fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

28 May
0

Grupi Parlamentar i PD, bojkot 10 ditor. Përjashtimi i Berishës, vendim i Ramës për t’i mbyllur dyert opozitës

Grupi Parlamentar u mblodh dhe diskutoi lidhur me përjashtimin tjetër që Byroja politike e Ramës vendosi të marrë ndaj z Berisha. Vendimin besoj se e morët vesh, është bojkot për të njëjtin afat për të gjitha aktivitetet e Parlamentit. Pra ...

ME SHUME
28 May
0

Punët janë si mos më keq, shpresa kemi vetë tek Lulzim Basha

Kriza ekonomike, varfëria, papunësia, rritja e çmimeve ndihet në çdo cep të Elbasanit. Rritja e çmimit të energjise elektrike dhe abuzimet e OSHE-së me faturat janë shqetësimet e para që i shprehin banorët e Elbasanit kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim ...

ME SHUME
27 May
0

Një grup i Ramës në PS do ta shohë PD-në jashtë Parlamentit

Nuk është se prisja ndonjë vendim ndryshe nga ajo që ishte formuluar ne kërkese, me mekanizmin e votave që kanë në Byro dihet përfundimi i mbledhjes. Por unë theksova se gjithçka që është cituar dje nga ish kryeministri Berisha në ...

ME SHUME
27 May
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Sadri Abazi, një prej oligarkëve të preferuar të Edi Ramës, që merr cdo tender pa garë, që ka kapur dhe zyrën e prokurimeve, ka përplasur sot një fëmijë me makinë dhe ka tentuar ta fshehë aksidentin. Dëshmitarë të ngjarjes bëjnë me ...

ME SHUME
27 May
0

Shqiptarët e kanë vendosur, Shqipëria më mirë pa Edi Ramën!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi një takim me të rinjtë e qytetit të Elbasanit. Papunësia, tarifat e larta që pamundësojnë vazhdimin e studimeve të rinjve, taksat e larta që kanë detyruar shumë sipërmarrës të rinj të mbyllin bizneset e ...

ME SHUME
27 May
0

Deputetet e PD pranë të plagosurave dhe familjarëve të aksidentit të Krujës

Kryetarja e Komisionit të Shëndetësisë dhe deputetet Irma Kopliku e Mimoza Hajdarmataj vizituan personat e lënduar nga aksidenti i sotëm i autobuzit në Krujë. “Për të gjithë është një ngjarje shumë tronditëse. Ne mundëm të vizitonim, një vajzë dhe dy ...

ME SHUME
27 May
0

Shmangia e dekriminalizimit, kryetari model i Ramës u thotë gjermanëve: E kam emrin Elvis Ervin Roshi

Jemi sot këtu për të denoncuar truket sa kriminale dhe qesharake që përdorin të zgjedhurit e Edi Ramës për ti shpëtuar dekriminalizimit. Kemi dëgjuar shumë variante për emrin e kryetarit të Bashkisë së Kavajës, por së fundmi, ai ka nxjerrë ...

ME SHUME
27 May
0

Thellohet skandali i përgjimit të paligjshëm, media italiane: Përse u mbajt e fshehtë paisja?

Media italiane po konfirmon dhe thellon dyshimet në lidhje me paisjen e përgjimit që ka hyrë në Shqipëri dhe që sipas tyre gjendet në ambasadën italiane. Media italiane jo vetem vë theksin tek futja e paisjes në mënyrë të paligjshme, ...

ME SHUME
26 May
0

Ligji për dekriminalizimin zbuloi fytyrën e vërtetë të krimit në parlament. Rama të vijë të sqarojë përse ka ndërruar emrin

I nderuar zoti kryesues i seancës! Zonja deputete! Zotërinj deputetë! Të dashur qytetare dhe qytetarë që ndiqni këtë seancë në një moment të rëndësishëm të jetës parlamentare, në një moment kur, pas një përpjekje titanike dyvjeçare të opozitës shqiptare, ligji ...

ME SHUME
26 May
0

Dështimi i reformës në bujqësi dhe në ekonominë shqiptare

Të dy projektligjet, si ai “Për shqyrtimin e vlefshmërisë ligjore të krijimit të titujve të pronësisë mbi tokën bujqësore”, ashtu edhe ai “Për përfundimin e procedurave të kalimit të tokës bujqësore të ish ndërmarrjeve bujqësore në pronësi të përfituesve”, kanë ...

ME SHUME