct
0

Opozita kallëzim penal kryeministrit Edi Rama, për kanosje ndaj komisar Emiljano Nuhu dhe përpjekje për të shtrembëruar të vërtetën

• Opozita kallëzim penal kryeministrit Edi Rama, për kanosje ndaj komisar Emiljano Nuhu dhe përpjekje për të shtrembëruar të vërtetën • Vendi sot ka nevojë për paketën antimafia, për shkëputjen e krimit nga qeveria.   PRONONCIMI I PLOTË I N/KRYETARIT ...

Me Shume
03 Oct
0

Policia e Xhafajt në vend që të godasë krimin e organizuar në Elbasan, dhunon fëmijët e fshatit Mengël që kërkojnë shkollë

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, DEPUTETI LUÇIANO BOÇI Kur të gjithë presin që në Elbasan forcat speciale ti turren krimit të organizuar ulur këmbëkryq në qytet, Fatmir Xhafaj dhe i emëruari nga vëllai i tij tafikant në krye të Policisë së ...

Me Shume
03 Oct
0

Punonjës të policisë dhe SHKB-së denoncojnë se Taulant Balla i ka kërkuar Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliu, të marrë masa për të zhdukur provat e pranisë së tij në Policinë e Fushë Krujës në 21 Korrik

Punonjës të policisë dhe SHKB-së denoncojnë se Taulant Balla i ka kërkuar Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliu, të marrë masa për të zhdukur provat e pranisë së tij në Policinë e Fushë Krujës në 21 Korrik.   Sot, ...

Me Shume
02 Oct
0

Vajza e përdhunuar nga djali i deputetit socialist është marrë peng nga bandat e Fushë-Krujës për të shpëtuar banditët me pushtet sipas skenarit të organizuar në zyrat e Edi Ramës

DEKLARATË E SEKRETARES PËR MARRËDHËNIET ME PUBLIKUN, GRIDA DUMA Të gjithë pamë mbrëmë se si krimi në pushtet tregoi fuqinë e vet të egër, kur detyroi vajzën, viktimë të përdhunimit nga djali i një deputeti, të akuzonte të flijonte veten, ...

Me Shume
01 Oct
0

Arrestimi për “Përndjekje”, me akuzën më të lehtë për djalin përdhunues të deputetit të PS, fakton se Rama bashkëqeveris me krimin

Arrestimi për “Përndjekje” është akuza më e lehtë për djalin përdhunues të deputetit, me të cilën ai ra dakord vetë që në 21 Korrik. Arrestimi për krimin më të lehtë është provë e pandëshkueshmërisë së krimit nën qeverisjen e Edi ...

Me Shume
30 Sep
0

Edi Rama nuk i dha mbrojtje vajzës së përdhunuar

Këto ditë kam marrë me qindra mesazhe nga nëna dhe vajza të reja të tronditura nga sjellja mafioze e shtetit me një vajzë të pambrojtur, të përdhunuar dhe të torturuar nga një kriminel me pushtet dhe i paprekshëm.   Mekanizmin ...

Me Shume
29 Sep
0

Shoqëria civile: Përdhunuesi i Xhisiela Malokut, djali i deputetit socialist Rrahman Rraja, është ende në liri

Shoqëria civile: Përdhunuesi i Xhisiela Malokut, djali i deputetit socialist Rrahman Rraja, është ende në liri Intelektualët: Nuk kemi besim më tek institucionet shtetërore, shteti po mbron përdhunuesin Opozita: Shteti i shërben vetëm pushtetarëve të lidhur me bandat, jo qytetarëve ...

Me Shume
28 Sep
0

Ervin Bushati fsheh 7 pasuri mes të cilave 3600 m2 tokë. Me pasuri të padeklaruar një gjykatës apo prokuror shkarkohet ose shkon në burg

Gjithë vëmendja, kujdesi dhe dashuria e Edi Ramës nuk është për shqiptarët, por për të mbrojtur pasuritë e veta dhe të oligarkëve. Ervin Bushati shpif kundër PD dhe sajon biseda korridoresh, sepse i duhet mbrojtja e Edi Ramës për të ...

Me Shume