fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

30 Apr
0

Rrëzimi i republikës së vjetër të korrupsionit, krimit dhe drogës, nis me 7 maj në Kavajë

Bashkëbisedim i qytetarëve të Kavajës në Sheshin e Lirisë, për problematikat e komunitetit, për fasadën që fsheh varfërinë e mjerimin dhe sundimin e qytetit prej krimit të lidhur me shtetin   Në ditën e 72-të të protestës për zgjedhje të ...

Me Shume
29 Apr
0

Korça e fasadës, me 970 biznese të mbyllura në një vit dhe përgjysmim të fuqisë blerëse

Në ditën e 71 të protestës për zgjedhje të lira dhe të ndershme, qytetarët e Qarkut të Korçës bashkëbiseduan me kryedemokratin Lulzim Basha për keqqeverisjen që ka rritur varfërinë në këtë qark. Qyteti i Korçës ka sot vetëm investime fasadë ...

Me Shume
29 Apr
0

Republika e vjetër nisi si pazari i ngjalave dhe u mbyll si pazari i peshkut, Republika e Re ka nisur me qytetarët dhe për qytetarët

Sot me kënaqësi të jashtëzakonshme kemi dëgjuar në këtë agorë fjalën, të vërtetën e korçarëve, e qytetarëve dhe fermerëve të Korçës, që janë sot, jo për herë të parë, jo vetëm pjesëtarë të këtij tempulli të lirisë, por edhe flamurtarë ...

Me Shume
29 Apr
0

Skadon afati, çdo regjistrim i kandidatëve për deputetë sot e në vazhdim është shkelje e ligjit

Mbrëmë në mesnatë ka kaluar afati ligjor për regjistrimin e listave të kandidatëve për deputetë. Oerd Bylykbashi, ishte sot pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ku deklaroi se çdo veprim që do të bëhej sot e në vazhdim për regjistrimin e ...

Me Shume
28 Apr
0

Qeveria teknike, rruga e vetme e shpëtimit, dhe e ndalimit të marrëzisë së Ramës

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 70 të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme Përshëndetje, vëllezër e motra, të rinj e të reja, të pranishëm në këtë monument 70-ditor të lëvizjes më të madhe popullore, qytetare, kombëtare ...

Me Shume
28 Apr
0

Energjia dhe nafta nën qeverisjen e re, të Republikës së Re, do të kenë çmimin më të ulët në rajon

Bashkëbisedim për problematikat e Qarkut të Vlorës, për zhgënjimet e vlonjatëve, kërkesat dhe shqetësimet e tyre, papunësia në rritje, dhe dëmtimi i turizmit Në ditën e 70-të të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme në Sheshin e Lirisë, ...

Me Shume
28 Apr
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Partia Demokratike u informua sot nga aleatët opozitarë për qendrimin e sotëm të ambasadores së BE në Tiranë, Romana Vlahutin, sikur Partia Demokratike gjatë pranisë së ndërmjetësuesve europianë në Tiranë ditën e martë, nuk pranoi propozimet e tyre dhe se ...

Me Shume
27 Apr
0

Pjesa e parë e intervistës së Lulzim Bashës, sonte në Opinion

Fevziu: Parlamenti i Maqedonisë është pushtuar nga protestuesit të cilët kanë ndërhyrë dhunshëm ndaj deputetëve. Lideri Zajev i LSDM-së i cili pritet të bëhet kryeministër është goditur. Shpërthimi ka ndodhur me këtë justifikim, se përse një shqiptar duhet të jetë ...

Me Shume
26 Apr
0

Deklaratë e Koalicionit Opozitar

Koalicioni Opozitar vendosi sot njëzëri përshkallëzimin e aksionit politik të opozitës, për të mos lejuar diktatin e krimit e të drogës me mbështetje qeveritare mbi votën e qytetarëve. Koalicioni opozitar konfirmoi vendosmërinë për të mos lejuar votim fasadë të diktuar ...

Me Shume
26 Apr
0

Ndihma ekonomike e familjeve në nevojë do të dyfishohet brenda vitit të parë të Republikës së Re

Bashkëbisedim në Sheshin e Lirisë për problematikat e Qarkut të Lezhës, për varfërinë, mungesën e vemendjes së shtetit, braktisjen totale të qeverisë. Zgjidhjet që ofron Republika e Re, me qeverisjen për qytetarët. Paraditen e 68 në Sheshin e Lirisë, kryetari ...

Me Shume