fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

20 May
0

Pas kërkesës së PD, KQZ publikon formularët e dekriminalizimit. Qytetarët të verifikojnë të zgjedhurit dhe zyrtarët

Qytetarët që kanë të dhëna ti dërgojnë në portalin e Partisë Demokratike “KQZ në një nga vendimmarrjet e sotme trajtoi kërkesën e PD për vënien në dispozicion të listës së të gjithë atyre zyrtarëve të lartë që kanë detyrim deklarimin ...

ME SHUME
20 May
0

Komiteti Parlamentar i Stabilizim-Asociimit, Shqipëria në udhëkryq

Dekriminalizimi, zgjedhjet e lira e të ndershme, reforma në drejtësi që lufton korrupsionin, rruga e daljes nga kriza.  Në takimin e Komitetit Parlamentar të Stabilizim-Asociimit së bashku me Eurodeputetët u konstatua që Shqipëria është në një udhëkryq të rrezikshëm për ...

ME SHUME
20 May
0

Përgjimi i paligjshëm, letra nga Italia rrëzon mashtrimet dhe alibitë e Tahirit

Debati për përgjimin e paligjshëm jo vetëm nuk është mbyllur, por përkundrazi skandali është thelluar akoma më shumë. Letra e ish drejtuesit të policisë italiane konfirmon, pohon drejtpërdrejt, se paisja ka hyrë në Shqipëri ilegalisht. Sepse një paisje e tillë, ...

ME SHUME
20 May
0

Basha: Ne jemi të vendosur për një reformë në drejtësi që nuk mbron Koçon, Shullazin, Balilajn por lufton krimin dhe korrupsionin në nivele të larta

Basha: Roshi kërcënon edhe deputetin e mazhorancës, Kryeministri hesht sepse është autori i vërtetë i kërcënimit.​ Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim  Basha priti sot eurodeputetët anëtarë të Komisionit Parlamentare të Stabilizim Asocimit BE –Shqipëri. Zoti Basha ka kërkuar që ky ...

ME SHUME
19 May
0

Kush përgjon? Policia private e inkriminuar e Saimir Tahirit

Pasi flet për Reformën për Drejtësi dhe teori, nuk guxon të përmendë asnjë sekondë as Balilin, as Shullazin as Frrokët, as Habilajt, as makinën AA 003 GB. A ka gjë më të turpshme sot në këtë ditë pasi është bërë ...

ME SHUME
19 May
0

Përgjimi i paligjshëm, deputetët e PS të ngrihen mbi interesat Rama-Tahiri

Të nderuar kolegë Marrëveshja që kemi sot për informacionin e klasifikuar mes shqipërisë dhe BE-së është e rëndësishme, por skandalet tuaja dhe krimet seriale na detyrojmë të përqendrohemi në zhvillimet e fundit në vend. U bënë tre vjet që paligjshmëria ...

ME SHUME
19 May
0

Berisha: Edi Rama e ka zhytur vendin në skandale llumi. Prisni skandalin tjetër shumë herë më madhor!

Zonja deputete! Zotërinj deputetë! Zoti kryetar! Të nderuar qytetarë dhe qytetare që ndiqni këtë seancë! Do të filloj këtë fjalë me një letër, që deputeti i këtij parlamenti i drejtonte kryetarit të parlamentit për zhvillimin e punimeve. I jap 100% ...

ME SHUME
19 May
0

Duhej të ishin në burg, të zgjedhurit e Ramës kërcënojnë deputetët me jetë

Zoti kryetar, Nuk po dimë si ti rendisim skandalet në këtë vend, ka një javë që kjo qeveri është përballë skandaleve nga më të ndryshmet dhe nga më të rëndat. Vetëm në një javë tre skandale të rënda dhe askush ...

ME SHUME
19 May
0

Skadon afati për publikimin e formularëve të dekriminalizimit, KQZ shkel ligjin, mbron interesat kriminale

Sot ka skaduar afati ligjor i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për të publikuar në faqen e tij zyrtare, formularët e dekriminalizimit. Nëse futeni tani në faqen zyrtare të KQZ, CEC.ORG.AL, do të zbuloni se ky institucion ka shkelur ligjin e dekriminalizimit, duke ...

ME SHUME
18 May
0

Kokëdhima mashtron me gazetën e tij për të fshehur lidhjet që ka me Balilajn

Oligarku Koço Kokëdhima, i kapur në shkelje të ligjit nga Gjykata Kushtetuese, ka fabrikuar sot në gazetën e tij një mashtrim ordiner, në përpjekje për të mbuluar lidhjet e tij të afërta e të drejtpërdrejta me Klement Balilajn, të shpallur ...

ME SHUME