fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

08 Mar
0

Dy vendimet e sotme të opozitës dhe mesazhet që vijnë nga USA

Sot në 8 Mars, duke marrë kurajo nga kurajo e grave shqiptare, opozita e bashkuar ka marrë një vendim. Ky vendim që po kështu ka filluar të spinohet në forma dhe mënyra të ndryshme është i thjeshtë dhe i qartë. ...

Me Shume
08 Mar
0

Shqipëria e vërtetë në Sheshin e Lirisë, rrëfimet tronditëse të grave të dhunuara e poshtëtuara nga qeveria

Gruaja shqiptare është sot e dhunuar pikologjikisht, për shkak të largimeve masive nga puna, nga vështirësitë e padrejtësitë e jetës që tek mungesa e ndihmës ekonomike deri tek shëndetësia me probleme. Në sheshin e lirisë, nëna, profesioniste, vajza të arsimuara, ...

Me Shume
08 Mar
0

Deklaratë e Koalicionit Opozitar

Në tryezën e sotme Koalicioni Opozitar vendosi ngritjen e Kuvendeve Qytetare Për Zgjedhjet e Lira dhe të Ndershme anembanë Shqipërisë, me përfaqësues të spikatur të komunitetit dhe të gjithë grupeve të interesit, si pjesë e Lëvizjes Popullore për zgjedhje të lira dhe të ndershme. Koalicioni Opozitar ...

Me Shume
08 Mar
0

Do lehtësojmë gratë dhe nënat, nxënësit nga ora 7.30 deri në 16.00 nën kujdesin e shtetit

8 marsi bashkon gratë, vajzat dhe nënat në Sheshin e Lirisë. Kërkohet votë e lirë dhe e ndershme. Basha: Republika e re do të ngrihet mbi respektin dhe vlerësimin për gruan Në Sheshin e Lirisë, qindra gra nga e gjithë ...

Me Shume
08 Mar
0

Basha me misionin e OSBE-ODIHR; Zgjedhjet në rrezik, vetëm një qeveri teknike siguron votë të lirë e të ndershme

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim pjestarë të misionit të OSBE-ODIHR, Richard Lappin, zëvendëskryetar i Departamentit të Zgjedhjeve, Ana Rusu, këshilltare për zgjedhjet, Alexey Gromov, këshilltar për zgjedhjet, Francesco Pagani, kreu i këshilltarëve politikë në Asamblenë ...

Me Shume
07 Mar
0

Në fund të mandatit të parë, të qeverisë së parë të republikës së re, rrogat e mësuesve do të dyfishohen

Pasditen e tetëmbëdhjetë në sheshin e lirisë, kryetari demokrat Lulzim Basha bashkëbisedoi me mësuesit e niveleve të ndryshme te arsimit publik në Shqipëri, të cilët në këtë 7 mars ngritën zërin për rikthimin e dinjitetit dhe respektit tek mësuesia. Forumi ...

Me Shume
07 Mar
0

Mauro: Jo opozita por qeveria po bojkoton demokracinë. Të jeni të qetë dhe të sigurtë, nuk jeni vetëm në këtë betejë!

Senatori Italian Mario Mauro, ish-Ministër i Mbrojtjes në Itali, ish-Zëvendes-President i Parlamentit Europian, ishte sot në Sheshin e Lirisë ku bashkëbisedoi me qytetarët mbi vlerat e lirisë, të votës së lirë, të luftës ndaj drogës, krimit, dhe mbi standartet demokratike ...

Me Shume
06 Mar
0

Lulzim Basha bashkëbisedim me aktivistë, pedagog dhe qytetarë të thjeshtë mbi problemin e mbetjeve në vend

Pasditen e shtatëmbëdhjetë në sheshin e lirisëkryetari demokrat Lulzim Basha bashkëbisedoi me aktivistë, pedagog dhe qytetarë të thjeshtë mbi problemin madhor të mbetjeve në Shqipëri. Besjan Pesha shtroi pyetjen përse kryeminsitri Rama u investua aq shumë në rikthimin e një ...

Me Shume
05 Mar
0

Fermerët dhe blegtorët kanë falimentuar. Edi Rama dha 7 milionë dollarë për fshatin, harxhoi 15 milionë dollarë për bileta avioni

Në Sheshin e Lirisë u diskutua sot për fermerin shqiptar në ditën e 16-të të rezistencës së qytetarëve për zgjedhje të lira dhe të ndershme përmes një qeverie teknike. Fermerët të ardhur nga i gjithë vendi folën për vështirësitë e ...

Me Shume
04 Mar
0

Çdo para në shëndetësi do të hidhet vetëm për ti shërbyer njerëzve

Në mbrëmjen e 15 të qëndresës qytetare në sheshin e lirisë tema e diskutimit të hapur ishte shëndetësia në sytë e një pacienti. Kryetari demokrat Lulzim Basha dëgjoi qytetarë të thjeshtë të cilët ndanë përjetimet e tyre personale në dyert ...

Me Shume