Category Archives: Lajmi fundit

06 Apr
0

Pas skandalit mafioz për fabrikimin shtetëror të dëshmitarit të rremë kundër opozitës në çështjen Xhafaj, është i përfshirë drejtpërdrejt Edi Rama dhe bashkëpunëtorët e tij më të afërt politikë.

Pas skandalit mafioz për fabrikimin shtetëror të dëshmitarit të rremë kundër opozitës në çështjen Xhafaj, është i përfshirë drejtpërdrejt Edi Rama dhe bashkëpunëtorët e tij më të afërt politikë. Përfshirja e Edi Ramës në këtë aferë mafioze është arsyeja se ...

Me Shume
05 Apr
0

Bashkëbisedimi i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha me studentët

  PD parashikon në programin e vet, stazh pune për 10 mijë student në vit Vendet e punës i krijojnë investimet e huaja. Ja pse të huajt nuk vijnë në Shqipëri Paratë që jepen për oligarkët do i kthejmë në ...

Me Shume
05 Apr
0

Jorida Tabaku: KLSH konfirmon korrupsionin e rëndë në qeverinë “Rama”

  Të gjitha raportet ndërkombëtare të institucioneve serioze botërore raportojnë sëmundjen e rëndë dhe të pashërueshme të qeverisë Rama, KORRUPSIONIN.   Dy javë më parë, raporti i OKB-së nënvizonte problemin e korrupsionit endemik që ka kapluar qeverisjen dhe shoqërinë tonë. ...

Me Shume
04 Apr
0

Partia Demokratike do të rikthejë sundimin e ligjit dhe do të çmontojë me forcën e ligjit banditët kudo ku ata janë

Drejtori i ri i Policisë së Fierit jo vetëm ka dijeni për skemën e blerjes së dëshmitarit të rremë të qeverisë, por ai e ka takuar disa herë atë. Kjo e bën shefin e ri të Policisë së Fierit një ...

Me Shume
04 Apr
0

Edi Rama mashtroi për rritjen e pagave në 1 prill të rreth 60 mijë mësuesve, mjekëve, infermierëve dhe ushtarakëve.

Edi Rama mashtroi për rritjen e pagave në 1 prill të rreth 60 mijë mësuesve, mjekëve, infermierëve dhe ushtarakëve. Për të mos i mashtruar 2 herë brenda 2 vjetësh, Rama të miratojë menjëherë një vendim qeverie me fuqi prapavepruese për ...

Me Shume
03 Apr
0

Andon Marko ka marrë dje emërimin si drejtor i Policisë së Fierit. Në sistemin e ngritur nga Edi Rama, shërbimi ndaj bandës në qeveri shpërblehet me ngritje në detyrë. 

Andon Marko ka marrë dje emërimin si drejtor i Policisë së Fierit si shpërblim për shërbimin ndaj bandës dhe për t’i mbyllur gojën, sepse audio përgjimet tregojnë se miku i Ardi Veliut dhe Fredi Alizotit, di shumë. Ai di sa ...

Me Shume
03 Apr
0

Protestat e rinisë para parlamentit: Rama ik! Nuk do të lejojmë Ramën dhe krimin të na djegin të ardhmen!

  Sheshi para parlamentit u mbulua sot nga parullat “Rama ik”, ndërsa një piramidë ë simbolizonte ilegjitimitetin e qeverisë dhe bashkëqeverisjen e Ramës me krimin u dogj para selisë së Këshillit të Ministrave. Protagonistët e protestës së sotme të qytetarëve ...

Me Shume
02 Apr
0

Fabrikimi i dëshmitarit të sajuar është radiografia e narkoshtetit që mbulon të vërtetën e vëllait trafikant droge të Ministrit të Brendshëm për të goditur opozitën.

ÇLIRIM GJATA, SEKRETAR PËR ÇËSHTJET LIGJORE Rreth 1 vit më parë, kur Partia Demokratike denoncoi skandalin e përfshirjes së vëllait të Ministrit të Brendshëm Agron Xhafaj në trafikun e drogës, qeveria nisi operacionin e manipulimit të dosjes që fundoste Fatmir ...

Me Shume
02 Apr
0

Protesta madhështore e shkodranëve dhe e gjithë shqiptarëve ka vetëm një përfundim, fitoren.

2 prilli hyri në historinë tonë kombëtare dhe asnjëherë nuk do të reshtim së nderuari një datë që tashmë në Shkodër është adresë tek ky shesh e për Shqipërinë një leksion i hapur se asnjëherë rrënjët e së keqes nuk ...

Me Shume
01 Apr
0

Lulzim Basha bashkëbisedim me të rinj dhe qytetarë shkodranë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, i premtoi shkodranëve dhe gjithë Shqiptarëve se në qeverisjen e demokratëve askush nuk do të ketë imunitet para ligjit, gjykatave dhe prokurorisë. Gjatë një takimi në Shkodër me qytetarë dhe të rinj që kanë ...

Me Shume