fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

16 Jan
0

Provokimet serbe, NATO dhe BE të garantojnë kufij të pandryshueshëm dhe stabilitet në rajon

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i kërkon qeverisë të tregojë më shumë përkushtim për mbrojtjen e të drejtave të shqiptarëve Së bashku me, bashkëpunëtorët e Departamentit të Sigurisë Kombëtare, kemi ndjekur me shqetësim përshkallëzimin e situatës midis Serbisë dhe ...

Me Shume
15 Jan
0

Reagim i kreut të FRPD, Belind Këlliçi

Sot në 25 vjetorin e FRESSH, Edi Rama mbajti një fjalim të gjatë, të gjatë, të gjatë dhe tha atë që e ka mjeshtrinë e tij më të madhe, mashtrim, mashtrim, mashtrim. Flet për votën, njeriu që shkatërroi procesin politik. ...

Me Shume
15 Jan
0

Peza 1 miliardë e 100 milionë! Sa kanë bërë Beqaj, Ahmetaj, Gjinkuri, Tahiri, Veliaj, Rama vetë?

Në të vërtetë, skandali i pasurisë 1 miliardë e 100 milionë lekë të deputetit Alfred Pezës, tregon pellgun e madh të korrupsionit të kësaj maxhorance. Miliardat e Pezës janë vetëm pjesa e dukshme e miliardave që kanë përfituar deputetë, ministra ...

Me Shume
14 Jan
0

Plani i Veliajt për Tiranën, korruptiv e për interesat e klientëve dhe kundër qytetarëve

PD organizon një dëgjesë publike me ekspertë e akademikë; dënohet mungesa e transparencës dhe trajtimi i qytetit si plaçkë   Këshilltarët e djathtë të Bashkisë së Tiranës, drejtues të departamenteve të Partisë Demokratike, profesorë, intelektualë, ekspertë dhe qytetarë të Tiranës ...

Me Shume
14 Jan
0

Puka e bllokuar prej 10 ditësh, qeveria ka ndihma vetëm për njerëzit e Frrokut dhe Ndreut

Zonat e varfra të Pukës në mjerim të plotë nga izolimi prej motit. Salianji takohet me banorët që denoncojnë braktisjen totale nga qeveria  Puka dhe fshatrat e saj janë nga zonat më të varfëra e të papuna të vendit, por ...

Me Shume
13 Jan
0

Votim dhe numërim elektronik, për zgjedhje të lira e të ndershme

Peka: Z.Basha, përshëndetje. Të falenderoj që je sërish në “Fakt”. Po e nis me një lajm i cili prej dy vitesh është lajmi kryesor i opinioneve. Presidenti Trump dje akuzonte median kryesore amerikane për lajme të manipuluara dhe dje në ...

Me Shume
13 Jan
0

Veto e Ramës kundër votimit elektronik, vret reformën zgjedhore

Edi Rama vendosi veton në Komisionin e Reformës zgjedhore kundër votimit elektronik, duke vrarë kështu reformën zgjedhore. “Me veton e sotme Partia Socialiste praktikisht ka vrarë Reformën Zgjedhore. Votimi elektronik, indentifikimi elektronik i zgjedhësve me shenjën e gishtit dhe numërimi ...

Me Shume
13 Jan
0

Malësitë e varfra të Përrenjasit, të rrënuara nga moti i acartë dhe braktisja e qeverisë

Drejtuesit e PD takohen me banorët e njësisë Stravaj. Salianji: Qeveria ka vetëm fjalë, njerëzit në mjerim   Zonat e varfëra, pa punë dhe pa asnjë mundësi zhvillimi në Stravaj të Përrenjasit, kanë pësuar një goditje të rënda nga moti ...

Me Shume
12 Jan
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike është e shqetësuar nga vendimi i sotëm i autoriteteve gjyqësore Franceze që Ramush Haradinaj, të mos kthehet në Kosovë. Vendimi që ai të lirohet nga paraburgimi, por jo të kthehet në atdhe, nuk është drejtësi e plotë. Partia ...

Me Shume
12 Jan
0

Veliaj braktisi qytetarët, dhjetëra aksidente në Tiranë në rrugët dhe trotuarët e ngrirë

Këshilltarët e djathtë bashkiakë, panë nga afër bllokimin e rrugëve dhe trotuareve në një nga hyrjet kryesore të kryeqytetit, në Rrugën e Elbasanit. Leonard Olli denoncoi braktisjen që qeveria dhe bashkia i kanë bërë qytetarëve duke mos pastruar rrugët të ...

Me Shume