fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Tjetër breshër mbi pranverën ekonomike të qeverisë. Bizneset amerikane hedhin poshtë propagandën Rama-Ahmetaj

Pranverës ekonomike të qeverisë i ra dje një tjetër breshër, duke hedhur poshtë propagandën fodulle të saj. Sondazhi i Dhomës Amerikane të tregtisë tregon rënien e besimit të biznesit me ...

ME SHUME

Edi Rama është problemi, ai e mori Roshin, i dha pushtet dhe sot mbron krimet e tij

Nuk është Elvis Roshi problemi më i madh, për të nuk ia vlen të harxhosh dy minuta kohë. Problemi është Edi Rama, që mori një të dënuar, një trafikant droge, ...

ME SHUME

Reagim i Partisë Demokratike për deklaratat e T. Ballës

Formulari i dekriminalizimit, është konceptuar që secili prej zyrtarëve të këtij vendi t’i rrëfehet opinionit publik për krimet e rënda që mund të ketë kryer, dmth për: përdhunimet, vrasjet, trafikimin ...

ME SHUME

PD dhe qytetarët protestojnë, Veliaj betonizoi liqenin, radhën e ka Parku Rinia

Veliaj zëvendësoi barin me kauçuk, preu 17 pemë. Plani i tij dhe i Ramës të mbushin liqenin dhe Tiranën me kulla betoni   Dhjetra aktivistë të Departamentit të Mjedisit dhe ...

ME SHUME

Reagim i Partisë Demokratike

Ashtu siç mbronte dje Arben Ndoken e Mark Frrokun qe detyronin femrat te prostituonin ashtu dhe sot Edi Rama ka dale ne mbrojtje te nje perdhunuesi si Elvis Roshi. Kjo ...

ME SHUME

Basha: Rama barazon Roshin e dënuar për përdhunim me punën e emigrantëve shqiptarë, do ta çlirojmë Kavajën nga terrori i krimit

Partia Demokratike zgjeron koalicionin kundër të keqes, krimit të veshur me pushtet dhe rrënimit ekonomik,  koalicioni opozitar i bazuar në vlera dhe jo pazare. I vetmi kusht për t’iu bashkuar ...

ME SHUME

Bizneset mbyllen, konsumi bie, papunësia rritet, pagat e pensionet nuk rriten, Ahmetaj dhe Rama e quajnë pranverë

Përballë gjendjes së rënduar ekonomike qeveria ka zgjedhur rrugën më të lehtë, propagandën ministrore për t’i mbushur mendjen shqiptarëve që po jetojnë në pranverën ekonomike. Megjithëse shifrat dhe të dhënat, ...

ME SHUME

Dënimi i Roshit në Itali për përdhunim, Rama u kërkon socialistëve të mblidhen në shesh e të mbrojnë përdhunesin

Edhe më tronditëse bëhet e vërteta rreth të shkuarës kriminale të Roshit të Ramës, modelit të Edi Ramës për bashkitë. Dëshmia e penalitetit që është publikuar sot, e ardhur nga ...

ME SHUME

Basha: Rama fsheh të vërtetën, Elvis Roshi i dënuar edhe në Zvicër për trafik droge. Largimi i Edi Ramës është zgjidhja, me të mbrojtja e kriminelëve do të vazhdojë

Është një ditë e rëndësishme për një nga reformat më të rëndësishme në Republikën e Shqipërisë në këto 25 vite, më të rëndësishmen të këtyre 3 viteve, që ka vulën ...

ME SHUME

Rama pranon megaaferën me stadiumin, fsheh dokumentat e korrupsionit

Edi Rama ka pranuar zyrtarisht një prej aferave të tij më të mëdha korruptive që është qendra e biznesit dhe kulla në stadiumin Qemal Stafa, duke mbajtur të fshehtë dokumentacionin ...

ME SHUME
259260261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519