fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Ky është shtatori i fundit i Edi Ramës në pushtet!

Zoti kryetar, është thirrur në mënyrë të jashtëzakonshme kjo konferencë kur, në vetëdijen e çdo shqiptari emergjencë e emergjencave është shndërrimi i vendit të tyre në kanabistan. Shndërri i i ...

ME SHUME

Mashtrimet e Ramës, para zgjedhjeve faturë me zero detyrime, pas zgjedhjeve, fatura me 1 milionë e 500 mijë lekë detyrime

Kemi këtu një mashtrim klasik të Edi Ramës. Ja fatura që dërgon ai për qytetarët para zgjedhjeve. Kemi një faturë për një familje në Dibër në fund të majit të ...

ME SHUME

Shehu: Bashkia fond të veçantë për t’u paguar energjinë familjeve në varfëri ekstreme

Banorët: Na kanë lënë me muaj në errësirë, sot na thonë na jepni votën t’u lidhim dritat Kandidati për kryebashkiak të Dibrës Sherefedin Shehu u takua me banorë të fshatrave ...

ME SHUME

Infrastruktura dhe turizmi prioritet për zhvillimin dhe hapjen e vendeve të punes në Lurë

Kandidati për kryebashkiak i Dibrës, Sherefedin Shehu i shoqëruar nga deputetët Arben Imami dhe Gent Strazimiri u takua me banorë të Lurës.  Ndërtimi i infrastrukturës rrugore dhe zhvillimi i turizmit ...

ME SHUME

Drejtësi për Arditin, qytetarë e familjarë të 17 vjecarit bashkohen me PD në protestë para Bashkisë

Partia Demokratike organizoi sot një aksion qytetar para Bashkisë së Tiranës, për të kërkuar drejtësi për Arditin, 17 vjecarin që vdiq me 6 gusht në Landfillin e Sharrës. Mesazhi i këtij ...

ME SHUME

Ja institucionet e bashkitë e Ramës që dhanë 12 miliardë lekë për Sadriun në një vit

Ka një angazhim total të institucioneve, ministrive e bashkive të Edi Ramës për të dhënë miliona për Sadriun. 12 miliardë lekë ka marrë për një vit, një shumë që do ...

ME SHUME

Krimi dhe korrupsioni i Veliajt me Sharrën, nesër nis aksioni qytetar

Faktet e zbuluara e nxjerrin Erion Veliajn drejtpërdrejt përgjegjës për vdekjen e Arditit në landfillin e sharrës. Një landfill i kthyer në një ferr paligjshmërie dhe njëkohësisht në parajsë financiare ...

ME SHUME

Rama i jep 12 milionë euro Sadri Abazit ndërsa Dibrën e ka lënë në mëshirë të fatit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe kandidati për kryebashkiak të Dibrës, Sherefedin Shehu u takuan me banorë të fshatit Brezhdan. Banorët i bënë të ditur zotit Basha se 80% ...

ME SHUME

Faktet e reja, Erion Veliaj drejpërdrejt përgjegjës për vdekjen e Arditit. Cfarë pret Prokuroria?

Krimi në landifllin e Erion Veliajt e ka origjinën në një skemë të pastër korrupsioni e paligjshmërie. E gjitha nisi në maj të këtij viti, kur Veliaj kaloi në Këshill ...

ME SHUME

Shehu: Krijimi i kushteve për arsimim dhe mundësive për punësim do të jetë prioritet

Kandidati për kryetar bashkie në Dibër, Sherefedin Shehu, së bashku me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilluan një takim me të rinjt në Peshkopi. Krijimi i kushteve për arsimim ...

ME SHUME
243244245246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525