fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

17 Jun
0

Sheshi 1 milionë dollarë, protesta e vlonjatëve gjatë bisedës me Bashën

Bashkëbisedim për milionat që Edi Rama shpenzon për pllaka kur papunësia dhe varfëria janë në kulm. Basha: “Kjo ndryshon me 25 qershor, paratë e shqiptarëve do shkojnë për zhvillim, për mirëqënie e vende të reja pune.” Gjatë bashkëbisedimit me qytetarë ...

Me Shume
17 Jun
0

Vetëm nga ulja e TVSH, 400 euro në vit përfiton çdo familje

Lulzim Basha foli për programin ekonomik me qytetarët e Beratit, program për të hapur vende pune e për të rritur mirëqënien e shqiptarëve. Basha tha se ai ka plan konkret dhe jo premtime, një plan që po zbatohet sot në ...

Me Shume
16 Jun
0

Ky është plani ekonomik, do rrisim konsumin, prodhimin, vendet e reja të punës

Lulzim Basha foli para qytetarëve të Vlorës për planin e tij ekonomik që do nxjerrë Shqipërinë nga kriza dhe do hapë vendet e punës. Basha the se plani i tij është i njëjti me planin që zbatohet në Gjermani dhe ...

Me Shume
15 Jun
0

Plani im shton paratë në xhepat e shqiptarëve, krijon vende pune, ndez motorrët e ekonomisë

  Lulzim Basha tregoi për qytetarët e Durrësit planin ekonomik, që do të rrisë prodhimin, konsumin, dhe do hapë vende pune. Basha tha se plani i tij ekonomik, ashtu si i Presidentit Trump, syno​n të ngrejë ekonominë e të krijojë ...

Me Shume
14 Jun
0

Basha takohet me Presidentin Trump: Vizioni i tij frymëzim për një Republikë të qytetarëve

Takim i jashtëzakonshëm me Presidentin Donald Trump! Vizioni dhe kauza e tij janë frymëzim dhe inkurajim kolosal për lëvizjen tonë për një Republikë të qytetarëve, me ekonomi të fortë dhe të nesërme të sigurt për të gjithë shqiptarët. Sapo mbylla ...

Me Shume
14 Jun
0

Plani im do ndezë motorrin e ekonomisë, heqja e taksës së naftës nga vendimet e para, do ulë çmimin

Lulzim Basha ka njohur qytetarë të Klosit dhe Bulqizës me programin e tij ekonomik, gjatë ecjeve dhe takimeve me banorë, me të rinj e të reja, e njerëz të thjeshtë. Lulzim Basha bëri të ditur se me të ardhur në ...

Me Shume
13 Jun
0

Angela Merkel e vërteton çdo ditë që programi i Lulzim Bashës jep zgjidhje, krijon vende pune

Këshilltari i Angela Merkel, Hans Joachim Falenski, pasi mori pjesë sot paradite në takime me qytetarë të organizuara nga Partia Demokratike në Durrës e Kavajë, u ndal pasdite në Elbasan. Falenski, ka theksuar se programi i Lulzim Bashës është i ...

Me Shume
13 Jun
0

Këshilltari i Merkel në Kavajë, në takimet e demokratëve: Programi i Lulzim Bashës ka vulën tonë

Këshilltari i lartë i kancelares Merkel, ka vijuar me turin e tij në Kavajë, në takimet me qytetarët të organizuara nga Partia Demokratike. Hans Joachim Falenski theksoi se programi i Lulzim Bashës është hartuar në bashkëpunim me CDU gjermane. Falenski ...

Me Shume
13 Jun
0

Këshilltari i Merkel: Programi i Lulzim Bashës funksionon çdo ditë në Gjermani, votojeni të zhvilloni Shqipërinë

Këshilltari i Angela Merkel, Hans Joachim Falenski, vleresoi sot programin ekonomik të Partisë Demokratike, si efikas, të realizueshëm e që do të vërë në lëvizje ekonominë shqiptare. Ky program, tha Falenski, funksionon cdo ditë në Gjermani, krijon vende pune, dhe ...

Me Shume
13 Jun
0

Edi Rama nuk mbajti asnjë premtim, nuk punoi asnjë ditë për realizimin e tyre, edhe pse kishte 4 vite kohë e 16 miliardë euro në dispozicion

Lulzim Basha ishte pranë banorëve të fshatit Hamil në Fier, ku u shpjegoi planin e tij ekonomik, dhe mënyrën se si do funksionojë për qytetarët, për fermerët, për të rinjtë, për pensionistët, për të papunët. “Unë nuk vij me premtime, ...

Me Shume