fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

14 May
0

Misioni i bashkimit të shqiptarëve për Republikën e Re: Të zëvëndësojë kupolën politike që kontrollohet nga krimi, droga dhe oligarkët, me një qeveri që kontrollohet nga ju, qytetarët shqiptarë

Vëllezër e motra Mëngjesi i parë i Republikës së Re ka aguar në zemrat e çdo shqiptari e çdo shqiptareje që u bashkua dje në protestën më madhështore, në bashkimin më të madh shqiptar në Sheshin e Lirisë dhe miliona ...

Me Shume
13 May
0

Mesazhi i Lulzim Bashës në marshimin popullor për Republikën e Re

Vëllezër dhe motra, Zonja dhe zotërinj, Bashkëqytetarët e mi, Të rinj e të reja, Student dhe student, dhe ju të dashur fëmijë shqiptarë, drita e syrit tonë. Kurrë më parë nuk ka mbledhur Shqipëria kaq shumë shqiptarë në një vend ...

Me Shume
13 May
0

Marshimi popullor i qytetarëve më 13 Maj për votën e lirë dhe Republikën e Re

Qindra mijëra qytetarë vërshuan në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” për t’iu bashkuar thirrjes së kreut të opzoitës Lulzim Basha, në marshimin poullor për zgjedhje të lira dhe Republikën e Re. Paqsorë dhe të vendosur, shqiptarët protestuan me qytetari, argumenta dhe ...

Me Shume
12 May
0

Senatori Italian, Malan: Bashkohemi nesër në protestë, nuk mund të ketë kriminelë që dominojnë jetën politike

Faleminderit! Faleminderit Lulzim Basha! Faleminderit te gjithëve ju! Unë besoj se jo vetëm të gjithë shqiptarët duhet t’ju jenë mirënjohës juve që jeni këtu, por të gjithë europianët. Sepse ju po luftoni për lirinë, për lirinë e gjithëkujt, lirinë e ...

Me Shume
12 May
0

Senatori Italian, Lucio Malan shpreh mbështetjen për kauzën qytetare nga Sheshi i Lirisë një ditë përpara marshimit të 13 majit

Senatori italian Lucio Malan udhëtoi drejt Tiranës për të shprehur mbështetjen e tij për kauzën e opozitës dhe qëndresën e qytetarëve. Nga Sheshi i Lirisë, senatori shprehu mbështetjen e tij dhe forcës politike ku bën pjesë, për vendosmërinë e kreut ...

Me Shume
12 May
0

Nesër në Tiranë, bashkimi më i madh i shqiptarëve për të drejtat tona, për zgjedhjet e lira, për Republikën e Re

Të rinj e të reja, qytetare dhe qytetarë, vëllezër e motra, ju përgëzoj nga zemra për këtë rekord të ri të lëvizjes sonë qytetare, kombëtare dhe popullore, për mbylljen e javës së 12–të të qëndresës suaj 24 orëshe. 12 javë, ...

Me Shume
12 May
0

“Çdo shqiptar bashkohet nesër, që përmes çelësit të artë, votës së lirë, të hapim derën e një të ardhme të re”

Një ditë përpara marshimit të 13 Majit, në Sheshin e Lirisë qytetarët deklaruan arsyet se përse do të protestojnë nesër. Të rinjtë i bën thirrje bashkëmoshatarëve të tyre, gjithë rinisë shqiptare, të bërtasin më fortë se kurrë zhgënjimet e tyre ...

Me Shume
12 May
0

Në asnjë cep të kontinentit europian nuk luftohet aktualisht kaq fuqishëm për vlerat e Europës se sa në këtë shesh të lirisë. Nuk ka betejë më europiane se beteja për zgjedhje të lira dhe të ndershme

Gëzimi nuk i është ndarë asnjë çast këtij sheshi të lirisë, pavarësisht prej brengave dhe krizës ku e ka zhytur Shqipërinë Republika e vjetër, sepse është gëzimi i përligjur i shpresës për Republikën e re, i besimit tek e ardhmja ...

Me Shume
12 May
0

Lulzim Basha në ditën #83 të protestës për zgjedhje të lira

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 83-të të protestës Dita e shtunë, është dita kur ne kurorëzojmë një lëvizje të madhe, që nisi e vazhdon e do të vazhdojë deri në fitoren e kauzës së zgjedhjeve të lira e ...

Me Shume
10 May
0

E mërkura në Sheshin e Lirisë ‘i rezervohet’ qarkut Shkodër – Basha: Bashkimi ynë do të jetë akti i rrëzimit formal të republikës së vjetër

Problemet e qytetarëve shkodran lidhen me ato të çdo shqiptari, por veçojnë në braktisjen vullnetare që kjo qeveri i bën në mënyrë të veçantë qytetit. Studentja e arkitekturës Izmita Ulqinaku denoncoi pikërisht mungesën e investimeve dhe fondeve për qytetin, diskriminim ...

Me Shume