Category Archives: Lajmi fundit

19 Qer
0

Akuza nuk ka asnjë fakt të ri. Ajo është e montuar në zyrën e Edi Ramës për të shpërqendruar vëmendjen nga BILD.

Akuza nuk ka asnjë fakt të ri. Ajo është e montuar në zyrën e Edi Ramës për të shpërqendruar vëmendjen nga BILD.   Në dosje nuk ka asgjë, asnjë fakt, asnjë dokument të fallsifikuar, asnjë transaksion për pastrim parash, nuk ...

Read More
18 Qer
0

Basha: Shqipërisë iu mohua për të tretën herë, nën qeverisjen “Rama”, hapja e negociatave për anëtarësim në BE

Shqipërisë iu mohua për të tretën herë, nën qeverisjen Rama, hapja e negociatave për anëtarësim me BE. 30 vjet pas rënies së komunizmit, vazhdojmë të mbetemi vendi më i izoluar nga Europa.   Propaganda e Edi Ramës do ta mohojë ...

Read More
18 Qer
0

Përgjimet tregojnë se Edi Rama, qeveria e tij dhe PS kanë vepruar si një grup i strukturuar kriminal për të marrë dhe mbajtur pushtetin në mënyrë të paligjshme.

Përgjimet tregojnë se Edi Rama, qeveria e tij dhe PS kanë vepruar si një grup i strukturuar kriminal për të marrë dhe mbajtur pushtetin në mënyrë të paligjshme.   Edi Rama, Damian Gjiknuri, Pjerin Ndreu, Vangjush Dako e me rradhë ...

Read More
18 Qer
0

Prokuroria ka nisur një procedurë të nxitur dhe të organizuar politikisht. Nuk ekziston asnjë provë dhe asnjë dokument.

Prokuroria ka nisur një procedurë të nxitur dhe të organizuar politikisht. Nuk ekziston asnjë provë dhe asnjë dokument.   DEKLARATA E ANËTARIT TË KRYESISË ARBEN RISTANI, PAS PARAQITJES NË PROKURORINË E TIRANËS PËR ÇËSHTJEN E LOBIMIT TË PD NË SHBA. ...

Read More
17 Qer
0

Basha: Opozita nuk do të tërhiqet nga dy objektivat çliruese për vendin, largimin e Edi Ramës dhe nxjerrjen para drejtësisë të klikës kriminale

Sot nuk ndjehem i çliruar apo i shpaguar për 6 vjet beteje me pushtetin, që Rama e ka mbajtur përmes bashkëpunimit me krimin. Sot, jam i trishtuar, sepse sot 1 votë kushton 4 mijë lekë.   Në këtë shtet, edhe ...

Read More
17 Qer
0

Me urdhër të Edi Ramës, drejtuesja e Prokurorisë Elisabeta Imeraj po ushtron presion të paligjshëm për arrestimin e kryetarit të opozitës. 

Me urdhër të Edi Ramës, drejtuesja e Prokurorisë Elisabeta Imeraj po ushtron presion të paligjshëm për arrestimin e kryetarit të opozitës.   DEKLARATË E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE, GAZMENT BARDHI   Me urdhër direkt të Edi Ramës, drejtuesja ...

Read More
17 Qer
0

Basha: Thirrja në prokurori e drejtuesve të PD është në shkelje të ligjit

Kryetari i PD, Lulzim Basha dhe dy drejtuesit e tjerë, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi e kanë konsideruar në shkelje të ligjit thirrjen e tyre në prokurori sot në orën 9.30. Në një letër drejtuar prokurorisë së Tiranës, Kryetari i ...

Read More
16 Qer
0

Basha: Edi Rama po kërkon të nxisë dhunë masive dhe vëllavrasje

  Vendimi burracak për të mbajtur si të burgosur politikë kryetarët e PD në Përrenjas dhe Librazhd është represion ndaj kundërshtarëve politikë, i urdhëruar direkt nga Edi Rama.   Opozita nuk frikësohet dhe as nuk tërhiqet. Edi Rama mund t’u ...

Read More
15 Qer
0

Në 21 Qershor, Shqipëria në protestë. Edi Rama duhet të largohet me sa më pak kosto si kryeministri që bleu zgjedhjet me krimin dhe përgjegjësi kryesor për mbylljen e derës së Europës për të tretën herë!

Në 21 Qershor, Shqipëria në protestë. Edi Rama duhet të largohet me sa më pak kosto si kryeministri që bleu zgjedhjet me krimin dhe përgjegjësi kryesor për mbylljen e derës së Europës për të tretën herë!   DEKLARATË E SEKRETARIT ...

Read More
14 Qer
0

Arrestimi i kundërshtarëve politikë nga Edi Rama është bilanc regjimesh represive.

Arrestimi i kundërshtarëve politikë nga Edi Rama është bilanc regjimesh represive.   DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA.   Të nderuar bashkëqytetarë! Dje gjatë mbrëmjes dhe vonë gjatë natës policia politike e Edi Ramës ka ndaluar dhjetëra anëtarë ...

Read More